Ładowanie strony
MENU
ŻEROM W YOUTUBE
 
 
 

PROJEKTY AKTUALNE

 

HERCULES

 
 DYPLOMY I CERTYFIKATY 

 

  


 


 

start / ARCHIWUM WYDARZEŃ / 2020/2021
serwis w tej chwili ogląda 6 osób
2020/2021
   | modyf: Mirosław Gutowski 2021-08-31, 16:10 | 26838 odsłon
serwiszglossie

 Warsztaty teatralne

 W środę 16 czerwca w odbyły się warsztaty teatralne. Z początkiem roku w naszej szkole powstało kółko teatralne i wystawiło już pierwszy spektakl. Aby cały czas rozwijać umiejętności, ale też zaciekawić innych uczniów, postanowiliśmy zrealizować warsztaty. Z pomocą zgłosiła się jedna z naszych uczennic - Kamila Tytło.  Ma ona wieloletnie doświadczenie w występach scenicznych. Zaprezentowała nam przeróżne techniki radzenia sobie na scenie, pokonywania stresu i kształtowania umiejętności miękkich. Bardzo dobrze wspominamy warsztaty i cieszmy się, że uczniowie naszej szkoły dzielą się swoją pasją. 


Julia Gadomska

Zdjęcia można zobaczyć na profilu facebookowym Samorządu Uczniowskiego (link z lewej strony)

 
 
Dodał: Mirosław Gutowski       1 lipca 2021r.
Wycieczka do Gdańska

23 czerwca 2021 młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Gdańska. Wyjazd odbył się w ramach programu Erasmus+ HERCULES,  czyli HERitage and CULture: Exploring, Sharing and preserving the hidden treasures of European cultural heritage.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej i  wystawy  „Dziedzictwo utracone”. Ciekawe i interaktywne ekspozycje zapoznały nas z  historią Polski i innych krajów w czasie wojny.

    

W planie mieliśmy  także zwiedzanie Gdańska szlakami legend gdańskich.  Na ulicy Długi Targ przy jednej z kamieniczek zatrzymaliśmy się na chwilę, by zobaczyć słynącą z legendy „Panienkę z okienka”.

    

Jako że  Gdańsk nazywany jest Światową Stolicą Bursztynu, a największe na świecie targi  Amberif co roku przyciągają do miasta tysiące kupców z całego świata, to nie mogło zabraknąć informacji o  historii bursztynu oraz  sposobach jego obrabiania i zastosowania.

    

Obowiązkowo zrobiliśmy sobie zdjęcie przy Neptunie.  Ten 650-kilogramowy posąg można uznać za najbardziej charakterystyczną wizytówkę miasta. Fontanna umiejscowiona w reprezentacyjnej części Gdańska od 1633 roku stanowi źródło kolejnych legend. Duże wrażenie wywarła na nas Bazylika Mariacka, która jest największą w Europie świątynią zbudowaną z cegieł, a wnętrze skrywa liczne zabytki mistrzów z różnych epok. W Gdańsku przeszłość i współczesność nieustannie łączą się, tworząc nową, cenną wartość. 

    

p. prof. D. Haraf

 
Dodał: Ewelina Story       24 czerwca 2021r.
I A i I B aktywnie

   

21 czerwca uczniowie klas I A i I B spędzili upalne przedpołudnie w Dworku Dębówko. Podczas przeróżnych aktywności na świeżym powietrzu mieli okazję lepiej się poznać, nacieszyć się swoim towarzystwem i odreagować bardzo nietypowy rok szkolny.

  

Największą atrakcją okazała się "bitwa wodna", która oprócz dużych emocji przyniosła trochę ochłody. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.

  

 

 
Dodał: Ewelina Story       22 czerwca 2021r.
Piesza wędrówka wolontariuszy

            

Chętni i wytrzymali  wolontariusze naszego Liceum wyruszyli na pieszą wędrówkę. Aby sprawdzić swoją siłę, wytrwałość i ciekawość postanowili powędrować szlakiem green velo, który wiedzie trasą m.in. wokół jeziora Kinkajmskiego. Niestraszne okazały się kilometry, ani żar z nieba, za to droga powrotna linią atobusową BUS zawiodła ...... Bus nie przyjechał po nas, bo przestraszył się żaru słońca... Pozostały cenne wspomnienia przyjemnie spędzonego czasu.

