Ładowanie strony
MENU
ŻEROM W YOUTUBE
 
 
 

PROJEKTY AKTUALNE

 

HERCULES

 
 DYPLOMY I CERTYFIKATY 

 

  


 


 

start / --ZWOLNIENI Z TEORII-- / ZWOLNIENI Z TEORII
serwis w tej chwili ogląda 9 osób
ZWOLNIENI Z TEORII
   | modyf: Mirosław Gutowski 2024-05-13, 16:24 | 11706 odsłon
serwiszglossie

 

 

Ucz się dla siebie, działaj dla innych! To hasło stało się w naszej szkole modne, a to za sprawą projektów społecznych, które realizujemy w ramach ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. W bieżacym roku  szkolnym 2023/2024 wzięło w niej udział aż 54 uczniów naszej szkoły ,którzy podczas zajęć dodatkowych realizowali następujące projekty:

Metodziaki:

 Cel: Przeprowadzenie prelekcji, dotyczących metod skutecznego uczenia się, w których łącznie wzięło udział 500 beneficjentów. Zawarcie współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bartoszycach, z firmą Fricke oraz piekarnią i cukiernią w Krawczykach. Budżet, który uzyskaliśmy to 8000zł.

Magdalena Kurpiewska 

 

Oliwia Matejek 

Weronika Wojciechowska 

Bartosz Kwiek

Bartosz Haraf

Bartosz Słodkowski 

Michał Matyjasek

Norbert Lewicki 

Kacper Romejko


ZaburzonED 

 Cel: Zorganizowanie wydarzenia publicznego w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach dla 100 uczniów oraz prelekcje w Szkole Podstawowej nr 4 w Bartoszycach dla 60 uczniów.  Umowa sponsorska z firmą "Netto", która przekazała nam zdrową żywność, dzięki której mogłyśmy nagrodzić zwycięzców quizu. Na zakup przedmiotów do promowania naszego projektu ( plakatów, naklejek) oraz innych przedmiotów zawarliśmy umowę z radą rodziców. Zrobiłyśmy również wystawę w gablocie szkolnej, która jest tzw. gazetka promocyjną naszego projektu.

Oliwia Maćkowska 

Natalia Danków 

Zuzanna Wszoła 

Zuzanna Turuta


RKO-wcy

 Cel: Przeprowadzenie kursów z pierwszej pomocy przy wsparciu wykwalifikowanych ratowników, dla uczniów naszej szkoły i zainteresowanych mieszkańców naszego miasta ( w tym seniorów) w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach. 


Łączna liczba beneficjentów wynosi 500 osób.


Roksana Wasylik

Julia Bukiel

Kewin Kwiek 

Michał Kaczyński


Zavodovcy

 Cel: Przeprowadzenie prelekcji dla uczniów szkoły podstawowej ukazujących w jaki sposób znaleźć idealną pracę i spełniać się w niej zawodowo, w której wzięło udział 110 uczniów.

Urszula Sipko

 

Kacper Sałkowski

Karolina Bąk

Julia Gałązka

Amelia Chilmanowicz


młodzi(nie)trzeźwi 

Cel: przeprowadzenie prelekcji dla uczniów klas 6-8 w szkołach podstawowych, w których  wzięły udział 453 osoby . Podczas prezentacji uświadamialiśmy młodych, jakie są konsekwencje spożywania alkoholu. Ze współpracy uzyskaliśmy 4200 złotych oraz skromne upominki od Helfi i filiżanki zdrowia. 

Madejek Maja 

Karolina Dudek 

Magdalena Łupicka 

Gabriela Łach 

Wiktoria Basak


Wygram tę walkę

  Cel: przeprowadzenie prelekcji (233 osoby) , podczas których  uświadomiliśmy młodym osobom, jak radzić sobie z własnymi problemami. Ze współpracy uzyskaliśmy 1880zł. Zasięg pod naszym najbardziej wybitym tiktokiem: 371 000 wyświetleń.


Milena Narkowicz

Karolina Mandywel

Nikola Treblińska

Dawid Bogusławski


OCDyssey

 Cel: przeprowadzenie prelekcji dla uczniów szkoły podstawowej, mających za zadanie uświadamiać i edukować ludzi na temat zaburzenień kompulsywno obsesyjnych (OCD) w społeczeństwie w ktorej udział wzięło 108 uczniów.


Karolina Szulżycka 

Mikołaj Bejnar 

Emilia Jastrzębska 

Weronika Spętkowska 

Maja Matelska


ZłączmyPokolenia 

 Cel: przeprowadzenie prelekcji dla uczniów szkoły podstawowej w której wzięło udział 91 osób nasz projekt dotyczył połączenia pokoleń, nawiązania relacji miedzypokoleniowej.

Dominika Fic

Daria Brzozecka 

Małgorzata Łochowska 

Małgorzata Dudek

Joanna Janik 

Anna Rubach


Aktywność to podstawa!

Cel: przeprowadzenie prelekcji uświadamiających uczniów o pozytywnym wpływie aktywności fizycznej na zdrowie fizyczne i psychiczne oraz zorganizowanie Szkolnego Turnieju Piłki Siatkowej.

W prelekcjach wzięło udział 195 uczniów. 


Blanka Magun

Hanna Konopacka

Judyta Janowicz


Luminarze Bezpieczeństwa

 Cel: Przeprowadzenie prelekcji, podczas których tłumaczyliśmy uczniom szkół podstawowych, jak duże znaczenie mają odblaski. W prelekcjach wzięło udział 616 osób. Dzięki współpracy pozyskaliśmy kwotę 300 zł oraz przedmioty o wartości 1321 zł. Ilość odbiorców to 5 tys. osób.


