Ładowanie strony
MENU
ŻEROM W YOUTUBE
 
 
 

PROJEKTY AKTUALNE

 

HERCULES

 
 DYPLOMY I CERTYFIKATY 

 

  


 


 

start / ARCHIWUM WYDARZEŃ / 2019/2020
serwis w tej chwili ogląda 14 osób
2019/2020
   | modyf: Mirosław Gutowski 2020-08-31, 20:25 | 33406 odsłon
serwiszglossie

 Wyniki konkursu

Tegoroczny Zarząd Samorządu Uczniowskiego zakończył pracę konkursem. Polegał on na wybraniu zwycięzców w 6 kategoriach: sportowiec roku, geniusz roku, najlepsza stylówka, najsympatyczniejszy uczeń, osobowość roku i artysta roku. Decyzję podejmowali oczywiście uczniowie poprzez głosowanie internetowe. Poniżej znajdziecie wyniki. A my gratulujemy wszystkim zwycięzcom! Zuzanna Pycko

     

 
Dodał: Ewelina Story       28 czerwca 2020r.
REKRUTACJA 2020 / 2021
 
Dodał: Mirosław Gutowski       16 czerwca 2020r.
ŻEROM Z INNEJ PERSPEKTYWY

Film na kanale Youtube

 

 

>> Prezentacja w chmurze

kliknij i zobacz jako prezentację Google

 

 

 

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       9 czerwca 2020r.
WIRTUALNA WYCIECZKA PO ŻEROMIE

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       25 maja 2020r.
Działalność SU oraz PROJEKTY
Dodał: Mirosław Gutowski       5 czerwca 2020r.
MATURZYSTO - PAMIĘTAJ !!!

pobierz plik i zobacz plakat

 

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       21 maja 2020r.
Pożegnanie klas maturalnych

Takiego scenariusza we wrześniu tego roku szkolnego chyba nikt nie przewidział...

Z powodu panującej sytuacji nie można było uroczyście pożegnać uczniów klas III. Zabrakło oficjalnego odczytania listy absolwentów podczas apelu,  młodszych kolegów oklaskujących maturzystów  nagrodzonych „Żeromkami”, samych „Żeromków”, ostatniego dzwonka i kilku innych tradycji związanych z tym ważnym dniem. Mimo wszystko 24 kwietnia 2020 r. w naszej szkole pojawiali się kolejni uczniowie klas III, by indywidualnie odebrać świadectwa ukończenia szkoły. Najpierw swoich podopiecznych żegnała p. prof. Ewa Reut, następnie p. prof. Anna Doroszko i p. prof. Magdalena Araśniewicz. Było to rozstanie wyjątkowe. Nie często zdarza się odbiór dokumentów w maseczkach, rękawiczkach, z własnym długopisem, bez pożegnalnych uścisków i słów: „To już jest koniec”…

Kochani Maturzyści!

Kciuki za Wasze powodzenie podczas egzaminu maturalnego, który rozpocznie się prawdopodobnie 8 czerwca 2020 r., trzymają Wasze wychowawczynie, Dyrekcja i Rada Pedagogiczna.

Powodzenia!!!

 
Dodał: Anna Doroszko       27 kwietnia 2020r.
ŻYCZENIA

 

Radosnych, zdrowych i spokojnych 

Świąt Wielkanocnych

oraz nadziei na lepsze jutro


życzy administracja serwisu LO

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       11 kwietnia 2020r.
-- KOMUNIKAT --
Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 20.03.2020 r. ogranicza się funkcjonowanie placówki do dnia 10.04.2020 r.
 

W tym okresie realizowane będzie nauczanie zdalne, przy wykorzystaniu dziennika elektronicznego Librus, dostępnych platform edukacyjnych, komunikatorów. Szczegółowe informacje zamieszczone zostaną w dzienniku elektronicznym Librus. 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       23 marca 2020r.
Finał L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

W związku z zaistniałą sytuacją Komitet Główny L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego odwołał zawody finałowe, ale postanowił przyznać osobom zakwalifikowanym do etapu centralnego tytuł Finalisty OLiJP. Oznacza to, że nasza uczennica – Aleksandra Małachowska skorzysta z przywilejów przysługujących tej grupie. Już w tym momencie może się skupić na nauce z przedmiotów innych niż język polski, ponieważ na jej świadectwie ukończenia szkoły z tych zajęć będzie widniała ocena celująca. Ola nie będzie także musiała przystępować do ustnego i pisemnych egzaminów maturalnych z języka polskiego i wie już dziś, że jej wynik (również z matury rozszerzonej) wynosi 100 %.

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach w ślady Oli pójdą młodsi koledzy.
 

Gratulujemy! 

 
Dodał: Anna Doroszko       17 marca 2020r.
UWAGA KONFERENCJA DZIOŁCH ODWOŁANA

 Z przykrością informujemy, że z powodu zawieszenia zajęć dydaktyczno-edukacyjnych w placówkach oświatowych w Polsce w dniach 12-25 marca, jesteśmy zmuszone odwołać piątkową Konferencję Dziołch. Przepraszamy.

Dziołchy

 
Dodał: Ewelina Story       11 marca 2020r.
Zapraszamy

 

 
Dodał: Ewelina Story       8 marca 2020r.
Pierwszy Dzień Wiosny

 

 
Dodał: Ewelina Story       8 marca 2020r.
Aleksandra Małachowska w finale Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

W sobotę 29 II 2020 r. w Olsztynie odbył się ustny etap L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, do którego została dopuszczona Aleksandra Małachowska z klasy III c. Komitet Okręgowy OLiJP po wysłuchaniu wszystkich zawodników rekomendował do zmagań finałowych 7 uczestników, w tym naszą uczennicę. 5 III 2020 r. Komitet Główny OLiJP ogłosił listę osób zakwalifikowanych do zawodów ogólnopolskich. Wśród nich znalazła się także Aleksandra.

Finał Olimpiady odbędzie się w dniach 1-4 IV 2020 r. w Konstancinie.

Olu, trzymamy za Ciebie kciuki!

 
Dodał: Anna Doroszko       6 marca 2020r.
TV Bartsat profesjonalnie o Erasmus + w Portugalii

 
Dodał: administracja       2 marca 2020r.
Sukces w eliminacjach OTWP

 26 lutego o godz. 10.00 w Komendzie Powiatowej Straży Pożrnej w Bartoszycach odbyły się miejsko-gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły Urszula Jusiak I Ag, Kacper Siudek III B, Bartłomiej Harhaj I Ap i Kacper Subotowicz I Ap.

Zwycięzcą eliminacji został Bartłomiej Harhaj. Natomiast Urszula Jusiak zajęła II miejsce. Bartek i Ula zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które odbędą się 25 marca. 

     

Gratulujemy i życzymy zwycięstwa w kolejnych zmaganiach!