    

 

 
Dodał: Ewelina Story       22 czerwca 2021r.
II Ap w Dębówku

 Dnia 17 czerwca klasa IIAp uczestniczyła w wycieczce pieszej  do Dworku Dębówko. Pogoda sprzyjała wędrówce i  obcowaniu z przyrodą.

   

foto p. prof. A. Roś-Kozłowska

 

Na miejscu uczniowie  brali udział w  grach sportowych i zabawach grupowych, dzięki którym integrowali się i poznawali, co było miłą odmianą po czasie pandemii.  Spotkanie zakończyło się ogniskiem.

 

  

foto Patrycja Sudujko

 

Podziękowania należą się pani profesor Anecie Roś-Kozłowskiej oraz pani profesor Danucie Kobus za opiekę oraz mile spędzony wspólnie czas.

 

Patrycja Narkiewicz 

 
 
Dodał: Ewelina Story       20 czerwca 2021r.
Wycieczka klasy II Bg

     

W czwartek 17 czerwca klasa IIbg zwiedziła Wilczy Szaniec -  kwaterę główną Adolfa Hitlera w latach 1941-1944, w którym niegdyś mieszkało ok. 2000 mieszkańców. Podczas spacerów między schronami, bunkrami i barakami, poznaliśmy szczegóły dotyczące nieudanego zamachu stanu mającego na celu zabicie Hitlera.

   

Następnie odwiedziliśmy "Pszczelandię" - zagrodę edukacyjną w Pasiece Pucer. Poznaliśmy budowę ula, zwyczaje pszczół, proces produkcji miodu i już wiemy, jakie walory zdrowotne mają miód, pierzga, propolis i wosk pszczeli. Mieliśmy okazję skosztować miodowych rarytasów oraz samodzielnie napełnić słoiczek miodu, który zabraliśmy do domu.
 
  
 
Po takich nietypowych, terenowych lekcjach historii i przyrody, posililiśmy się w kętrzyńskiej restauracji zrewolucjonizowanej przez Magdę Gessler. Wisienką na torcie tym razem był pączek z konfiturą różaną.
Wycieczka została zorganizowana w ramach realizacji międzynarodowego projektu Erasmus Plus HERCULES Heritage and Culturedzięki któremu młodzież poznaje dziedzictwo kulturowe 6 państw uczestniczących w projekcie.
p. prof. E. Argalska
 
Dodał: Ewelina Story       18 czerwca 2021r.
2ap wygrała w Dniu Sportu!

Czas na podsumowanie sportowych konkurencji. 
I miejsce - 2apII miejsce - 2bgIII miejsce - 1c 
Szczegóły w tabeli: 

Pojawiły się też nowe zdjęcia z tego dnia:

>> foto cz.2
>> foto cz.3

 
Dodał: Mirosław Gutowski       17 czerwca 2021r.
Wystawa fotografii Urszuli Jusiak

 

Urszula Jusiak z kl. 2ag pasjonuje się fotografią, co wielokrotnie pokazała fotografując i filmując szkolne wydarzenia. W MGOK w Sępopolu możemy zobaczyć wystawę jej zdjęć, w większości artystycznych.

>> zobacz więcej zdjęć w galerii

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       17 czerwca 2021r.
DZIEŃ SPORTU 15.06.2021. Dużo się działo!

 

15 czerwca to dzień emocjonujących zmagań sportowych, które zorganizowali nasi nauczyciele wychowania fizycznego. 

 

Na razie możecie obejrzeć  pierwszą część fotorelacji, zrealizowanej przez niezastąpioną Urszulę Jusiak z kl. 2ag.

 

Niebawem obszerniejsza relacja wraz z wynikami. 

