Warsztaty teatralne
W środę 16 czerwca w odbyły się warsztaty teatralne. Z początkiem roku w naszej szkole powstało kółko teatralne i wystawiło już pierwszy spektakl. Aby cały czas rozwijać umiejętności, ale też zaciekawić innych uczniów, postanowiliśmy zrealizować warsztaty. Z pomocą zgłosiła się jedna z naszych uczennic - Kamila Tytło. Ma ona wieloletnie doświadczenie w występach scenicznych. Zaprezentowała nam przeróżne techniki radzenia sobie na scenie, pokonywania stresu i kształtowania umiejętności miękkich. Bardzo dobrze wspominamy warsztaty i cieszmy się, że uczniowie naszej szkoły dzielą się swoją pasją.
23 czerwca 2021 młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Gdańska. Wyjazd odbył się w ramach programu Erasmus+ HERCULES, czyli HERitage and CULture: Exploring, Sharing and preserving the hidden treasures of European cultural heritage.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej i wystawy „Dziedzictwo utracone”. Ciekawe i interaktywne ekspozycje zapoznały nas z historią Polski i innych krajów w czasie wojny.
W planie mieliśmy także zwiedzanie Gdańska szlakami legend gdańskich. Na ulicy Długi Targ przy jednej z kamieniczek zatrzymaliśmy się na chwilę, by zobaczyć słynącą z legendy „Panienkę z okienka”.
Jako że Gdańsk nazywany jest Światową Stolicą Bursztynu, a największe na świecie targi Amberif co roku przyciągają do miasta tysiące kupców z całego świata, to nie mogło zabraknąć informacji o historii bursztynu oraz sposobach jego obrabiania i zastosowania.
Obowiązkowo zrobiliśmy sobie zdjęcie przy Neptunie. Ten 650-kilogramowy posąg można uznać za najbardziej charakterystyczną wizytówkę miasta. Fontanna umiejscowiona w reprezentacyjnej części Gdańska od 1633 roku stanowi źródło kolejnych legend. Duże wrażenie wywarła na nas Bazylika Mariacka, która jest największą w Europie świątynią zbudowaną z cegieł, a wnętrze skrywa liczne zabytki mistrzów z różnych epok. W Gdańsku przeszłość i współczesność nieustannie łączą się, tworząc nową, cenną wartość.
p. prof. D. Haraf
21 czerwca uczniowie klas I A i I B spędzili upalne przedpołudnie w Dworku Dębówko. Podczas przeróżnych aktywności na świeżym powietrzu mieli okazję lepiej się poznać, nacieszyć się swoim towarzystwem i odreagować bardzo nietypowy rok szkolny.
Największą atrakcją okazała się "bitwa wodna", która oprócz dużych emocji przyniosła trochę ochłody. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.
Chętni i wytrzymali wolontariusze naszego Liceum wyruszyli na pieszą wędrówkę. Aby sprawdzić swoją siłę, wytrwałość i ciekawość postanowili powędrować szlakiem green velo, który wiedzie trasą m.in. wokół jeziora Kinkajmskiego. Niestraszne okazały się kilometry, ani żar z nieba, za to droga powrotna linią atobusową BUS zawiodła ...... Bus nie przyjechał po nas, bo przestraszył się żaru słońca... Pozostały cenne wspomnienia przyjemnie spędzonego czasu.
Dnia 17 czerwca klasa IIAp uczestniczyła w wycieczce pieszej do Dworku Dębówko. Pogoda sprzyjała wędrówce i obcowaniu z przyrodą.
foto p. prof. A. Roś-Kozłowska
Na miejscu uczniowie brali udział w grach sportowych i zabawach grupowych, dzięki którym integrowali się i poznawali, co było miłą odmianą po czasie pandemii. Spotkanie zakończyło się ogniskiem.
foto Patrycja Sudujko
Podziękowania należą się pani profesor Anecie Roś-Kozłowskiej oraz pani profesor Danucie Kobus za opiekę oraz mile spędzony wspólnie czas.
