Ładowanie strony
MENU
ŻEROM W YOUTUBE
 
 
 

PROJEKTY AKTUALNE

 

HERCULES

 
 DYPLOMY I CERTYFIKATY 

 

  


 


 

start / ARCHIWUM WYDARZEŃ / 2016/2017
serwis w tej chwili ogląda 8 osób
2016/2017
   | modyf: Mirosław Gutowski 2017-10-19, 18:40 | 55578 odsłon
serwiszglossie

 Piszą o nas media

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       5 lipca 2017r.
95% maturzystów z Żeroma zdało egzamin maturalny

Ze wstępnych informacji opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wynika, że maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami maturalnymi i osiągnęli wynik 95% zdawalności (94,7%).

Ci, którym nie powiodło się w sesji majowej, przystąpią do egzaminu poprawkowego już w sierpniu. Życzymy im sukcesu i wierzymy, że Żerom osiągnie 100%.

Średnia zdawalność w liceach w powiecie bartoszyckim wynosi 79%,województwie warmińsko-mazurskim 81% , a w całym kraju 84,4%.

 
Dodał: Mirosław Gutowski       4 lipca 2017r.
NOWE ZDJĘCIA Z 70-LECIA LICEUM

 Proszę kliknąć w dowolne zdjęcie, by zobaczyć wszystkie....

     

 


pobierz wszystkie zdjęcia spakowane
(70-lat-LO-Bartoszyce-2017.zip)


 
Dodał: Mirosław Gutowski       30 czerwca 2017r.
Kolejny rok szkolny na finiszu

 

Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017

 

Średnia ocen wszystkich uczniów: 4,05

42 uczniów uzyskało promocję z wyróżnieniem.

Klasy z najwyższą średnią:
1c - 4,39
1b - 4,10
1a - 4,06
  


Najlepsi uczniowie:

Julia Kisiel kl.1b - 5,50

Luśtyk Natalia kl.2c - 5,40

Lewandowska Weronika kl.1b - 5,38

Siedlecka Karolina kl.1b - 5,38

Krzyszkowski Jakub kl.1c - 5,38

 

Najlepsza frekwencja:
klasa 1c - 91,26%.
 

4 uczniów może się pochwalić100% frekwencją:

Tomasz Kędzierski kl.1a
Aneta Łastowska kl.1b
Alicja Spólnik kl. 2a

Jacek Wapniewski kl.1c
          

Najaktywniejszymi czytelniczkami zostały:

1. Aleksandra Działa kl.1b
2. Gabriela Ladzińska kl.1c
3. Aleksandra Ławrynowicz kl.1c


 

   
  
  

  

<< więcej fotografii w fotogalerii >>

 
Dodał: Mirosław Gutowski       28 czerwca 2017r.
ŻEROM SZKOŁĄ ŁOWCÓW TALENTÓW

 

 
Dodał: Ewelina Story       28 czerwca 2017r.
Super Belfer 2017

 

Z dumą informujemy, że pani prof.Eliza Argalska, nauczycielka języka angielskiego w naszym liceum, wygrała plebiscyt organizowany przez Goniec Bartoszycki i zostałaSuper Belfrem 2017 w kategorii szkół ponadpodstawowych w naszym powiecie. Pani Eliza uplasowała się na II miejscu w plebiscycie wojewódzkim.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.


   

 
Dodał: Ewelina Story       26 czerwca 2017r.
Czy można uczyć się angielskiego w Londynie?

     