 

 
Dodał: Ewelina Story       26 lutego 2020r.
Podsumowanie pobytu w Portugalii

 We środę 19 lutego uczniowie naszej szkoły relacjonowali swoje wrażenia z wyjazdu do Porto. Portugalia była piątym etapem realizowanego przez naszą szkołę programu Erasmus+. Tematem działań  było dziedzictwo kulturowe. Oprócz prac projektowych uczniowie mogli poznać życie codzienne oraz uroki Porto ze szczególnym zwróceniem uwagi na zabytki tego miasta  i ich ochronę.

p. prof. D. Haraf

    

 
Dodał: Ewelina Story       21 lutego 2020r.
Sukces Aleksandry Małachowskiej w OLiJP

W sobotę 8 lutego 2020 r. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbył się etap okręgowy L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Do tego etapu została dopuszczona Aleksandra Małachowska z klasy III c. Po eliminacjach pisemnych do części ustnej zaproszono jedynie 8 uczniów z całego naszego województwa. Ogromnie cieszy więc fakt, że również nasza reprezentantka znalazła się w gronie osób, które 29 lutego będą walczyć o awans do etapu centralnego.

Aleksandrze gratulujemy i życzymy powodzenia!

 
Dodał: Anna Doroszko       19 lutego 2020r.
Awans Joanny Kraus i projektu Puchary Zero Waste 2019

Joanna Kraus z klasy 1ag bierze udział w konkursie Puchary Zero Waste 2019 i awansowała do drugiego etapu, w którym wybierane są 4 kategorie: wydarzenie, osoba, inicjatywa i marka.

Joanna pretenduje w kategorii osoba, a projekt, który realizuje to Zrób więcej dla Ziemi  i jest zgłoszony jako inicjatywa.

!! Pomóżmy wygrać projektowi,
w którym uczestniczy Joanna !!

Jest to ogromna szansa szansa na rozpromowanie tej idei.

kliknij link do głosowania:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSccYNeRbfdrUC2V-1MZhBv_RUemU3jcbew4bVcW4QnrIqmIfA/viewform

 

GŁOSOWANIE JEST W 4 KATEGORIACH a Joanna i jej projekt jest w 2 kategoriach.

Inicjatywa zero waste 2019 - Więcej dla Ziemi
osoba zero waste 2019 - Joanna Kraus


Głosowanie tylko do piątku 21 lutego 2020  !!!

 
Dodał: Mirosław Gutowski       15 lutego 2020r.
Portugalia dzień 5

Czas pożegnania. Po wypełnieniu ankiety ewaluacyjnej i wysłuchaniu koncertu szkolnej grupy Big Band, otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

     

Po ceremonii wręczenia dyplomów, wzięliśmy udział w zajęciach z biologii i geografii, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Nadszedł czas rozstania i powrotu do domu.

    

p. prof. D. Haraf

 

 
Dodał: Ewelina Story       9 lutego 2020r.
Portugalia dzień 4

 Czwarty dzień wymiany spędziliśmy zwiedzając Porto. Rozpoczęliśmy od biblioteki Lello znanej miłośnikom Harrego Pottera. Tu właśnie narodził się pomysł napisania książki. Po krótkim odpoczynku przy herbacie i obejrzeniu filmu ukazującego piękno Portugalii udaliśmy się na spacer urokliwymi uliczkami miasta.

    

Na trasie wędrówki znalazł się oczywiście dworzec Sao Bento, gdzie na wewnętrznych ścianach budynku można podziwiać przepiękne azulejos, przedstawiające historię miasta. Spacer zakończyliśmy w World of Discoveries, gdzie przybliżyliśmy sobie historię odkryć portugalskich żeglarzy. 

    

  

p. prof. D. Haraf

 

 
Dodał: Ewelina Story       7 lutego 2020r.
Portugalia dzień 3

 Dzień 3 wymiany poświęcony był analizie wyników ankiet badających poziom wiedzy mieszkańców w zakresie dziedzictwa narodowego. Przygotowaliśmy również ulotki prezentujące najbardziej znane zabytki w naszym regionie i kraju.

    

Po południu odbyła się prezentacja rezultatów pracy każdej ze szkół uczestniczących w projekcie. Dzień zakończyliśmy spacerem nad morzem w towarzystwie przyjaciół z wymiany.

  

p. prof. D. Haraf

 
Dodał: Ewelina Story       6 lutego 2020r.
Portugalia dzień 2

 Na drugi dzień wymiany zaplanowano poznawanie dziedzictwa narodowego Portugalii. Zwiedziliśmy dolinę Douro, w której od wielu lat w tradycyjny sposób produkuje się najsłynniejsze wino Porto.

  

Byliśmy w muzeum Miguela Torga jednego z najbardziej wpływowych poetów i pisarzy XX wieku.

      

Po obiedzie w tradycyjnej restauracji odbyliśmy rejs rzeką Douro, a następnie zwiedziliśmy Pin Hao - budynek stacji kolejowej ozdobiony tradycyjnymi, portugalskimi płytkami.

  

p. prof. D. Haraf

 

 
Dodał: Ewelina Story       5 lutego 2020r.
Erasmus + Portugalia

 Rozpoczęliśmy kolejny etap programu Erasmus+. Tym razem gościmy w Porto w szkole imienia Carolina Michaelis. Przywitali nas serdecznie uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły. Po ceremonii powitania każdy z krajów uczestniczących w projekcie prezentował swój kraj, miasto i szkołę.

    

Poznaliśmy także podstawowe zwroty w języku portugalskim i próbowaliśmy komunikować się w tym języku.

     

Jednym z zadań projektowych było przygotowanie banera dotyczącego miejsc związanych z dziedzictwem narodowym. Aby przybliżyć Polskę i jej kulinarne walory przygotowaliśmy mały poczęstunek. Po ciężkiej pracy mieliśmy czas na odpoczynek i taniec przy dźwiękach  portugalskich piosenek.

  

p. prof. D. Haraf

 
Dodał: Ewelina Story       4 lutego 2020r.
Planetarium w Olsztynie ogłosiło nowe konkursy

Wojewódzki Turniej Fizyczny

Wojewódzki Turniej Astronomiczny

Wojewódzki Konkurs na Referat Astronomiczny

>> regulaminy konkursów w menu: KONKURSY

 
Dodał: Mirosław Gutowski       25 stycznia 2020r.
#RazemNaŚwięta

  Grudniowy czas był pełen inicjatyw i działań wolontariackich na rzecz innych. Oprócz zaplanowanych wizyt w Domu Pomocy Społecznej w Bartoszycach młodzież zorganizowała mieszkańcom spotkanie mikołajkowe podczas, ktorego nie zabrakło wspólnego karaoke, piosenek współczesnych i trochę zapomnianych, słowa wprowadzającego w świąteczny nastrój.

13 i 14 grudnia odbyła sie zbiórka żywności, w którą zaangażowało się 23 uczniów. Dzięki zebranym produktom pomoc w postaci paczek otrzymało 11 dzieci i 3 seniorów.