>> fotorelacja

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       15 czerwca 2021r.
Integracja klasy 1c w Dębówku 10.06.2021

10 czerwca o godz. 9.00 uczennice z klasy 1c udały się pieszo do Dębówka, by w to ciepłe, słoneczne przedpołudnie, w otoczeniu pięknej przyrody, poznać się lepiej. Były śpiewy, tańce, zabawy, ognisko, kiełbaski, a nawet park linowy.
Towarzyszyła nam p. prof. Anna Doroszko, której bardzo dziękujemy.

>> więcej zdjęć w fotogalerii

 
Dodał: Mirosław Gutowski       10 czerwca 2021r.
DNI OTWARTE ŻEROMA 2021

 

 

W dniach 11.06.2021 r.
14.06.2021 r. o godz. 11:00 odbędą się spotkania dla uczniów klas 8 w ramach
"Dni otwartych Liceum".

 

Serdecznie zapraszamy.

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       9 czerwca 2021r.
Wycieczka pełna historii

W środę grupy historyczne z naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego. Pogoda dopisywała nam już od samego rana, a chociaż miasto wydawało nam się z pozoru znane, odkryliśmy wiele ciekawych miejsc. Naszym głównym celem wycieczki był cmentarz znajdujący się w Markajmach. Jest to jeden z największych cmentarzy z okresu 1 Wojny Światowej, w naszym regionie. Później mieliśmy przyjemność zwiedzić część zamku biskupów warmińskich. Spacerując po jego wnętrzach, za sprawą opowieści mogliśmy poczuć ducha tamtych czasów. Środowa wycieczka udowodniła, że wiedzę historyczną można zdobywać na różne sposoby, a moment wyjazdu był bardzo przyjemnym wstępem do długiego weekendu. Bardzo dziękujemy Panu profesorowi Jarosławowi Jaroszowi za zorganizowanie wycieczki i Pani Dyrektor za pomocne zaplecze histoczne i towarzystwo. 


Julia Gadomska
uczestniczka wycieczki i zarazem przewodnicząca SU


 

 

 

 

 

 

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       7 czerwca 2021r.
ZAKOŃCZENIE EDUKACJI III KLAS

Kochani Maturzyści!

Dziś kończy się Wasza przygoda z naszym liceum. Wkraczacie w dorosłość. Idziecie na studia, do pracy. Zaczniecie poznawać prawdziwe życie.
Spotkacie nowe osoby, zobaczycie nowe miejsca, przeżyjecie wspaniałe chwile.
Chcemy Wam życzyć wszystkiego co najlepsze. Pamiętajcie, że życie to nie bajka z pięknym zakończeniem. Życie to książka, której autorem jesteście Wy sami. Bądźcie sobą, spełniajcie marzenia! Otaczajcie się tylko wartościowymi ludźmi! Bawcie się! Jesteście młodzi, korzystajcie z tego, aby na starość było co wspominać.
Jeszcze raz wszystkiego dobrego na nowej drodze!
Mury Żeroma zawsze były, są i będą dla Was otwarte! Nie zapominajcie o tym!!!

Samorząd Szkolny

 

foto: Urszula Jusiak

>> Więcej zdjęć w galerii


 
Dodał: Mirosław Gutowski       30 kwietnia 2021r.
NOWY PLAN LEKCJI
Dodał: Mirosław Gutowski       28 kwietnia 2021r.
REKRUTACJA 2021 / 2022
 
Dodał: Mirosław Gutowski       22 kwietnia 2021r.
POZNAJ NASZĄ SZKOŁĘ
 
Dodał: Mirosław Gutowski       15 kwietnia 2021r.
REKRUTACJA 2021 / 2022
Dodał: Mirosław Gutowski       25 marca 2021r.
GARŚĆ INFORMACJI O ŻEROMIE
 
Dodał: Mirosław Gutowski       21 kwietnia 2021r.
Sukces Weroniki

Nasza tegoroczna maturzystka Weronika Stankiewicz znalazła się w gronie 41 finalistów Urodzinowego Turnieju Jednego Wiersza Instytutu Literatury, w którym zaprezentowala interpretację  swojego wiersza GŁOWA I CIAŁO.