Nasi uczniowie mieli właśnie taką możliwość. Pod opieką pani Doroty Haraf, odbyli sześciodniową wycieczkę do stolicy Anglii.  Były to warsztaty językowe organizowane przez firmę „Atas” z Warszawy. Już sam przejazd do Londynu stanowił dla nas nie lada atrakcję. Trasa prowadziła przez Polskę, Niemcy, Holandię, Belgię i Francję - gdzie odbyła się  przeprawa promowa do Wielkiej Brytanii. Londyn wywarł na młodzieży olbrzymie wrażenie. Pierwszym punktem programu było obserwatorium astronomiczne w Greenwich, gdzie oczywiście uwieczniony został na zdjęciu południk „0”. Panorama miasta ze słynnego London Eye była wręcz fascynująca! Wielość atrakcji tego pierwszego dnia dopełnił rejs statkiem po Tamizie, z którego młodzież miała możliwość zobaczyć najcenniejsze zabytki Londynu z nieco mniejszej odległości. Pobyt obfitował jeszcze w wiele niespodzianek. Młodzież miała okazję zwiedzić kilka najsłynniejszych londyńskich muzeów. Poczytać o  historii świata zdwiedzając The British Museum lub zapoznać się z biologią czy historią ziemi w The Natural History Museum. Można też było nawiązać nowe cenne znajomości w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s. Poza tym młodzież spacerowała  najsłynniejszymi londyńskimi ulicami, jak np.: Oxford Street, czy Regent Street. Podziwiała Piccadilly Cirrus, Plac Trafalgar, Westminster, Buckingham Palace, budynki parlamentu ze słynnym Big Benem, Tower Bridge i najsłynniejszy dom towarowy miasta: słynnego Harrods’a.  Oprócz  zwiedzania nie zabrakło czasu na naukę. Każdy uczestnik wycieczki został wyposażony w specjalny zeszyt ćwiczeń, który należało uzupełnić informacjami podanymi przez przewodnika lub znalezionymi w wyznaczonych punktach Londynu. Czasami trzeba było zapytać o coś przechodniów lub strażników muzealnych. Była to niezwykła lekcja angielskiego! Mieliśmy także okazję wziąć udział w typowo anglikańskim nabożeństwie w jednym z najbardziej znanych kościołów londyńskich- St. Paul’s Cathedral.  Ostatni dzień pobytu w Londynie zakończył się zwiedzaniem twierdzy Tower. Najciekawsza była „biała wieża” z imponującym zbiorem militariów średniowiecznych, ale nie mniej interesujące okazały się klejnoty królewskie w tamtejszym skarbcu. Londyn pożegnał nas piękną, słoneczną pogodą. Przepełnieni wrażeniami wróciliśmy do Polski w sobotę 17 czerwca.  

p. prof.  Dorota Haraf

     


 

 
Dodał: Ewelina Story       24 czerwca 2017r.
WIZYTA STUDYJNA w MF, MC, UW i Microsoft- jedną z nagród dla Michała

Michał Szaknis otrzymał zaproszenie do Warszawy na wizytę studyjną w instytucjach i firmach związanych z IT oraz cyberbezpieczeństwem.

Zaproszenie to było jedną z nagród za czołowe miejsce w konkursie "IT 2017 i Cyberbezpieczeństwo".

W zawodach brało udział 2500 uczestników z całej Polski.
Spotkanie rozpoczęło się w Ministerstwie Finansów wykładami związanymi z IT a także interesującymi informacjami, jak efektywnie studiować na kierunkach technicznych.

     

Następnie wraz z innymi laureatami odwiedził siedzibę polskiego oddziału Microsoft, gdzie poza merytorycznymi prezentacjami zobaczył pracę specjalistów informatycznych, ich stanowiska pracy oraz miejsca rekreacji.

    

  

Wizyta zakończyła się obiadem w restauracji, która znajduje się w siedzibie tej firmy. Posiłek był tradycyjny, niedrukowany jeszcze na drukarkach 3D :)

Następnym punktem wizyty było odwiedzenie Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego, w którym studenci tej uczelni mogą kreować nowe pomysły biznesowo-technologiczne i tworzyć START-UPy pod skrzydłami uniwesytetu.

   

Ostatecznie uczestnicy wizyty wylądowali w hotelu, gdzie czekała na nich regenerująca kolacja. Później była już tylko rekreacja, zwiedzanie Warszawy oraz spotkanie integracyjne. 

    

Następnegpo dnia uczestnicy udali się do Ministerstwa Cyfryzacji, gdzie usłyszeli o nowoczesnych rozwiązaniach i projektach cyfrowych związanych z Państwem Polskim. Dowiedzieli się, że już teraz Polska przoduje w Europie w dostępie do nowoczesnych usług informatycznych dla ludności, a ma być jeszcze lepiej. Przykładem może być tutaj wniosek o dowód osobisty, gdzie cały proces wysyłania zgłoszenia jest on-line a zdjęcie możemy sobie zrobić telefonem komórkowym. 

  

Prowadzący spotkanie zachęcali uczestników, w większości już wytrawnych informatyków i programistów, do udziału w specjalnym programie on-line, w którym mogliby tworzyć nowoczesne rozwiązania informatyczne pod kontrolą naukowców Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Finansów.