Podczas zbiórki darów na rzecz schroniska dla zwierząt zebrano znaczną ilość kocy, kołder, poduszek, zabawek i karmy, którymi obdarowano podopiecznych Fundacji Niechcianych Zwierząt.

  Bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkolnej w wymienione przedsięwzięcia uwieńczyło zakończenie akcji #RazemNaŚwięta odbywającego się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       13 stycznia 2020r.
NASZ ABSOLWENT PRETENDUJE NA NAJLEPSZEGO TRENERA

ARIEL FIJOŁ - obsolwent naszego LO, trener minikadetów reprezentacji polskich siatkarzy w klubie sportowym TREFL-GDAŃSK, nominowany przez Przegląd Sportowy na najlepszego trenera pracującego w Polsce.

W sezonie 2018/2019 po raz pierwszy jego reprezentacja zdobyła III miejsce w Mistrzostwach Europy.

Kliknij w poniższy link lub fotografię i zagłosuj na Ariela Fijoła


siatka.org/pokaz/xii-plebiscyt-strefy-siatkowki-glosowanie/6/

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       7 stycznia 2020r.
Kolędy, konkursy, akademia

Nareszcie upragnione Święta, ale zanim one krótka relacja z piątkowej akademii.

Przepełniona po brzegi aula doskonale bawiła się w rytmie kolęd podczas klasowego konkursu. Wszyscy wypadli świetnie, jak powiedziało jury, ale zwycięzca może być jeden i była nim klasa IIB.

Konkurs na najlepiej udekorowaną klasę wygrała również klasa IIB.

Chyba świąteczny klimat to coś co im w duszy gra.

 

Najwięcej emocji było podczas konkurencji... jedzenia pierogów na czas. W pięknym stylu z czasem 1 minuta 51 sekund osiem pierogów zjadł Szymon Kanclerz i zwyciężył.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i życzymy spokojnych oraz rodzinnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.

Zuzanna Pycko
 
Dodał: Mirosław Gutowski       23 grudnia 2019r.
ODN Rewers z Gdańska docenił nasze starania!

 UWAGA!

Miło nam poinformować, że nasza inicjatywa zbiórki pieniędzy na zakup Wirtualnej Gazetki Szkolnej zorganizowana na portalu zrzutka.pl została doceniona.

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Rewers z Gdańska, który jest twórcą programu Wirtualna Gazetka Szkolna i będący pod wrażeniem naszego zaangażowania i pomysłu, zgodził się przekazać nam zestaw Wirtualnej Gazetki Szkolnej (ekran informacyjno – edukacyjny wraz z oprogramowaniem) za kwotę uzbieraną na dzień 12.12.2019 r, finansując resztę środków potrzebnych do realizacji przedsięwzięcia!!! 

Wirtualna Gazetka Szkolna zamontowana zostanie na parterze naszej szkoły już w styczniu.

Wszystkim bardzo dziękujemy za okazane nam wsparcie i wiarę, że jak się chce, to można :)

Samorząd Uczniowski

 
Dodał: Mirosław Gutowski       12 grudnia 2019r.
Podsumowanie programu Erasmus+ w Turcji

Kolejna grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w projekcie zrealizowanym dzięki środkom unijnym programu Erasmus+., który stawia na rozwój i kształcenie młodzieży. Tym razem tematem wymiany była profilaktyka uzależnień m.in. od telefonu czy internetu, oraz sposoby przeciwdziałania.

Wspólnie z rówieśnikami z Turcji, Niemiec, Litwy i Włoch nasi uczniowie pracowali w Ankarze nad działaniami projektowymi i podczas środowej prezentacji w auli podzielili się efektami tych prac oraz swoimi wrażeniami z wyjazdu do Turcji.

 p. prof. Dorota Haraf

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       12 grudnia 2019r.
SUKCES naszych siatkarek!!

09.12.2019r. odbył się Półfinał Mistrzostw Województwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych.
 
Dziewczęta z naszej szkoły wywalczyły w zawodach drugie miejsce!
 
Skład reprezentacji:
 
Weronika Maksimowicz
Gabriela Łaniewska
Milena Boczulak
Natalia Wierzbowska
Martyna Bryl
Aleksandra Dacko
Jolanta Skarul
 
Gratulujemy !!!
 
Dodał: Mirosław Gutowski       10 grudnia 2019r.
ANDRZEJKI 2019


Klasa I AG nie przegapi żadnej okazji do wspólnej zabawy i wzajemnej integracji. Tym razem były to Andrzejki. Wróżby, babeczki, wspaniała atmosfera - to tylko namiastka tego co działo się w piątek w klasie I AG.

Więcej zobaczycie w  fotoleracji.

>> fotorelacja - kliknij tutaj

 

Gabriela Fieducik

 
Dodał: Mirosław Gutowski       4 grudnia 2019r.
Świąteczna zbiórka żywności

Podziękowania niezawodnym wolontariuszom ! 

29-30 listopada w całej Polsce trwała przedświąteczna zbiórka żywności do której bardzo licznie włączyła się młodzież naszego Liceum. Przez  dwa dni od godziny 8 rano do 18,  aż 49 uczniów zbierało żywność w sklepach: Inbag, Biedronka i Stokrotka. Łącznie w Bartoszycach uczniowie zebrali 3.234 kg żywności, która zostanie przekazana do Banku Żywności, a następnie trafi do ludzi najbardziej jej potrzebujących. Akcję naszych wolontariuszy koordynowała Małgorzata Kuzia - opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu.

p.prof. M. Kuzia

    

 
Dodał: Ewelina Story       4 grudnia 2019r.
Gala Wolontariatu

 2 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza W Bartoszyckim Domu Kultury odbyła się Gala Wolontariatu podczas której, wręczone zostały statuetki i podziękowania dla najaktywniejszych społeczników. Wśród nich nie zabrakło również naszych wolontariuszy. Za wytrwałą pracę zostały wyróżnione następujące osoby Aleksandra Małachowska z klasy IIIC wolontariuszka pracująca w wielu miejscach w Domu Dziecka, w Centrum Pomocy Rodzinie oraz wielu działaniach akcyjnych. Gabriela Kaczyńska z klasy II B wyróżniona została za pracę z dziećmi ze specjalnymi potrzebami w internacie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Paulina Wójcik z klasy IIC odebrała statuetkę wyróżnienia w imieniu wolontariuszy pracujących w Domu Opieki Społecznej.

p.prof. M. Kuzia

 
Dodał: Ewelina Story       4 grudnia 2019r.
Gwarno i wesoło czyli Andrzejki w DPS

  W polskim kalendarzu istnieje wiele kart, które wskazują na kultywowanie dawnych zwyczajów.Jedną z nich jest noc z 29 na 30 listopada zwana kiedyś wigilią św. Andrzeja. Pierwsze wzmianki o tym święcie pochodzą z XVI wieku a obrzędy z nim związane daleko wykraczają poza znane nam lanie wosku i tańce.