 

Publiczność wyróżniła twórczość Weroniki i przyznala Jej nagrodę publiczności w postaci honorarium w wysokości 500 PLN oraz publikacji utworu na portalu NowyNapis.eu 

 

Gratulujemy Weronice i życzymy kolejnych sukcesów! 

 


 

GŁOWA I CIAŁO 

 

tak wiem

często zmieniam zdanie 

 

raz mi się podobasz

kocham cię całą sobą

najmocniej 

 

robię dla ciebie wszystko 

pielęgnuję jak tylko mogę 

 

pieszczę słowami twój

brzuch, twarz, nogi

 

jestem dobrą wróżką

 

ale za chwile 

nie z mojej winy

to wszystko mija 

 

nagle stajesz się moim wrogiem

chociaż tworzymy jedność 

 

chcę cię zmienić na siłę

oderwać Ci kawałek nogi 

albo brzucha 

 

patrząc w lustro 

nagle staję się tyranem 

 

tak wiem 

 

 

często zmieniam zdanie

 

 

 

 

 

 

 
Dodał: Ewelina Story       5 marca 2021r.
INFORMACJE DLA MATURZYSTÓW
 

Uwaga maturzyści !


Na podstawie rozporządzenia MEiN z dnia 16 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 2314):

 

  • w 2021 r. nie przeprowadza się egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz przedmiotów dodatkowych w części ustnej;
    wyjątek stanowią egzaminy dla absolwentów, którzy wynik części ustnej egzaminu maturalnego zobowiązani są przedstawić w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną lub zobowiązani są do przystąpienia do części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego w celu zrealizowania postanowień umowy międzynarodowej,

  • w 2021 r. absolwent nie ma obowiązku przystąpienia do części pisemnej egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego,

  • do 8 lutego 2021 r. należy potwierdzić swoje wybory egzaminacyjne (dotyczące części ustnej i przedmiotu dodatkowego),

  • uczeń lub absolwent, który musi przystąpić do egzaminu w części ustnej (spełnia warunki określone w pkt. 11 ww rozporządzenia) powinien złożyć dyrektorowi szkoły oświadczenie o zamiarze przystąpienia do części egzaminu (załącznik 30), do oświadczenia należy dołączyć dokumenty poświadczające konieczność przedstawienia wyniku z części ustnej egzaminu w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną,

  • do 7 lutego 2021 r. uczniowie lub absolwenci mogą dokonać zmian w złożonej wcześniej deklaracji wstępnej,
 
Dodał: Mirosław Gutowski       7 stycznia 2021r.
dla Pań

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       8 marca 2021r.
BOŻE NARODZENIE

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       22 grudnia 2020r.
ZMIANA PLANU

 

Od 30 listopada
będzie obowiązywał nowy plan lekcji

sprawdź tutaj

 

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       26 listopada 2020r.
Szanowni Rodzice i Uczniowie

Od poniedziałku 26 października wszyscy uczniowie uczą się w trybie zdalnym.

Zajęcia odbywają się na platformie G-Suite według dotychczasowego planu.

Lekcje trwają 30-35 minut.

Dyrektor Liceum Anna Jurgilewicz

 

 
Dodał: Ewelina Story       23 października 2020r.
Dzień Edukacji Narodowej według Samorządu Szkolnego

 


14 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
 
Uczestniczyli w niej nauczyciele, pracownicy szkoły oraz delegacje z poszczególnych klas. Nowo powstałe kółko teatralne zaprezentowało interesujące i żartobliwie przedstawienie. Reżyserią zajęli się Mikołaj Maszota i Maciek Świątek. W role bohaterów wcielili się: Ola Matejek, Zuzanna Gugała, Weronika Stankiewicz, Julia Mon, Jakub Kusio i Jakub Żerkowski. Pięknymi głosami pochwaliły się Iza Nizio oraz Ola Gryczko. W duecie zaśpiewali Julia Gadomska i Mikołaj Maszota. Z kolei Julia Mon pokazała swój ogromny talent gry na pianinie. Kamila Tytło wyrecytowała niesamowitą prozę. Karolina Rawłuszko wraz z Pawłem Niebrzydowskim zaprezentowali swój autorski wiersz. Doskonałą recytatorką okazała się również Weronika Stankiewicz. Ogromne podziękowania należą się Kacprowi Szulcowi oraz Dawidowi Kucharskiemu, którzy zadbali o sprawne działanie sprzętu. Dziękujemy również wszystkim osobom, które upiekły ciasta.
Podczas akademii zostały ogłoszone również  wyniki otrzęsin. W tym roku zwyciężyła klasa IC. Gratulujemy!
 