Można było odnieść wrażenie, że pracownicy wymienionych ministerstw chcieli już teraz pozyskać młodych naukowców do współpracy, oczywiście w tym też Michała. 

Po podsumowaniu wizyty część uczestników zobaczyła najnowsze doświadczenia fizyczne w Centrum Nauki Kopernik.

>>> więcej zdjęć z wizyty w fotogalerii <<< 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       23 czerwca 2017r.
Sukces Patrycji i Ali

 Dnia 14 czerwca w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Województwa WM SZS w Siatkówce Plażowej Szkół Ponadgimnazjalnych. Dziewczęta z naszej szkołyPatrycja Rydel i Alicja Kłębucka po ambitnej walce zajęły w zawodach III miejsce zdobywając brązowy medal.

Gratulujemy!

  

p. prof. M. Araśniewicz

 

 
Dodał: Ewelina Story       20 czerwca 2017r.
ŻEROMIACY AKTYWNIE W TURNIEJU REKREACYJNO-SPORTOWYM

        

<<<   WIĘCEJ   ZDJĘĆ   W   FOTOGALERII   >>>

TURNIEJ ZOSTAŁ ZORGANIZOWANY PRZEZ ZAPRZYJAŹNIONĄ PLACÓWKĘ - MDK

 
Dodał: Mirosław Gutowski       12 czerwca 2017r.
Spływ kajakowy Krutynią 1A ...przeżyj to sam!

  W dniach 5.06 do 07.06.2017r klasa 1A gościła w Krutyni na spływie kajakowym. Co przeżyła i czego doświadczyła w 3 dniowej wycieczce jest dostrzegalne w załączonej galerii, a dodatek do tytułu newsa "...przeżyj to sam" uzupełnia moc wrażeń.

 
Dodał: ZM       8 czerwca 2017r.
Finalista Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
 
Z dumą informujemy, że uczeń kl. II C Mateusz Kozłowski odniósł kolejny sukces w tym roku szkolnym. Po udanych zmaganiach konkursowych w eliminacjach okręgowych - 3 miejsce, reprezentował naszą szkołę i nasze miasto w zawodach centralnych XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, które odbyły się w dniach 2 - 4 czerwca w Warszawie. Mateusz uzyskał tytuł finalisty oraz indeks na większość uczelni wyższych w Polsce.
 
 
Gratulujemy!!!


 

 
Dodał: Ewelina Story       6 czerwca 2017r.
Wycieczka klasy II C

 W dniach 25-26.05.2017 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Krutyni, której główną atrakcją był oczywiście całodniowy spływ kajakowy szlakiem Krutyń – Nowy Most, podczas którego świetnie się bawiliśmy. Po powrocie ze spływu czekało na nas ognisko z kiełbaskami. W wolnym czasie graliśmy na gitarze i wspólnie śpiewaliśmy oraz graliśmy w siatkówkę. Dopisała nam pogoda i doskonały nastrój. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i uśmiechnięci. Mamy nadzieję, że w III klasie, zgodnie z tradycją naszej klasy zorganizujemy również wycieczkę klasową. Naszymi opiekunami  byli prof. Robert Kozieł i Daniel Dołżycki.

Autor tekstu: Ada Wołoch

 
Dodał: Ewelina Story       6 czerwca 2017r.
Żerom aktywnie

Samorząd Uczniowski ogłasza szkolną akcję pod hasłem:

ŻEROM AKTYWNIE

Jeśli chcesz włączyć się w akcję, to w dniach 12-14 czerwca:

  • przyjdź do szkoły pieszo lub przyjedź na rowerze,
  • skorzystaj przy tym z aplikacji Endomondo, Samsung Health (lub innej, która udokumentuje Twoje przejście/przejazd do szkoły)
  • zgłoś się w szkole na dawne miejsce Dyżurki, aby wpisać się na listę konkursową, zrób to na przerwie przed drugą, trzecią lub czwartą lekcją

    Warunkiem wylosowania 1 z 3 atrakcyjnych nagród jest aktywny, trzydniowy udział w akcji.

    Rozstrzygnięcie i podsumowanie akcji odbędzie się dnia 19 czerwca na długiej przerwie w auli.