Patrycja Narkiewicz
W czwartek 17 czerwca klasa IIbg zwiedziła Wilczy Szaniec - kwaterę główną Adolfa Hitlera w latach 1941-1944, w którym niegdyś mieszkało ok. 2000 mieszkańców. Podczas spacerów między schronami, bunkrami i barakami, poznaliśmy szczegóły dotyczące nieudanego zamachu stanu mającego na celu zabicie Hitlera.
Czas na podsumowanie sportowych konkurencji.
I miejsce - 2ap, II miejsce - 2bg, III miejsce - 1c
Szczegóły w tabeli:
Pojawiły się też nowe zdjęcia z tego dnia:
Urszula Jusiak z kl. 2ag pasjonuje się fotografią, co wielokrotnie pokazała fotografując i filmując szkolne wydarzenia. W MGOK w Sępopolu możemy zobaczyć wystawę jej zdjęć, w większości artystycznych. >> zobacz więcej zdjęć w galerii |
15 czerwca to dzień emocjonujących zmagań sportowych, które zorganizowali nasi nauczyciele wychowania fizycznego.
Na razie możecie obejrzeć pierwszą część fotorelacji, zrealizowanej przez niezastąpioną Urszulę Jusiak z kl. 2ag.
Niebawem obszerniejsza relacja wraz z wynikami. |
10 czerwca o godz. 9.00 uczennice z klasy 1c udały się pieszo do Dębówka, by w to ciepłe, słoneczne przedpołudnie, w otoczeniu pięknej przyrody, poznać się lepiej. Były śpiewy, tańce, zabawy, ognisko, kiełbaski, a nawet park linowy. |
W dniach 11.06.2021 r.
Serdecznie zapraszamy. |
W środę grupy historyczne z naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego. Pogoda dopisywała nam już od samego rana, a chociaż miasto wydawało nam się z pozoru znane, odkryliśmy wiele ciekawych miejsc. Naszym głównym celem wycieczki był cmentarz znajdujący się w Markajmach. Jest to jeden z największych cmentarzy z okresu 1 Wojny Światowej, w naszym regionie. Później mieliśmy przyjemność zwiedzić część zamku biskupów warmińskich. Spacerując po jego wnętrzach, za sprawą opowieści mogliśmy poczuć ducha tamtych czasów. Środowa wycieczka udowodniła, że wiedzę historyczną można zdobywać na różne sposoby, a moment wyjazdu był bardzo przyjemnym wstępem do długiego weekendu. Bardzo dziękujemy Panu profesorowi Jarosławowi Jaroszowi za zorganizowanie wycieczki i Pani Dyrektor za pomocne zaplecze histoczne i towarzystwo.
|
|
Kochani Maturzyści! Dziś kończy się Wasza przygoda z naszym liceum. Wkraczacie w dorosłość. Idziecie na studia, do pracy. Zaczniecie poznawać prawdziwe życie. Samorząd Szkolny
foto: Urszula Jusiak |
Nasza tegoroczna maturzystka Weronika Stankiewicz znalazła się w gronie 41 finalistów Urodzinowego Turnieju Jednego Wiersza Instytutu Literatury, w którym zaprezentowala interpretację swojego wiersza GŁOWA I CIAŁO.
Publiczność wyróżniła twórczość Weroniki i przyznala Jej nagrodę publiczności w postaci honorarium w wysokości 500 PLN oraz publikacji utworu na portalu NowyNapis.eu
Gratulujemy Weronice i życzymy kolejnych sukcesów!