                           

  Z okazji Andrzejek zwanych kiedyś Jędrzejówkami czy Jędrzejkami, wolontariuszki Szkolnego Koła PCK 29 listopada umiliły popołudnie mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej wróżbami i zabawami, które z nostalgią przypomniały seniorom czasy młodości.Były też wiersze i piosenki, bo uczestnicy spotkań chętnie udzielają się muzycznie.

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       3 grudnia 2019r.
Odznaka Honorowa PCK

 

Nasze Liceum dzięki wieloletniemu zaangażowaniu otrzymało kolejną ODZNAKĘ HONOROWĄ PCK III STOPNIA nadaną przez Kapitułę Odznaki Honorowej w uznaniu zasług na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża.


Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak spektakularnego wyróżnienia.

 

Odznakę i tytuł nadania można zobaczyć na ścianie przy gablocie Szkolnego Koła PCK. 

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       2 grudnia 2019r.
Erasmus + Turcja dzień 6

 Niestety nadszedł ostatni dzień wymiany. Po uroczystym wręczeniu certyfikatów uczestnictwa w projekcie i wspólnych zdjęciach  nadszedł czas pożegnania.

         

Po krótkim oczekiwaniu na lotnisku w Stambule i locie nad cieśniną Bosfor wylądowaliśmy w Polsce.

       

p. prof. D. Haraf

 
Dodał: Ewelina Story       1 grudnia 2019r.
Erasmus + Turcja dzień 5

 We czwartek udaliśmy się na wycieczkę, podczas której zwiedzaliśmy miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa  UNESCO. Pierwszym z nich było słone jezioro Tuz Golu.

Kolejnym punktem była niesamowita Kapadocja. Zwiedzaliśmy podziemne miasto. Musieliśmy bardzo uważać, żeby nie zgubić się w labiryncie krętych, podziemnych uliczek.

      

Zrobiliśmy zdjęcie pod drzewem życzeń.

Kapadocja zrobiła na nad ogromne wrażenie. 

      

p. prof. D. Haraf

 

 
Dodał: Ewelina Story       1 grudnia 2019r.
Erasmus + Turcja dzień 4

 

Dzień 4 wymiany upłynął nam na realizacji działań projektowych. Wzięliśmy udział w zajęciach sportowych i grach, które były obserwowane przez wiceministra sportu.

  

Mieliśmy okazję zrobić z nim wspólne zdjęcie. Podczas gdy nauczyciele pracowali nad kolejnym etapem projektu uczniowie wykonywali projekty logo wymiany.

  

Poznaliśmy także ministra edukacji, który gościł nas w swojej siedzibie. Dzień zakończyliśmy tradycyjnym tureckim posiłkiem i nauką tańców tureckich. Bawiliśmy się świetnie.

  

p. prof. D. Haraf

 
Dodał: Ewelina Story       30 listopada 2019r.
Mistrzostwa Rejonu II w Piłce Siatkowej

 

28.11.2019 r. w Karolewie odbyły się Mistrzostwa Rejonu II w Piłce Siatkowej Dziewcząt rocznik 2000 i młodsze.

 

 

Drużyna naszego Liceum w składzie:
Gabriela Łaniewska, Jola Skarul, Martyna Bryl, Milena Boczulak, Natalia Wierzbowska, Ola Dacko i Weronika Maksimowicz

odniosła sukces zajmując I miejsce.

Serdecznie gratulujemy! 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       29 listopada 2019r.
Gala Krwiodawstwa i Wolontariatu

Jednym z rocznicowych wydarzeń zorganizowanych przez Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy PCK w Olsztynie była Gala Krwiodawstwa i Wolontariatu w Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie.

 
  W uroczystości, oprócz zasłużonych krwiodawców i wolontariuszy PCK, udział wzięli wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, wiceprezydent Olsztyna Ewa Kaliszuk i przedstawicielka marszałka województwa Joanna Glezman. Gospodarzami uroczystości byli: nowy prezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK Zbigniew Zawadzki oraz dyrektor oddziału Dorota d’Aystetten.
 
Galę wypełniły przemówienia okolicznościowe, które wygłosili przedstawiciele Honorowego Komitetu ds. obchodów 100-lecia PCK. Potem wręczono odznaczenia, wyróżnienia i podziękowania. 
 
Najważniejsze z nich to Odznaki Honorowy Dawca Krwi „Zasłużony dla Zdrowia Narodu” - odznaczenia przyznawane honorowym dawcom krwi w uznaniu zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość składników krwi. 
Wręczono też Odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi i Odznaki Honorowe PCK, a także Medale 100-lecia PCK.
 
Miło nam poinformować, że opiekun Naszego Szkolnego Koła PCK p. Elżbieta Monkiewicz została nagrodzona za 16 letnią pracę wolontariacką na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża. 
 
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       27 listopada 2019r.
Uczniowie ŻEROMA w tureckiej telewizji - ERASMUS c.d.

 
Dodał: Dorota Haraf       27 listopada 2019r.
Erasmus + Turcja dzień 3

 Dzień trzeci spędziliśmy intensywnie na zapoznawaniu się z kulturą i historią Turcji. Zwiedzaliśmy Muzeum Narodowe. Następnie  udaliśmy się do Muzeum Etnograficznego, w którym znajdują się bogate zbiory rzemiosła artystycznego od paleolitu aż po współczesność.

  

Mieliśmy także okazję podziwiać panoramę Ankary z wzgórza zamkowego oraz obejrzeć wnętrze meczetu.

  

Wzięliśmy też udział w podniosłej uroczystości zmiany warty przy mauzoleum Ataturka, najsłynniejszego przywódcy państwa tureckiego.

  

p. prof. D. Haraf

 
Dodał: Ewelina Story       27 listopada 2019r.
Społeczna zbiórka internetowa dla LO

Przypominamy wszystkim, którym bliska jest społeczność licealna ŻEROMA, że poprzez społeczne zbiórki internetowe zbieramy fundusze na istotne cele w naszej szkole.

Po lewej stronie zachęcająco mruga do Was zbiórka na wirtualną gazetkę szkolną.

W prawej kolumnie serwisu, troszkę niżej, pojawiła zbiórka w akcji "Pomóż nam ratować świat".

Każdy grosz się przyda!!

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       26 listopada 2019r.
Erasmus+ Turcja

Dzień drugi wymiany w Turcji rozpoczął się występami artystycznymi młodzieży po których każda grupa uczestnicząca w wymianie prezentowała swoje państwo  i szkołę.

  

Nasza wypowiedź tak zainteresowała media, że przeprowadziły z Kamilą wywiad. Następnie głos zabrał turecki wiceminister sportu, a potem mieliśmy czas aby delektować się przepysznymi lokalnymi potrawami przygotowanymi przez rodziców dzieci uczęszczających do tej szkoły.