Samorząd Uczniowski

 
Dodał: Ewelina Story       6 czerwca 2017r.
Sukces Patryka
 
Patryk Urbański z klasy II C dzięki doskonałej znajomości języka angielskiego z łatwością przebrnął przez 2 etapy konkursu "Pokaż nam język"
i zakwalifikował się do finału krajowego. W ostatecznej rozgrywce językowej, która odbyła się w dniach 1-2 czerwca w Gdańsku wzięło udział 25 finalistów z całej Polski. Patryk po raz kolejny wykazał się ogromną biegłością językową i zajął 13 miejsce. 
Gratulujemy!!!
 


  

 
Dodał: Ewelina Story       5 czerwca 2017r.
Najlepsi matematycy roku szkolnego 2016/2017

 NAJLEPSI MATEMATYCY  W  TYM ROKU SZKOLNYM…

Drużyna w składzie:Dawid Dopierała i Tomasz Wierciński III A oraz Mchał Szaknis II A zajęła 7 miejscewśród 35 drużyn z całego naszego województwa w konkursie„Matematyka w zarządzaniu”organizowanym  pod patronatem Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

 

 

Dawid Dopierała z klasy III A

został finalistą XV Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych odbywających się na UWM w Olsztynie. 

W tym roku szkolnym w zawodach wzięło udział 131 najlepszych uczniów z 29 szkół nie tylko z naszego województwa.

Tytuł finalisty zgodnie z decyzją Senatu UWM jest równoważny z otrzymaniem indeksu na Wydział Matematyki i Informatyki tej uczelni.

  

 

W tegorocznej edycji konkursu Kangur Matematyczny uczeń klasy IA Tomasz Kędzierski zajął I miejsce w regionie olsztyńskim, zaś Mikołaj Szyk (IA) oraz Ignacy Bok (IIA) otrzymali wyróżnienia.

 p. prof. Ewa Reut

 
Dodał: Ewelina Story       2 czerwca 2017r.
ZWOLNIĆ SIĘ Z TEORII I UWOLNIĆ EMOCJE

    

29 maja 2017 w auli szkolnej gościliśmy licealistów z Elbląga, którzy przystąpili do praktycznej olimpiady w ramach platformy ZWOLNIENI Z TEORII.

Zajęcia odbyły się w ramach ich projektu "Uwolnić emocje", który zajmuje się problemem zbyt dużej ilości czasu spędzanego w świecie wirtualnym. Tematyka projektu jest bardzo na czasie. Z każdej strony słychać alarmy przestrzegające przed zbyt dużą liczbą godzin spędzanych w sieci przez dzieci i młodzież.

Pomysł na ten projekt społeczny pojawił się dość spontanicznie. Przechadzając się korytarzem szkolnym spostrzegliśmy, że po obu stronach siedzą dzieci, ale nie rozmawiają ze sobą, tylko są wpatrzone w zaczarowane pudełka, czyli tablety i telefony -  opowiada kierownik grupy projektowej Mateusz Radziszewski.

Projekt "Uwolnić emocje" działa drugi rok. Licealiści poprzez akcję chcą pokazać, jak ważne jest okazywanie na co dzień swoich emocji w kontaktach z drugim człowiekiem i dobrze jak nauczymy się "wylogowania do życia". Spotkanie opierało się głównie na rozmowie i wymianie poglądów.

Młodzież otrzymała naklejki i ulotki projektowe a najbardziej aktywnych nagrodzono drobnymi gadżetami.

informację przygotowała p. prof. Elżbieta Monkiewicz

 
Dodał: Mirosław Gutowski       2 czerwca 2017r.
Podsumowanie projektu ''Uruchom serce bliźniemu''

 

 

23 maja 2017 w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się konkurs podsumowujący projekt "Uruchom serce bliźniemu". Prawie 300 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa wzięło udział w zakończeniu drugiej edycji. Konkurs miał na celu wykształcenie w młodych ludziach aktywnej postawy niesienia pierwszej pomocy poszkodowanym oraz przekonania, że potrafią takiej pomocy udzielać. W tym roku zmienił się regulamin i musieliśmy dokonać zmian w składzie. Mimo tego, że nowi uczestnicy nie mogli wziąć udziału w szkoleniu tak, jak to miało miejsce w zeszłym roku, to i tak nasz team w składzie: Michał Podlaszuk i Konrad Suszko zaprezentował się dobrze. Zabrakło nam 1 punktu aby przejść do finału.

informację przygotowała p. prof. Elżbieta Monkiewicz

 
Dodał: Mirosław Gutowski       2 czerwca 2017r.
Dzień Dziecka

Dnia 31 maja odbył się międzyklasowy turniej z okazji Dnia Dziecka.