GŁOWA I CIAŁO
tak wiem
często zmieniam zdanie
raz mi się podobasz
kocham cię całą sobą
najmocniej
robię dla ciebie wszystko
pielęgnuję jak tylko mogę
pieszczę słowami twój
brzuch, twarz, nogi
jestem dobrą wróżką
ale za chwile
nie z mojej winy
to wszystko mija
nagle stajesz się moim wrogiem
chociaż tworzymy jedność
chcę cię zmienić na siłę
oderwać Ci kawałek nogi
albo brzucha
patrząc w lustro
nagle staję się tyranem
tak wiem
często zmieniam zdanie
Uwaga maturzyści !
Na podstawie rozporządzenia MEiN z dnia 16 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 2314):
Od poniedziałku 26 października wszyscy uczniowie uczą się w trybie zdalnym.
Zajęcia odbywają się na platformie G-Suite według dotychczasowego planu.
Lekcje trwają 30-35 minut.
Dyrektor Liceum Anna Jurgilewicz
14 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uczestniczyli w niej nauczyciele, pracownicy szkoły oraz delegacje z poszczególnych klas. Nowo powstałe kółko teatralne zaprezentowało interesujące i żartobliwie przedstawienie. Reżyserią zajęli się Mikołaj Maszota i Maciek Świątek. W role bohaterów wcielili się: Ola Matejek, Zuzanna Gugała, Weronika Stankiewicz, Julia Mon, Jakub Kusio i Jakub Żerkowski. Pięknymi głosami pochwaliły się Iza Nizio oraz Ola Gryczko. W duecie zaśpiewali Julia Gadomska i Mikołaj Maszota. Z kolei Julia Mon pokazała swój ogromny talent gry na pianinie. Kamila Tytło wyrecytowała niesamowitą prozę. Karolina Rawłuszko wraz z Pawłem Niebrzydowskim zaprezentowali swój autorski wiersz. Doskonałą recytatorką okazała się również Weronika Stankiewicz. Ogromne podziękowania należą się Kacprowi Szulcowi oraz Dawidowi Kucharskiemu, którzy zadbali o sprawne działanie sprzętu. Dziękujemy również wszystkim osobom, które upiekły ciasta.
Podczas akademii zostały ogłoszone również wyniki otrzęsin. W tym roku zwyciężyła klasa IC. Gratulujemy!
Na koniec nauczyciele oraz pracownicy szkoły otrzymali symboliczną różę i pudełko słodkości.
Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za przybycie, pomoc w organizacji i miłe słowo. To był wyjątkowy dzień.
Samorząd Szkolny
|
Szanowni Rodzice, Uczniowie!
Od dnia 19.10.2020 r. szkoła przechodzi na nauczanie w trybie hybrydowym.
Klasy maturalne będą uczyły się stacjonarnie, natomiast klasy I i II w trybie mieszanym,
tj. 1 tydzień nauka w szkole,
2 tydzień nauka zdalna.
Od poniedziałku 19.10 zajęcia w szkole mają klasy I i III,
Wszystkie zajęcia odbywać się będą wg dotychczasowego planu lekcji.
Proszę o sprawdzanie wiadomości w dzienniku elektronicznym Librus.
Dyrektor Liceum Anna Jurgilewicz
Po dwóch sesjach maturalnych w 2020r. okazało się, że nasze Liceum osiągnęło wysoki wynik zdawalności:
98,3%
Gratulujemy maturzystom
i życzymy dalszych sukcesów!
1 września 2020r. w naszym Liceum, w dobie pandemii i przy sanitarnych obostrzeniach, rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021. Po wielu miesiącach zdalnej nauki i wakacji spotykamy się wreszcie tradycyjnie, w murach szkoły. W galerii fotografii możecie zobaczyć kilka ujęć z momentu powitania nowych uczniów pierwszych klas.
|
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021
1 września 2020
godz. 900 - klasy II
godz. 930 - klasy III
godz. 1000 - klasy I
Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego!
Spotkanie uczniów pierwszych klas z wychowawcami odbędzie się 31 sierpnia o godz. 9.00 na boisku szkolnym (obowiązuje reżim sanitarny: maseczki, dezynfekcja rąk)