Ładowanie strony
MENU
start / SERWISY TEMATYCZNE / WYPOWIEDZI DAWCÓW KRWI
serwis w tej chwili ogląda 13 osób
WYPOWIEDZI DAWCÓW KRWI
   | modyf: Elżbieta Monkiewicz 2021-03-19, 08:34 | 48073 odsłon
serwiszglossie
 

"Uważam, że jest to bardzo ważna akcja, gdyż każda nawet najmniejsza pomoc jest istotna w ratowaniu ludzkiego życia. Dzisiaj my oddaliśmy krew, a jutro my możemy jej potrzebować."

 

 "Jestem młodym kierowcą, kiedyś sam mogę potrzebować krwi. Oddając krew mogę uratować komuś życie, a innym razem ktoś może zrobi to samo dla mnie."

 

 "Krew jest  życiodajnym płynem, którego znaczenie ujawnia się tym, którzy przeżyli wypadki, mają poważne problemy zdrowotne. Każdy człowiek może potrzebować kiedyś krwi, każdy ma do niej prawo i ma obowiązek ją oddać."

 

 "Kiedyś mój znajomy potrzebował krwi były z tym problemy, nie chcę dopuścić do podobnych sytuacji."

 

 "Uważam, że oddanie krwi jest szczytnym celem. Mogę poprzez to pomóc ludziom, którzy będą potrzebować krwi, a nawet uratować komuś życie. jestem również kierowcą, więc mogę i ja kiedyś potrzebować krwi."

                             

wypowiedzi uczniów kl. III a

 

 "Wzięliśmy udział w akcji, gdyż mamy świadomość, że nasza krew może uratować ludzkie życie. Każdy zdawał sobie sprawę, że może znaleźć się w sytuacji kiedy to jemu będzie potrzebna krew.

       W przedsięwzięciu tym wzięło udział 6 osób z naszej klasy, jednak tylko część mogła oddać krew. Momentami było ciężko, dużo osób mdlało, lecz to nikogo nie zniechęcało.

       Uważamy, że takie akcje powinny być organizowane częściej."

     

Klasa III b

 

„Znamy dobrze problem zapotrzebowania na zdrową krew. Wiemy, że jest ona niezbędna do ratowania życia ofiar wypadków czy katastrof naturalnych. Mamy świadomość, iż sami któregoś dnia możemy znaleźć się w sytuacji, kiedy nasze życie będzie zależało od kilku dodatkowych litrów krwi.

Po uzupełnieniu wiadomości na godzinie wychowawczej osiem osób z naszej klasy poczuło się na siłach, by oddać krew z nadzieją, że może uratuje ona komuś życie. Kolejne osoby już szykują się by iść do punktu krwiodawstwa, a my też na pewno to powtórzymy. Cieszymy się, że taka możliwość została nam udostępniona. Oby więcej takich akcji."

 

Klasa III „C” z wychowawcą

 
„Z powodu chorób, wypadków, które mogą spotkać każdego z nas, wielu ludzi potrzebuje pomocy w postaci krwi.

        Po referacie wygłoszonym na godzinie wychowawczej, uświadomiliśmy sobie, jak wiele możemy zrobić czyniąc tak niewiele. Oddając krew możemy uratować ludzkie życie!!!

        W związku z tym, kilka osób z naszej klasy postanowiło pomóc innym oddając krew. Poczuliśmy, że to nasz obywatelski obowiązek.”

 

Klasa III D 

 

„Biorąc udział w oddawaniu krwi większość z nas kierowała się myślą o pomocy innym. Można przytoczyć wiele wzniosłych haseł połączonych z tą akcją, które są prawdziwe, ale niekoniecznie docierające do młodego człowieka. Ale trzeba przyznać, że oddanie krwi nie kosztuje, a może zaważyć na czyimś życiu. Są też korzyści: dostaje się coś słodkiego – solidną porcję czekolad, ten dzień jest wolny od pytania. Przed oddaniem krwi osoba jest badana, więc jest to okazja do zapoznania się ze stanem swojego organizmu, poznania grupy krwi. Można się nad tym nie zastanawiać, po prostu pójść: a co!”

 

Klasa III E

100 %

ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2023r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81
ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
Rada Rodziców
konto Rady Rodziców przy LO
Bank Spółdzielczy w Bartoszycach
56 8855 0004 2001 0235 9474 0001
CERTYFIKATY