Samorząd Uczniowski zorganizował kilka konkurencji, w których klasy miały za zadanie między innymi zaśpiewać piosenkę, przebiec tor przeszkód czy narysować portret swojego wychowawcy.

Turniej wygrała klasa IIB, na drugim miejscu uplasowała się IIC a na trzecim IC.

Podczas turnieju zrobiliśmy także zdjęcie na konkurs "Bicie rekordu czytania w jednym momencie".
 
tekst:
Dominika Golon 2c


 

 
Dodał: Ewelina Story       1 czerwca 2017r.
WARSZTATY CHEMICZNE - eksperymentowanie w małej skali

        

22 maja 2017 r. uczniowie klasy IIc uczestniczyli w warsztatach chemicznych prowadzonych przez pana Łukasza Spornego nauczyciela chemii z Centrum Chemii w Małej Skali. Chemia w małej skali jest techniką wspomagającą doświadczalne nauczanie chemii w szkołach i na wyższych uczelniach. Polega ona na pracy z niewielkimi ilościami substancji co zwiększa bezpieczeństwo eksperymentu i skraca czas jego przeprowadzenia. Nasi uczniowie wykonywali tą metodą różnego rodzaju doświadczenia m.in. przygotowywali roztwory do sprawdzenia barwy płomienia, reakcje zasady sodowej z siarczanem(VI) miedzi (II) z coca colą i coca colą zero.

    

Eksperymentowanie w małej skali zapewniło naszym uczniom informacje potrzebne do właściwej interpretacji doświadczeń i wyciągnięcia stosownych wniosków, które na pewno przydadzą się im na maturze. 

p. prof. M. Kobus

 

 
Dodał: Ewelina Story       29 maja 2017r.
Michał Szaknis w ścisłej czołówce CYBERBEZPIECZEŃSTWA2017 ORAZ IT

Michał Szaknis zajął 13 miejsce
w Ogólnopolskim Finale Konkursu 
IT oraz Cyberbezpieczeństwo 2017
 

W finale, który odbył się w Warszawie, brało udział 64 uczestników wyłonionych spośród 3000 z całej Polski.

Pierwsze 20 osób, rzec można laureatów, zostało zaproszonych w dniach 19-20 czerwca na  wizytę studyjną w Warszawie, podczas której odwiedzą najważniejsze instytucje i firmy związane z nowoczesnymi technologiami m.in. Microsoft oraz IBM.

Gratulujemy Michałowi kolejngo sukcesu!


Zdjęcie zostało pobrane ze strony http://konkursit.irks.pl/ za zgodą Instytutu Rozwoju Kompetencji Społecznych

 
Dodał: Mirosław Gutowski       24 maja 2017r.
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

              

 W minioną sobotę odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, w których drużyna naszego liceum zajęłaI miejsce. Zawodnicy odpowiadali na pytania testowe i udzielali pierwszej pomocy na upozorowanych stacjach urazowych.

Skład drużyny: Maciej Bogel II a - kapitanRafał Terefeńko II aIgnacy Bok II aMichał Podlaszuk I aKonrad Suszko I a.Teraz przed nami przygotowania do Okręgowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy, które zaplanowano na 18 maja.

p. prof. E. Monkiewicz

 

 

 
Dodał: Ewelina Story       10 maja 2017
Dzwonek zabrzmiał ostatni ...

Zimny poranek 28 kwietnia 2017r. został rozgrzany Uroczystym Podsumowaniem Edukacji oraz Pożegnaniem Klas III.
Tradycyjnie abiturienci, po odczytaniu swoich nazwisk przez wychowawców, zajęli honorowe miejsca.
I nagrodzono najlepszych, wyczytano najaktywniejszych, zostały wygłoszone płomienne przemówienia, a ksiądz proboszcz Jan Jarosz pobłogosławił absolwentów.

Jak to w takim dniu bywa, dało się zauważyć niejedną łzę ...

Drodzy maturzyści !!!

Pomyślności na maturze
i w dorosłym życiu!