Adam Kąsek 

Amelia Warmachowska 

Julia Brodzik 

Natalia Zioło 

Patrycja Jankowska


praw.nie

 Cel: Przeprowadzenie prelekcji dla uczniów w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach dla 109 osób oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej, w której uczestniczyło 31 osób. Celem naszego projektu jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat prawa oraz zwrócenie uwagi na to, jak ważny jest ich udział w wyborach samorządowych.

Karolina Kołodziejska

Gabriela Jasiukiewicz 

Martyna Waszkiewicz 

Gabrysia Chilmanowicz


Miejmy nadzieję, że nie była to jednorazowa akcja i z roku na rok Zwolnieni z Teorii będą cieszyć się coraz większym zainteresowaniem w naszej szkole i nie tylko!

 

 Poniżej zrzuty ekranu z aktualności szkolnych


 

 

 METODZIAKI zakończyły działalność

Witajcie! To znowu my „Metodziaki”. Nasz projekt dobiegł końca i chcielibyśmy bardzo podziękować osobom, które nas w nim wspierały i w nas wierzyły.

Z okazji zakończenia projektu serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na nasze konto na Youtubie pn. „Metodziaki” do obejrzenia filmiku podsumowującego nasz projekt. Miłego oglądania!

https://youtu.be/h-HPsTviO24?si=lq39ZjDk-LU3kL-V

 

#ciśnijklatę po raz drugi

 

15/04/2024 r. w naszym liceum ponownie odbyła się akcja #cisnijklatę prowadzona przez projekt „RKO-wcy” w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii". 164 uczniów, pod okiem wykwalifikowanych ratowników ze "Stowarzyszenia mali Wielcy ratownicy" uczyło się jak przeprowadzać pierwszą pomoc na fantomach. Dziękujemy również za gościnny udział 36 członków "Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bartoszycach", którzy świetnie sobie dzisiaj poradzili. Łączymy pokolenia! Dziękujemy wszystkim za udział.

 

 

 

 

 

 

Nowa akcja ZWOLNIONYCH Z TEORII !

 

 

Tutaj grupa projektowa
pn. metodziaki!
Nasz projekt działa w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Naszym celem jest pokazanie łatwych metod nauki, aby stała się ona łatwa i przyjemna, co będzie miało skuteczne odzwierciedlenie w ocenach.


#metodziaki #nowamodatometoda

Oliwia Matejek 3d

 

Nie tylko licealiści ćwiczyli na fantomach

26/03/2024 r. w naszym liceum odbyła się akcja #cisnijklatę prowadzona przez projekt „RKO-wcy” w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Nasi uczniowie oraz osoby spoza szkoły pod okiem wykwalifikowanych ratowników ze Stowarzyszenia "mali Wielcy ratownicy" uczyli się jak przeprowadzać pierwszą pomoc na fantomach. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

Julia Bukiel 3a

----------------------------------------------

>>zobacz więcej fotografii

 

ŚCIŚNIJ KLATĘ ...I URATUJ

W naszym liceum 26/03/2024 r. odbędzie się akcja #cisnijklatę prowadzona przez projekt „RKO-wcy”, razem z wykwalifikowanymi ratownikami.

Kurs będzie odbywał się od godziny 8.55 do 14.10.

Wstęp jest wolny, więc każdy mieszkaniec Bartoszyc, który chciałby się nauczyć, jak przeprowadzać reanimację jest mile widziany.

informacja dostarczona
przez Julię Bukiel z 3a

 

Nauka poprzez praktykę

" Takie hasło przyświecało nam cały dzisiejszy dzień, kiedy to mieliśmy przyjemność spotkać się z Mariuszem, który na co dzień pracuje w Zwolnieni z Teorii. Mariusz opowiedział nam na czym polega jego praca, w jaki sposób znalazł się w tym miejscu oraz zmotywował nasze grupy projektowe do dalszego działania. Po wspólnej wymianie doświadczeń, mogliśmy zadawać pytania, na które poznaliśmy trafne odpowiedzi.
Dla przypomnienia, udział w olimpiadzie pt. 'Zwolnieni z teorii' staje się tradycją w naszej szkole, a z roku na rok coraz to większa liczba uczniów 'Żeroma' decyduje się na realizowanie projektów społecznych. Mamy świadomość, że bierzemy czynny udział w życiu naszej lokalnej społeczności i zmieniamy ją na lepszą.
Dziękujemy za zaangażowanie Mariuszowi oraz pani Katarzynie Zagajewskiej - Sycz, która jest zaangażowana w niesienie pomocy przy projektach, od samego początku istnienia tej inicjatywy.

Tego dnia prelekcji udzieliła grupa projektowa METODZIAKI.

Samorząd Uczniowski
(zaczerpnięte z facebookowego
profilu naszego Liceum)

 

 

Bezpieczni na drodze

 

           

W piątek 24 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie, w ramach akcji "Odblasków noszenie ma duże znaczenie", z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Kinkajmach oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej w Bezledach. Przekazali oni wiedzę na temat bezpieczeństwa  pieszych na drogach publicznych poza  obszarem zabudowanym, a także informację o konieczności noszenia  elementów odblaskowych, które powinny być nieodłączną częścią naszego ubioru. Pamiętajmy, że noszenie odblasków świadczy o naszej dojrzałości i świadomości na temat bezpieczeństwa.

 

    

p. prof. D. Haraf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 %

ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2023r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81
ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
Rada Rodziców
konto Rady Rodziców przy LO
Bank Spółdzielczy w Bartoszycach
56 8855 0004 2001 0235 9474 0001
CERTYFIKATY