Ładowanie strony
MENU
ŻEROM W YOUTUBE
 
 
 

PROJEKTY AKTUALNE

 

HERCULES

 
 DYPLOMY I CERTYFIKATY 

 

  


 


 

start /
serwis w tej chwili ogląda 1 osób
serwiszglossie

Szlachetna Paczka

      

W grudniu 2023 nasza szkoła wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka. Nasi uczniowie zaangażowali się w zbiórkę żywności dla potrzebującej rodziny z naszego województwa. Pokazaliśmy że „razem stać nas na dobro” dla tych, którzy mają najmniej.

Podczas tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki pomoc dotarła do ponad 17 tysięcy rodzin z najdalszych zakątków Polski.

p. prof. D. Haraf

Dodał: Ewelina Story       8 stycznia 2024r.
Jasełka - 22.12.2023

Oczekiwanie na Boże Narodzenie to w naszej szkole radosny czas przygotowań, strojenia choinek i dekorowania sal lekcyjnych. Tak też było i w tym roku w Żeromie.

Uwieńczeniem tego wyjątkowego okresu był dzień  klasowych Wigilii i jasełka przygotowane przez uczniów.

Bożonarodzeniowe przedstawienie okazało się wspaniale zaaranżowanym mini-spektaklem, rewelacyjnie zagranym przez grupę naszych utalentowanych aktorów.

Podczas spotkania w auli została też podsumowana akcja "świąteczna paczka dla zwierzaczka".

Fotorelację Uli Sipko z tego szczególnego dnia  możecie zobaczyć w galerii fotografii - kliknij >>
Dodał: Mirosław Gutowski       30 grudnia 2023r.
Żerom z nowym boiskiem

 

Z dawna oczekiwane, nowoczesne, wielofukcyjne boisko z gumową nawierzchnią oraz z zapleczem, zostało oddane do użytku 6 grudnia 2023r.

Od wiosny 2024 r. nasi uczniowie będą mieli dodatkowe miejsce do budowania swojej tężyzny fizycznej.


Oficjalnie boisko zostało przekazane dyrektorowi Liceum, Pani Annie Jurgilewicz,  przez Starostę Powiatu Bartoszyckiego i Burmistrza Bartoszyc, w obecności uczniów a także innych pracowników bartoszyckich instytucji i pracowników telewizji Bartsat.


autor zdjęć: Telewizja kablowa Bartsat https://www.bartsat.pl/

więcej fotografii
na stronie 
https://www.bartsat.pl/

Dodał: Mirosław Gutowski       30 grudnia 2023r.
Paczka dla zwierzaczka

     

Miło nam poinformować, że nasze Liceum wzięło udział w szlachetnej akcji pt. „Świąteczna paczka dla zwierzaczka”. Akcja została zorganizowana dla bezdomnych zwierząt pozostających pod opieką fundacji „Marzenia Niechcianych Zwierząt” oraz Stowarzyszenia „Kot w Dom” z Bartoszyc a jej inicjatorem i pomysłodawcą była Pani Alicja Suchodolska – wieloletni wolontariusz fundacji.

W naszej szkole do akcji przystąpiło 12 klas, które uzbierały łącznie 2 302,53 zł, co pozwoliło na zakup ponad 131 kg jakościowej karmy dla łącznie 13 podopiecznych fundacji i stowarzyszenia.  Obdarowani to psy: Szarik (klasa 1b), Bobik (klasa 4a), Blaki (klasa 3a), Oro (klasa 3b), Miszka (klasa 3c) i 7 – miesięczne szczeniaki Demi i Dalton (klasa 2c) oraz koty: Tolek (klasa 1c), Puszysław (klasa 2b), Stokrotka (klasa 1e), Stefanek (klasa 1d), Radzio (klasa 2d) i Dziadzio Tomuś (klasa 1a). Wszystkim uczniom i wychowawcom za wielkie serce i chęć niesienia pomocy skrzywdzonym, bezdomnym zwierzętom serdecznie dziękujemy.

Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta Immanuel Kant

tekst i zdjęcia p. J. Kubkowska

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Justyny Kubkowskiej za Jej wielkie zaangażowanie i koordynowania całą akcją w szkole.