 


>> więcej zdjęć w fotogalerii

 
Dodał: Mirosław Gutowski       28 kwietnia 2017r.
Pielgrzymka maturzystów do Gietrzwałdu

Dnia 21.04.2017r. maturzyści z naszej szkoły pod opieką wychowawców, jak co roku wybrali się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Spotkała się tam młodzież z archidiecezji warmińskiej. Najważniejszym punktem tej pielgrzymki była Msza św., którą sprawowało wielu kapłanów pod przewodnictwem Księdza Infułata Adolfa Setlaka.
Wyjazd był okazją do podziękowania za trzy lata nauki oraz powierzenia się Matce Bożej na czas zbliżającego się egzaminu maturalnego. Modlitewną pamięcią objęliśmy też naszych rodziców i nauczycieli.
Nawet niesprzyjająca pogoda nie była przeszkodą. Pokonał ją dobry humor i ciepłe ubranie. Wszyscy wrócili naładowani spokojem i nadzieją. Przecież zapunktowali gdzie trzeba!

                               Powodzenia!

p.prof. Agnieszka Brzezińska

 
Dodał: Mirosław Gutowski       28 kwietnia 2017r.
Michał Szaknis w finale konkursu CYBERBEZPIECZEŃSTWO ORAZ IT

Michał Szaknis z klasy 2a zakwalifikował się do finału tego konkursu i 23 maja w Warszawie powalczy o dobre miejsce.

Gratulujemy!

W eliminacjach brał udział także Mateusz Bałuch, również z klasy 2a, a do sukcesu zabrakło mu naprawdę niewiele. 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       27 kwietnia 2017r.
II i III miejsce naszych dziewcząt w pływackich mistrzostwach

21.04.2017 r w Termach Warmińskich odbyły się II Pływackie Mistrzostwa Amatorów Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Prezydenta Rotary Klub Bartoszyce - Lidzbark Warmiński.

Reprezentantki naszej szkoły Dominika Golon z II c i Kamila Martul z III A miały do przepłynięcia dystans 50 metrów stylem dowolnym. Dominika zajęła II miejsce a Kamila III. Dziewczęta otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe i nagrody w postaci talonów do wykorzystania w sklepie sportowym. Po zawodach uczennice relaksowały się korzystając z atrakcji obiektu. Gratulujemy!

p.prof. Elżbieta Monkiewicz

      

 
Dodał: Mirosław Gutowski       27 kwietnia 2017r.
ŻEROM zdominował ORTOGRAFICZNĄ CORRIDĘ

Weronika Lewandowska z klasy 1b zwycieżyła w tym turnieju, który sądząc po nazwie, ma w sobie coś z hiszpańskiej dynamiki.

Karolina Szyszkowska, również z klasy 1b, może poszczycić się zajęciem 2 miejsca,
natomiast 
Szymon Brudzyński z klasy 1c zajął miejsce 3
Docenić trzeba także 
Oliwię Szulc z klasy 1b, która znalazła siętuż za podium.

Gratulujemy naszym pasjonatom języka polskiego!

inspiratorką polonistycznych poczynań młodzieży jest p. prof. Anna Doroszko

 
 
Dodał: Mirosław Gutowski       27 kwietnia 2017r.
Mateusz Kozłowski w finale Olimpiady Ekologicznej

22 kwietnia odbyły się zawody okręgowe XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, do których zakwalifikowało się troje uczniów naszego liceum:Marianna Łosiewicz z kl. IIID, Patryk Hadziewicz z kl. IIID oraz Mateusz Kozłowski z kl. IIC. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w części pisemnej składającej się z 50 pytań. Następnie dwunastu najlepszych zawodników przystapiło do części ustnej. Mateusz Kozłowski znalazł się w ścisłej czołówce zawodów. Ostatecznie zajął 3 miejsce w województwie i wywalczył sobie awans do zawodów centralnych, które zostaną rozegrane w dniach 2-4 czerwca w Warszawie.

Gratulujemy Mateuszowi i życzymy powodzenia podczas eliminacji centralnych!

              

 
Dodał: Ewelina Story       26 kwietnia 2017r.
BIOLODZY NA UWM W OLSZTYNIE

Już kolejny raz uczniowie naszego liceum uczestniczyli w zajęciach warszatowych na UWM w Olsztynie.  

Podczas zajęć pt. "Neurony-komórki o wielu obliczach"  zapoznali się z technikami barwienia tkanki nerwowej oraz poznali metody stosowane w pracowni immunohistochemicznej i histologicznej.