Na koniec nauczyciele oraz pracownicy szkoły otrzymali symboliczną różę i pudełko słodkości.
 
Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za przybycie, pomoc w organizacji i miłe słowo. To był wyjątkowy dzień.

Samorząd Szkolny

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       22 października 2020r.
UWAGA!!!

 Szanowni Rodzice, Uczniowie! 

Od dnia 19.10.2020 r. szkoła przechodzi na nauczanie w trybie hybrydowym.

Klasy maturalne będą uczyły się stacjonarnie, natomiast klasy I i II w trybie mieszanym,

tj. 1 tydzień nauka w szkole,

2 tydzień nauka zdalna.

Od poniedziałku 19.10 zajęcia w szkole mają klasy I i III, klasy II uczą się zdalnie.


Wszystkie zajęcia odbywać się będą wg dotychczasowego planu lekcji. 

 

Proszę o sprawdzanie wiadomości w dzienniku elektronicznym Librus.

 

Dyrektor Liceum Anna Jurgilewicz

 

 
Dodał: Ewelina Story       16 października 2020r.
Nowy samorząd

Od dwóch tygodni działa w Liceum  nowy samorząd szkolny na czele z przewodniczącą Julią Gadomską. Klikając w zdjęcie zobaczycie więcej informacji.

W tym roku opiekunem samorządu jest p. prof. Eliza Argalska

 
 
Dodał: Mirosław Gutowski       5 października 2020r.
Matura 2020 wypadła znakomicie!

 

Po dwóch sesjach maturalnych w 2020r. okazało się, że nasze Liceum osiągnęło wysoki wynik zdawalności:

98,3%

Gratulujemy maturzystom
i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       3 października 2020r.
Zajęcia profilaktyczne

30 września 2020r. uczennice klasy 1c spotkały się z przedstawicielem lokalnej policji.

 

Celem spotkania było poinformowanie o aspektach prawnych życia społecznego oraz o zagrożeniach, jakie czyhają na młodzież, m.in. w Internecie.

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       1 października 2020r.
WTA 2020

 kliknij w baner

 
Dodał: Mirosław Gutowski       28 września 2020r.
GRY KOMPUTEROWE

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       10 września 2020r.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

 

1 września 2020r. w naszym Liceum, w dobie pandemii i przy sanitarnych obostrzeniach, rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021.

Po wielu miesiącach zdalnej nauki i wakacji spotykamy się wreszcie tradycyjnie, w murach szkoły.

W galerii fotografii możecie zobaczyć kilka ujęć z momentu powitania nowych uczniów pierwszych klas.


Życzymy wszystkim licealistom owocnej nauki, oby nieprzerwanie w sposób tradycyjny.

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       9 września 2020r.
E-WARSZTATY

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       8 września 2020r.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 

1 września 2020

godz. 900 - klasy II

godz. 930 - klasy III

godz. 1000 - klasy I

 

Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego!

 

  plan lekcji 

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       28 sierpnia 2020r.
SPOTKANIE UCZNIÓW PIERWSZYCH KLAS

 

Spotkanie uczniów pierwszych klas z wychowawcami odbędzie się 31 sierpnia o godz. 9.00 na boisku szkolnym (obowiązuje reżim sanitarny: maseczki, dezynfekcja rąk)

 

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       24 sierpnia 2020r.

100 %

ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2023r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81
ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
Rada Rodziców
konto Rady Rodziców przy LO
Bank Spółdzielczy w Bartoszycach
56 8855 0004 2001 0235 9474 0001
CERTYFIKATY