  

Dodał: Ewelina Story       18 grudnia 2023r.
Awans naszych siatkarek

Uczennice naszego liceum dnia 1 grudnia rozegrały kolejny etap siatkarskich zawodów szkolnych. 
Gratulujemy dziewczynom doskonałego osiągnięcia w zawodach, gdzie po intensywnej walce zdobyły pierwsze miejsce w regionie, co zapewniło im awans do półfinałów województwa. 
Wyjątkowe zaangażowanie i determinacja dziewczyn z pewnością zasługują na pochwałę. Trzymamy kciuki za kontynuację sukcesów w kolejnych etapach zawodów! 
Skład drużyny: Aleksandra Cieślak, Klaudia Wojsiat, Daria Rozmysłowicz, Wiktoria Topczyłko, Laura Chruściel, Marika Pleńska, Judyta Wasek, Hanna Konopacka, Natalia Zioło, Karolina Mandywel.

informacja zaczerpnięta z profilu fb LO

Dodał: Mirosław Gutowski       12 grudnia 2023r.
Bezpieczni na drodze

          

W piątek 24 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie, w ramach akcji "Odblasków noszenie ma duże znaczenie", z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Kinkajmach oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej w Bezledach. Przekazali oni wiedzę na temat bezpieczeństwa  pieszych na drogach publicznych poza  obszarem zabudowanym, a także informację o konieczności noszenia  elementów odblaskowych, które powinny być nieodłączną częścią naszego ubioru. Pamiętajmy, że noszenie odblasków świadczy o naszej dojrzałości i świadomości na temat bezpieczeństwa.

 

    

p. prof. D. Haraf

Dodał: Ewelina Story       26 listopada 2023r.
Powiatowy Konkurs Literacki

 

 W piątek 17 listopada w sali konferencyjnej Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom Powiatowego konkursu literackiego dla miłośników języka angielskiego. Wyróżniona została Zuzanna Ziemacka z kl. 3d, a Karolina Szulżycka z kl. 2d zdobyła tytuł zwycięzcy. Serdeczne gratulacje!

p. prof. E. Argalska

 

 

Dodał: Ewelina Story       20 listopada 2023r.
Twoje Tak ma Moc

 Dnia 26 października  w auli szkolnej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie na temat transplantologii i donacji, zainspirowane wyjazdem naszych uczennic na konferencję Transplant Summit Poland do Katowic, ufundowanym przez fundację Dwie Głowy.

    

Hasłem przewodnim były słowa  “Twoje Tak ma Moc”.

Podczas spotkania rozmawialiśmy z ekspertami z różnych dziedzin: panią psycholog Wiolettą Wasilewską, panią Bogumiłą Król (z którą połączyliśmy się online), koordynatorem  transplantacji ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz księdzem Łukaszem Długoszem.

    

Mieliśmy również okazję dowiedzieć się o operacji przeszczepienia zmodyfikowanego serce świni człowiekowi, przeprowadzonej przez profesora Roberta Montgomery.

Niezwykle wzruszająca historia, opowiedziana przez panią Annę Jodko, skłoniła nas do refleksji. Warto rozmawiać z najbliższymi na temat donacji, aby móc podejmować ewentualnie słuszne decyzje w przyszłości.

 Poruszającym  podsumowaniem była piosenka napisana przez Blankę Magun i Hannę Bartosewicz i wykonana przez nasze koleżanki.   

Wiktoria Basak


     

Dodał: Ewelina Story       6 listopada 2023r.
Nasze uczennice na konferencji Transplant Summit Poland w Katowicach


 

W dniach 27-29 września uczennice klasy 4C wraz z P. Anetą Roś-Kozłowską uczestniczyły w konferencji Transplant Summit Poland w Katowicach. Konferencja miała na celu rozpowszechnienie i zbliżenie nam tematu transplantologii u dzieci.
Na konferencji gościem specjalnym był światowej sławy transplantolog Prof. Robert Montgomery, który jest autorem i pomysłodawcą pierwszego trafnego przeszczepu, genetycznie zmodyfikowanego serca świni do człowieka. Na konferencji można było także wysłuchać wypowiedzi psycholog dr Joanny Heidtman na temat społecznej przyszłości dla transplantologii, budowaniu wsparcia, czy edukacji i mobilizacji społecznej. Ponadto słuchałyśmy wypowiedzi Prof. Jerzego Bralczyka uznawanego za autorytet w dziedzinie językoznawstwa i języka polskiego. Jego wykład zaprezentował nam temat „Jak język dopasowuje się do rzeczywistości i jak rozmawiać na temat transplantacji”.
Po konferencji uczestniczyłyśmy w koncercie poświęconym rodzinom dawców, jak i biorcom, gdzie zgromadziły się tacy wykonawcy jak: Kamil Bednarek, Natalia Kukulska, Małgorzata Ostrowska, Grubson, Danuta Błażejczyk, Katarzyna Łaska, Laura Bączkiewicz itd…
W piątek miałyśmy przyjemność zwiedzać Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Dowiedziałyśmy się tam cennych informacji na temat nowych technologii. Wyjazd dostarczył nam dużo nowej wiedzy i wrażeń, gdzie dowiedziałyśmy się wiele na temat przeszczepów, poznałyśmy nowe technologie stosowane w edukacji studentów oraz obserwowałyśmy zabieg bronchoskopii. Akcja zachęciła nas do propagowania hasła „TWOJE TAK MA MOC”.