   

Nauczyciele omawiali dalsze działania projektowe. Po krótkiej przerwie uczestniczyliśmy w prelekcji dotyczącej zalet i wad korzystania z technologii komputerowych.  Na zakończenie pożegnano nas upominkami - słodkim lokum.

   

p. prof. D. Haraf
 
Dodał: Ewelina Story       25 listopada 2019r.
Blisko podium w Konkursie Astronomicznym w Olsztynie

Drużyna w składzie:

Marcin Araśniewicz 
kl. 2a
Piotr Dawidczyk 
kl. 2a
Patryk Kopertowski 
kl. 2a

zajęła znakomite 4. miejsce w Jubileuszowym Konkursie Astronomicznym zorganizowanymz okazji 40-lecia Obserwatorium Astronomicznego w Olsztynie.

Zabrakło tylko jednego punktu do podium.

Zawody odbyły się w Obserwatorium Astronomicznym.

Nasz team astronomiczny nie składa broni i już snuje plany na następne kosmiczne rozgrywki.

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       25 listopada 2019r.
Erasmus + projekt Shiny Object Syndrom

Ankara 

Po długim locie do Ankary dotarliśmy do hotelu The Green Park.Powitała nas przesympatyczna nauczycielka ze szkoły tureckiej uczestniczącej w projekcie Shiny Object – SOS. Po zakwaterowaniu mogliśmy podziwiać widoki stolicy Turcji nocą.

  

Pierwszy dzień pobytu rozpoczęliśmy zwiedzaniem miasta. Będąc tutaj nie mogliśmy odmówić sobie posiłku w prawdziwej tureckiej restauracji.

  

p. prof. D. Haraf

 

 
Dodał: Ewelina Story       24 listopada 2019r.
Dzień Niepodległości z seniorami

 13 listopada 2019 roku wolontariusze naszej szkoły przygotowali program artystyczny mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Bartoszycach, którzy z zainteresowaniem wsłuchali się w utwory recytowane przez wolontariuszki oraz wspólnie z nimi śpiewali pieśni patriotyczne. Podopieczni wysłuchali również tekstu, który opowiadał o tym, jak ważne dla Polaków było i dalej jest odzyskanie niepodległości.

Spotkanie było dla wszystkich szczególną lekcją historii.

 
tekst: Oliwia Bartoszewicz, Oliwia Skrzynecka
 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       20 listopada 2019r.
Dzień Patrona Szkoły

   

W ostatni czwartek w naszym LO odbył się Dzień Patrona Szkoły. Uczniowie obejrzeli montaż artystyczny o młodzieńczych latach Stefana Żeromskiego i uczestniczyli w cieszącym się największym zainteresowaniem quizie o twórczości i życiu autora „Ludzi bezdomnych”. Laureatami tego konkursu zostali: Maria Miecznik z IIIb, Patryk Głód z IIa , Emilia Sadanowicz z IIa i Gabriela Krupińska z IIc.

Ogłoszone zostały także wyniki konkursu fotograficznego na okładkę jednego z dzieł Stefana Żeromskiego. W tej konkurencji poziom był bardzo wysoki i wyrównany, I miejsce zdobyła Emilia Sadanowicz z IIa, II miejsce: Sandra Roman z IIb, a  dwa III miejsca: Maciej Świątek z IIc i Patryk Głód z IIa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej imprezy.

p. prof. A. Kędzierska

Mikołaj Maszota

     

 

 
Dodał: Ewelina Story       18 listopada 2019r.
SZKOŁA PAMIĘTA - PODZIĘKOWANIE MINISTRA EUKACJI NARODOWEJ

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       18 listopada 2019r.
Odznaka Jakości eTwinning.
Nasze liceum od lat bierze udział w międzynarodowych działaniach projektowych szkół europejskich, które mają na celu podnoszenie jakości kształcenia, promowania wspólnych wartości życia społecznego, uczące zaangażowania w działalność lokalnej społeczności oraz tolerancji i poszanowania wolności.
Zaangażowanie szkoły zostało zauważone i docenione przez Ogólnoeuropejski Program Edukacyjny, który wyróżnił nasze bartoszyckie liceum Odznaką Jakości eTwinning.
Odznaki jakości eTwinning przyznawane są szkołom, które prowadzą wysokiej jakości międzynarodowe projekty i potwierdzają,  że prowadzone działania projektowe osiągnęły określoną normę krajową i europejską, a szkoła jest otwarta na europejską współpracę i prowadzi ją na wysokim poziomie.
 Odznaka potwierdza, że  projekt ma oryginalną tematykę, wykorzystuje różnorodne metody pedagogiczne, uczniowie wchodzą w interakcje z zagranicznymi partnerami, prowadząc prace projektowe przy użyciu różnych metod, takich jak zbieranie informacji, rozwiązywanie projektowych problemów, badania oraz  prace porównawcze.

Szkoły, którym  Odznaka Jakości jest przyznana stają się częścią europejskiej sieci wiodących szkół eTwinningu i stanowią inspirację dla dalszego rozwoju europejskiej współpracy szkół. Zostają także uznane za liderów w następujących obszarach:

 • praktyki cyfrowe
 • praktyki w zakresie e-Bezpieczeństwa
 • innowacyjne i kreatywne podejścia do nauczania
 • promowanie praktyk uczenia się nauczycieli i uczniów w oparciu o współpracę

 

 

p. prof. D. Haraf

 
Dodał: Ewelina Story       17 listopada 2019r.
Shiny Object Syndrom

  Czy kiedykolwiek słyszałeś

o Syndromie Błyszczących Przedmiotów?

Chodzi o to, że nowy pomysł lub rzecz przykuwa twoją wyobraźnię i uwagę w taki sposób, że przestajesz skupiać się na celu. Ciągle rozpoczynasz coś innego i rzadko to kończysz. Marnujesz czas i energię w pogoni za czymś nowym. Cierpisz na nadmiar pomysłów. Czujesz przytłoczenie z powodu zbyt dużej ilości zadań.
Syndrom błyszczących obiektów bierze się stąd, że nasz mózg reaguje na ruch, na bodźce, na to, co się błyszczy. Jak sobie z tym poradzić? 
Odpowiedzi będą szukać uczniowie naszej szkoły wraz z rówieśnikami z Litwy, Niemiec, Włoch i Turcji w rama projektu Erasmus+ „Webless World – SOS Shiny Object Syndrom”, finansowanego przez Unię Europejską. Pierwsze spotkanie projektowe odbędzie się w listopadzie 2019 r. w Ankarze. 
p. prof. Dorota Haraf
 
Dodał: Ewelina Story       14 listopada 2019r.
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

 W piątek 8 listopada w auli Liceum odbyły się uroczystości upamiętniające Święto Niepodległości. Młodzież przedstawiła program artystyczny, w którym wypunktowała najważniejsze fakty historyczne związane z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas rywalizowali w quizie historycznym. 

  
 
O godzinie 11.11 nauczyciele oraz uczniowie odśpiewali wspólnie hymn narodowy. 

 tekst p. prof. J. Jarosz       zdjęcia W. Leśkiewicz

 

 
Dodał: Ewelina Story       14 listopada 2019r.
ZE SMUTKIEM ZAWIADAMIAMY

 .


Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 9 listopada 2019 r.
odeszła od nas

Krystyna Mazur

długoletnia nauczycielka oraz wychowawczyni
w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego
w Bartoszycach.

W imieniu dyrekcji, nauczycieli, uczniów, rodziców oraz pracowników Liceum łączymy się w bólu z pogrążoną
w smutku rodziną

 

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       12 listopada 2019r.
FOREMKI JESZCZE RAZ

Podczas dodawania informacji o nowym projekcie naszych uczennic FOREMKI został źle "wklejony" link do strony na Facebooku. Teraz już jest tak, jak być powinno.

 
Dodał: Mirosław Gutowski       12 listopada 2019r.
Akcja Znicz

 

Wolontariusze akcyjni naszego Liceum
zakończyli trwającą od 30 października

Akcję ZNICZ. Pozyskane pieniądze

zostaną
przeznaczone na zakup sprzętu

medycznego
dla bartoszyckiego hospicjum

domowego.
W tym roku wolontariusze

zebrali rekordową
kwotę 2.608,40 zł.

 

 

 
Dodał: Ewelina Story       11 listopada 2019r.
Spotkanie z psychologiem

 

W auli szkolnej odbyły się zajęcia profilaktyczne poświęcone bezpieczeństwu w sieci, prowadzone przez panią psycholog Barbarę Zegler z Poradni Psychologicznej w Bartoszycach. Uczniowie klas pierwszych, którzy brali w nich udział mogli dowiedzieć się czym jest cyberprzemoc, hejt internetowy. Pani psycholog omówiła zjawisko pornografii, fake newsów, świadomego przekazywania treści do internetu dotyczących tworzenia własnego wizerunku oraz konieczności zachowywania własnej prywatności.

p. prof. M. Kuzia

 

 
Dodał: Ewelina Story       4 listopada 2019r.
Klasa II b zaprasza do konkursu

 Z okazji Dnia Patrona Szkoły klasa IIb zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym na okładkę jednego z utworów Stefana Żeromskiego.

Do wyboru:

 • „Wierna rzeka”
 • „Siłaczka”
 • „Syzyfowe prace”
 • „Rozdzióbią nas kruki, wrony”

Zasady

 • Na pracy powinien być umieszczony autor oraz tytuł książki.
 • Można wysłać tylko jedną fotografię o formacie 16:9. Sama praca powinna być w pionie. Fotografia ma być autorska.
 • Technika wykonania fotografii jest dowolna.
 • Pracę można wysyłać do 8.11.2019r. na e-maila: zeromkonkurs@gmail.com. W tytule e-maila proszę umieścić imię, nazwisko i klasę.

Pod uwagę będą brane tylko pracę spełniające podane warunki. Na zwycięzców czekają nagrody w postaci jednorazowego koła ratunkowego na język polski, a także ocena celująca z tego przedmiotu. Dla klasy, która odda najwięcej prac przewidziane są dodatkowe nagrody.

Powodzenia!

 
Dodał: Mirosław Gutowski       30 października 2019r.
ZAPOMNIANE MOGIŁY

W związku ze Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w sprzątanie zapomnianych grobów na cmentarzu komunalnym w Bartoszycach.

 

Więcej informacji pod poniższym linkiem:

http://nowiny24.net/2019/10/25/mlodziez-porzadkowala-opuszczone-groby/

 

informację przygotowała Anna Antosiak

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       29 października 2019r.
EKOLOGICZNIE ZWOLNIENI Z TEORII

Hej!

Jesteśmy trzema dziewczynami, które chcą zachęcić innych do życia zero waste. Z tego powodu bierzemy udział w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii!
Od dłuższego czasu interesujemy się zmianami klimatycznymi i uważamy, że jest to poważny problem.

Z tego powodu stworzyłyśmy ten projekt. 

ZRÓBMY WIĘCEJ DLA ZIEMI !
Ratujmy naszą planetę.

 

Joanna Kraus
Urszula Jusiak
Gabriela Fieducik
 

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       26 października 2019r.
Turniej gry planszowej „Czas na Start-up!”

Szczegóły turnieju dostępne są w zakładce „Regulamin rozgrywek” na stronie www.lekcjaofunduszach.pl

Zapraszamy!

 

informację dodała p.prof.Danuta Kobus

 

 

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       24 października 2019r.
TURNIEJ ASTRONOMICZNY

 

Chęć wzięcia udziału w turnieju proszę zgłaszać do 15 listopada. W przypadku większej ilości zgłoszeń wytypujemy 3 osoby, które pojadą na konkurs do Olsztyna.

aktualizacja 29.10.2019
>> link do archiwalnych zadan 

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       23 października 2019r.
Z wizytą u mieszkańców DPS

15 pażdziernika wolontariusze gościli w Domu Pomocy Społecznej w Bartoszycach aby umilić popołudnie mieszkańcom programem związanym z jesienią. Wspólny czas zagospodarowany był recytacją i śpiewem, do którego wszyscy chętnie się przyłączyli.

 Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, bo jesień nie musi być smutna i nostalgiczna.

 

   

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       21 października 2019r.
DEN W ŻEROMIE

Nasi licealiści, na czele z Samorządem Uczniowskim, przygotowali interesujące widowisko z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Było miło, zabawnie i lirycznie.

Dziękujemy !!!

poniżej krótka video migawka

 
Dodał: Mirosław Gutowski       14 października 2019r.
Erasmus + Litwa dzień 5

W ostatnim dniu wymiany otrzymaliśmy prace ceramiczne i fotograficzne wykonywane przez nas podczas warsztatów w szkole w Kownie. Chyba mamy talent.

      

Następnie opowiadaliśmy o polskich wzorach ludowych i ich wykorzystaniu w zdobnictwie przedmiotów użytkowych. Po prezentacjach nastąpił moment rozdania certyfikatów uczestnictwa w programie Erasmus +.

    

Uczniowie odpoczywali wpinając się na ścianki w Elephant Center, a nauczyciele pracowali nad zaplanowaniem kolejnego etapu projektu. Czas mija nieubłaganie. Ciężko było nam żegnać się z przyjaciółmi z zagranicy. 

      

 p. prof. D. Haraf

 
Dodał: Ewelina Story       13 października 2019r.
ZAPROSZENIE

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       8 października 2019r.
Erasmus + Litwa dzień 4

 Dzisiaj zwiedziliśmy Wilno stolicę Litwy. Podążaliśmy śladami naszego największego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza. Widzieliśmy także galerię sztuki na świeżym powietrzu.