 

Olga Łunio

 

Dodał: Mirosław Gutowski       9 listopada 2023r.
Dni wolne od zajęć

Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, 2 i 3 listopada 2023r. są dniami wolnymi od zajęć.

W załączeniu zarządzanie dyrektora o dniu wolnym za święto przypadające w sobotę.

 ZARZĄDZENIE NR 3-2023-24

Dodał: Mirosław Gutowski       30 października 2023r.
Uczniowie Żeroma uczestniczyli w kampanii #DZIEŃŚWIADOMOŚCI

My też byliśmy, słuchaliśmy i śpiewaliśmy.

#DZIEŃŚWIADOMOŚCI to ważna kampania społeczna dotycząca zdrowia psychicznego.
Warto było dowiedzieć się o przyczynach takich schorzeń, ich przebiegu, czy sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. A każdy z nas takie przeżywa. Rzeczywistość to nie jest wykreowany i przekoloryzowany świat wirtualny.
👉Potrzebujesz pomocy? To nie Twoja słabość, ale siła! Zwróć się do bliskich lub zaufanych osób.
👉Widzisz potrzebującego pomocy? Nie bagatelizuj sprawy. Porozmawiaj. Po prostu bądź!
Tylko tyle i aż tyle

 Samorząd Uczniowski

Akcję w BDK prowadził Mateusz Szymkowiak, znany i lubiany redaktor TVP

Fotografia: BDK Bartoszyce

Dodał: Mirosław Gutowski       28 października 2023r.
Nasze siatkarki coraz wyżej!

Dnia 17 października nasze uczennice rozegrały powiatowy turniej piłki siatkowej dziewcząt.
Dziewczyny zajęły 1 miejsce i zdobyły awans do kolejnego etapu zawodów!
Skład drużyny: Aleksandra Cieślak, Klaudia Wojsiat, Wiktoria Topczyłko, Daria Rozmysłowicz, Laura Chruściel, Aleksandra Wiśniewska, Marika Pleńska, Judyta Wasek, Julia Harhaj oraz Karolina Mandywel.
Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach!!

Informacja zaczerpnięte z profilu fb Samorządu Uczniowskiego.
foto: p. Tomasz Tatol

Dodał: Mirosław Gutowski       28 października 2023r.
ŻEROM świętował DEN

 

13 października społeczność Liceum świętowała Dzień Edukacji Narodowej. 
Akademia została otwarta wzruszającymi życzeniami, skierowanymi do wszystkich Pracowników Szkoły, po czym przedstawiciele uczniów, w podziękowaniu za Ich codzienny trud, podarowali kwiaty. 
Część artystyczna, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz grupę Anonimowych Artystów składała się z humorystycznego pokazu mody nauczycielskiej oraz wręczenia dyplomów uznania, przyznanych pedagogom na podstawie ankiety wypełnionej przez uczniów naszej szkoły 
Jeszcze raz Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzymy wszystkiego najlepszego!
Dobrze spędzonego czasu z nami w szkole, dużo zdrowia, cierpliwosci oraz szczęścia.
Niech Wasza ciężka praca zostanie doceniona i nagrodzona.
Czerpcie z niej jak najwięcej satysfakcji! 
Wszyscy uczniowie naszej szkoły są Wam niezmiernie wdzięczni, za to ile robicie dla nas każdego dnia.

Samorząd Uczniowski!

 >>więcej fotek z tej uroczystości

 

 

Dodał: Mirosław Gutowski       28 października 2023r.
Niebieska Szkoła- podsumowanie
Dodał: Mirosław Gutowski       17 października 2023r.

100 %

ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2023r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81
ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
Rada Rodziców
konto Rady Rodziców przy LO
Bank Spółdzielczy w Bartoszycach
56 8855 0004 2001 0235 9474 0001
CERTYFIKATY