    Kolejnym punktem programu był wywierający wrażenie zamek w Trokach.  

   

 W sali balowej wysłuchaliśmy legendy o zamku oraz spacerowaliśmy po dziedzińcu.Niektórzy z nas musieli zostać tam dłużej.                                  

    

p. prof. D. Hraf

 
Dodał: Ewelina Story       11 października 2019r.
Erasmus + Litwa dzień 3

Trzeci dzień wymiany rozpoczęliśmy od zwiedzania szkoły.

Następnie wzięliśmy udział w warsztatach przygotowanych prze naszych litewskich gospodarzy . Każdy miał szansę spróbowania swoich sił w wytwarzaniu biżuterii i ceramiki. 

      

Uczyliśmy się także robić profesjonalne zdjęcia oraz wyplatać bransoletki. Po ciężkiej pracy zasłużyliśmy na wypoczynek. Graliśmy w „laser games”. 

       

 p. prof. D. Haraf

 
Dodał: Ewelina Story       9 października 2019r.
OLIMPIADA INFORMATYCZNA

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       9 października 2019r.
Erasmus + Litwa dzień 2

 Drugiego dnia graliśmy w grę miejską w  uzdrowiskowej miejscowości – Birstonas..  Zadaniem każdej międzynarodowej grupy było odnalezienie kilku charakterystycznych miejsc kurortu.  Przy tężniach musieliśmy nagrać film, na którym śpiewamy „ Baby shark” 

       

  Po wykonaniu wszystkich zadań nagrodzono nas lokalnym smakołykiem - jabłkowym serem. Po minach widać, że wszystkim smakowało. 

Kolejnym punktem programu było pokonanie 300 schodów tajemniczej wieży,aby obejrzeć zapierający dech w piersiach widok rzeki Niemen.

      

 

Podczas popołudniowego spaceru starówką Kowna udało się nam znaleźć dom, w którym mieszkał Adam Mickiewicz. 

     

 p. prof. D. Haraf

 

 

 
Dodał: Ewelina Story       9 października 2019r.
Erasmus+ Litwa

 7 pażdziernika jest pierwszym dniem pobytu na Litwie w szkole  Dailes Mokykla w Kownie.

     

Młodzież litewska przygotowała program artystyczny i lekcję języka litewskiego. Nie łatwo było nauczyć się kilku słów, a co dopiero zaśpiewać piosenkę w tym języku. Ale daliśmy radę. Jak nie my to kto? 😊

  

Po nauce języka przyszedł czas na zrobienie plakietek. Najpierw opracowaliśmy graficznie logo naszego projektu „Hercules” realizowanego dzięki funduszom unijnym Erasmus + KA 229, a następnie wykonaliśmy śliczne przypinki. Uśmiechnięte miny świadczą o tym, że się udało. Wieczorem odbyło się uroczyste przyjęcie, na którym oglądaliśmy tradycyjne litewskie tańce. Bawiliśmy się świetnie.

  

 

p. prof. D. Haraf

 

 
Dodał: Ewelina Story       8 października 2019r.
Zwolnieni z teorii - projekt FOREMKI

Lena Dąbkowska z 2b zaprasza do zainteresowania się nowym projektem FOREMKI w ramach bardzo popularnej akcji "Zwolnieni z teorii".

Link do projektu w lewym boksie naszego serwisu.

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       5 października 2019r.
Samorząd o otrzęsinach

Co to był za dzień?!

27 września przyszła pora na otrzęsiny klas pierwszych. Co tam się działo? Było wszystko, śpiewy, wspólne tańce, Bart-Sat, oczywiście nie obyło się bez odrobiny sztuki... na twarzach pierwszaków.

Zabawę organizowała klasa humanistyczna, więc nie zabrakło poezji i zadań związanych z językiem polskim, zabrakło natomiast powagi. Ale po co komu powaga w takich okolicznościach.

Wspaniałe humory podtrzymywało dodatkowo słońce i żarty prowadzących. Imprezę uświetniały maskotki, które zabawiały publiczność.

Na koniec podano tradycyjnie żeromską papkę(podobno nie była aż taka niesmaczna) i pierwszaki złożyły przysięgę.

Tego dnia z pewnością długo nie zapomną.

Zuzanna Pycko

 

 >> zobacz więcej fotografii w galerii

 
Dodał: Mirosław Gutowski       27 września 2019r.
Otrzęsiny klas I - 27.09.2019

Video news z dzisiejszych otrzęsin.
Niebawem mnóstwo zdjęć i oficjalny komunikat Samorządu Szkolnego.

 /p>

 
Dodał: Mirosław Gutowski       27 września 2019r.
OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ

18 października odbędzie się pierwszy etap Olimpiady Wiedzy Technicznej. 

Poniżej umieszczony jest link do przykładowych zadań z 44 edycji tej olimpiady w zakresie elektrotechniczno-elektronicznym.

link do zadań: https://www.owt.edu.pl/archiwum,zadania,owt-44,etap-1

Bardzo proszę o przeanalizowanie tego materiału i zgłoszenie chęci udziału w tej olimpiadzie do 2 października.

link do strony OWT: 

https://www.owt.edu.pl/index.php

regulamin OWT: 

https://drive.google.com/open?id=1ENtzps7qv0eNsBDGKxaPiknonI01ie4PjQu6GvtiVLw

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       26 września 2019r.
--Zwolnieni z teorii-- tym razem w projekcie DZIOŁCHY

Zuzanna Pycko z klasy 2B zaprasza do integracji w ramach projektu "Dziołchy":

Serwus!

Dziołchy! to projekt społeczny, który ma na celu przede wszystkim zjednoczenie kobiet (w dzisiejszych czasach to właśnie kobiety są dla siebie największymi wrogami). Chcemy stworzyć wielką babską wspólnotę, w której będziemy walczyć z hejtem damsko-damskim, ze wstydem i kompleksami oraz z jednym z największych według nas problemem, czyli brakiem samoakceptacji. Przy okazji chcemy udowadniać kobietom, że bycie nieidealnym jest czymś zupełnie normalnym i pięknym. Zapraszamy(i to nie tylko dziołchy)na naszego Facebooka(Dziołchy) i Instagrama(_dziolchyzzt), na których znajdziecie porcję ciekawostek z babskiego świata, zdjęć pięknych kobiet, relacje z naszych działań i wiele więcej. 

(od redakcji) Przez jakiś czas możecie klikać w logo po lewej stronie serwisu, by przejść na facebookową realizację projektu.

 
Dodał: Mirosław Gutowski       25 września 2019r.
Zmiana czasu trwania przerw!

Od 30 września zmianie ulega czas trwania przerw międzylekcyjnych zgodnie z poniższym zapisem

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 10:55 - 11:40
5. 11:45 - 12:30
6. 12:35 - 13:20
7. 13:25 - 14:10
8. 14:15 - 15:00 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       25 września 2019r.
Termodynamika pełną parą

Na hasło: "Można przynieść i zademonstrować silnik" pozytywnie odpowiedziały dwie uczennice klasy 3a: Aneta Szyszkowska i Julia Zakaszewska.

 

Przyniosły i uruchomiły niesamowity silnik Stirlinga, który do swojego działania potrzebuje zaledwie odrobiny energii cieplnej.

 

Poniżej migawka wideo z prezentacji tej ciekawej maszyny.

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       24 września 2019r.
Zajęcia profilaktyczne

19 września 2019r. uczniowie klas pierwszych spotkali się z przedstawicielem lokalnej policji.

Celem spotkania było ostrzeżenie przed niebezpieczeństwami, jakie na nich czyhają oraz z aspektami prawnymi ich życia społecznego.

Zajęcia były interesujące. Policjant przekazał informacje rzeczowo i konkretnie.

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       24 września 2019r.
Wolontariusze na start!

 18 września w auli szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z przedstawicielami instytucji współpracujących z naszą szkołą w ramach angażowania uczniów w pracę wolontariacką. Pani Joanna Krejer z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Pani Katarzyna Klusek z Internatu Szkoły Specjalnej, Pani Anna Leszczyńska z Domu Pomocy Społecznej oraz wolontariuszki z Domu Dziecka Ola i Maja prezentowały zapotrzebowanie powyższych instytucji oraz formy pracy, które uczniowie mogliby realizować. Pani pedagog Małgorzata Kuzia od 17 lat pomaga uczniom realizować się społecznie, wspierając rozwój ich osobowości.

Zapisy chętnych trwają !!!

p. prof. M. Kuzia

 

 

 
Dodał: Ewelina Story       19 września 2019r.
Akcja integracja

 W dniach 9-14 września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach integracyjnych w ośrodku wypoczynkowym PTTK w Krutyni. Pierwszoklasiści mieli okazję lepiej się poznać w czasie spływu kajakowego, gier i zabaw na świeżym powietrzu oraz przy wieczornym ognisku. Dzięki wspólnym śpiewom i tańcom czas minął w sprzyjającej integracji atmosfrerze. Największą popularnością cieszył się taniec belgijka.

p. prof.M. Kuzia 


 
Dodał: Ewelina Story       18 września 2019r.
Konkurs plastyczny SMARTSZKOŁA

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym SmartSzkoła.

Zwycięska praca zostanie dołączona do konkursu „#OSEWyzwanie", w którym nasze liceum "powalczy" o nowoczesny sprzęt komputerowy.

Praca może być wykonana w dowolnej technice plastycznej.

Powinna obejmować temat edukacji cyfrowej i inteligentnej szkoły przyszłości, wykorzystującej szybki i bezpieczny internet oraz nowe technologie w procesie edukacji i zarządzania placówką.

Szczegółowy opis pracy plastycznej:

a) praca musi zostać przesłana w formacie JPG lub PNG, maksymalna wielkość pliku 5 MB,

b) praca nie może być wcześniej publikowana, ani nagradzana w innych konkursach,

c) praca musi stanowić wyłącznie oryginalną twórczość biorącego udział w konkursie,

d) Uczestnik(czyli szkoła) może zgłosić wyłącznie jedną pracę plastyczną.

Komisja szkolna wyłoni tylko jedną pracę.
Komisja zastrzega sobie prawo niewyłonienia pracy, jeśli żadna z nadesłanych nie spełni kryterium narzuconego przez twórców konkursu #OSEWyzwanie. 

Prace należy wysłać na adres: lo@bartoszyce.info

Ostateczny termin nadsyłania prac: 

12 września 2019r.

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       6 września 2019r.
GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW

 

Codziennie do 13 września, w czasie długiej przerwy, zapraszamy na boisko szkolne na giełdę używanych podręczników.

 

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       4 września 2019r.
Spotkanie z rodzicami

 Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas I i III na spotkanie z wychowawcami, które odbędzie się

czwartek 5 września o godz. 16.00.

 

Spotkania Rodziców uczniów klas I odbędą się w następujących salach:

klasa I Ag p. prof. A. Kragiel sala nr 8 I piętro

klasa I Bg p. prof. E. Argalska sala nr 17 II piętro

klasa I Ap p. prof. A. Roś-Kozłowska sala nr 13 II piętro

klasa I Bp p. prof. R. Kęsicki parter

 
Dodał: Ewelina Story       3 września 2019r.
Szkolny zestaw podręczników w roku szkolnym 2019/2020
Dodał: Mirosław Gutowski       2 września 2019r.
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

 Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które odbędzie się w poniedziałek 2 września o godzinie 9.00.

 
Dodał: Ewelina Story       1 września 2019r.
OGŁOSZENIE

 

Na spotkaniu z uczniami
w dn. 30.08.2019r. o godz.900
zostaną przedstawione informacje
dotyczące podziału klas. 


Zapraszamy rodziców.

 

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       29 sierpnia 2019r.
OBÓZ INTEGRACYJNY DLA KLAS I
 
 
 
OBÓZ INTEGRACYJNY DLA KLAS I - KRUTYNIA
 
OD 09.09.2019 r. DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH ODBĘDĄ SIĘ OBOWIĄZKOWE WYJAZDY INTEGRACYJNE DO KRUTYNI.
 
KOSZT WYJAZDU OD OSOBY – 190,00 ZŁ
 
WPŁATY ZA OBÓZ PROSZĘ DOKONYWAĆ W SEKRETARIACIE LICEUM
W GODZ. 8:00 – 13:00 DO KOŃCA SIERPNIA.
 
 
 
 
 
Dodał: Mirosław Gutowski       15 lipca 2019r.
Lista podręczników

 

Lista podręczników zostanie wręczona uczniom na pierwszym spotkaniu z wychowawcami klas.


Spotkanie z wychowawcami odbędzie się 30.08.2019 r. (piątek) o godz. 9:00

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       11 lipca 2019r.
WYJAZD INTEGRACYJNY WE WRZEŚNIU

Uczniowie klas pierwszych !

Nowy rok szkolny w murach naszego Liceum zaczniecie od 2-dniowego wyjazdu integracyjnego do miejscowości Krutyń. Dzięki temu poznacie się i nawiążecie wzajemne relacje. Pomoże to Wam lepiej odnaleźć się w nowej społeczności szkolnej.

-----------------------------

Osoby przyjęte do Liceum zobowiązane są do wpłacenia 180 zł w sekretariacie szkoły do dnia 20 lipca.

------------------------------

p.prof. Małgorzata Kuzia

 
Dodał: Mirosław Gutowski       20 czerwca 2018r.

100 %

ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2023r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81
ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
Rada Rodziców
konto Rady Rodziców przy LO
Bank Spółdzielczy w Bartoszycach
56 8855 0004 2001 0235 9474 0001
CERTYFIKATY