Zajęcia -"Jak funkcjonuje roślina?" -umożliwiły doskonalenie techniki mikroskopowania i preparatyki mikroskopowej.

p. prof. Aneta Roś-Kozłowska

 

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       26 kwietnia 2017r.
Absolwentki zapraszają do MDK na koncert charytatywny

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       26 kwietnia 2017r.
Konkurs wiedzy o Rumunii

 

W ramach realizowanego przez nasze liceum projektu ze szkołą  "Scoala Gimnaziala Sfantu Andrei" w Sarmas w Rumunii odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Rumunii opracowany przez rumuńskich kolegów.

W konkursie wzięło udział 48 osób.

Najlepsza okazała się Joanna Budna z klasy I A.

Gratulujemy!  

p. prof. Dorota Haraf

 

 
Dodał: Ewelina Story       25 kwietnia 2017r.
Program profilaktyczny Zaburzenia odżywiania

25 kwietnia uczniowie KLASY 1B przedstawili opracowany przez siebie program profilaktyki ZABURZEŃ ODŻYWIANIA.

Koleżankom i kolegom z klas pierwszych oraz drugich wskazali symptomy pojawiających się problemów związanych z odżywianiem, uczulili na początkowe objawy bulimii, anoreksji oraz obżarstwa, a także wyjaśnili przyczyny tych zaburzeń.

Omówili też wyniki ankiety zrealizowanej wśród uczniów liceum. 

>> więcej fotek z tego wydarzenia w galerii

 

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       24 kwietnia 2017r.
Michał Szaknis laureatem Olimpiady Wiedzy Technicznej !!!

Michał Szaknis został laureatem, czyli zwyciezcą 
XLIII Olimpiady Wiedzy Technicznej. 

Zawody finałowe zostały rozegrane we Wrocławiu, w dniach 7-9.04.2017r., w pięknym gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej.

Gratulujemy !!!

zdjęcia: KG OWT

 
Dodał: Mirosław Gutowski       21 kwietnia 2017r.
Karolina Szymańska i Szymon Uszyński - czołowi wokaliści w województwie!

Karolina Szymańska z kl. 1b
zajęła I miejsce,

Szymon Uszyński z kl. 1a - 
miejsce II

VIII Wojewódzkim Przeglądzie Wokalnym„KOMU PIOSENKĘ”,
zorganizowanym w dniach 7-8 kwietnia przez bartoszycki MDK.

I choć nasi licealiści nie reprezentowali szkoły, tylko placówki, w których dojrzewają muzycznie, to jednak miło mieć u nas tak utalentowanych artystów.

Gratulujemy !!!
 

  

  

foto: MDK Bartoszyce dzięki uprzejmości p. Danuty Zalewskiej, z-cy dyrektora MDK

 
Dodał: Mirosław Gutowski       21 kwietnia 2017r.
Mateusz Kozłowski JESZCZE UCZEŃ, A JUŻ STUDENT

 

 

Mateusz Kozłowski
uczeń kl. II C został laureatem XXI edycji KONKURSU CHEMICZNEGO "WYGRAJ INDEKS" organizowanego przez Politechnikę Gdańską. Warto podkreślić, że już dziś Mateusz będąc w klasie II ma zapewniony indeks gdańskiej uczelni.
Gratulujemy!
p. prof. Marianna Kobus

 

 
Dodał: Ewelina Story       20 kwietnia 2017r.
Genialny pomysł naszych uczniów! PROJEKT PARK MIEJSKI!

Nasi licealiści zaprezentowali znakomity pomysł, by odpowiednio zagospodarować teren przy wizytówkowym jeziorze Bartoszyc. Szczegóły akcji oraz debaty znajdziecie w artykule Gońca Bartoszyckiego, do którego link znajduje się poniżej. 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       19 kwietnia 2017r.
Konkurs IT i Cyberbezpieczeństwo 2017

20 kwietnia (w czwartek)
o godz. 1200
zostanie przeprowadzony
w szkole 

pierwszy etap 

Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwa 2017

 

Najlepsze 64 osoby z całej Polski wezmą udział w finale ogólnopolskim w Warszawie.

 

Sala, w której odbędą się zawody, zostanie wskazana kilka dni przed konkursem.

Regulamin konkursu znajduje się w poniższym linku:

https://drive.google.com/file/d/0BwjNG-vooOFedzBhb3MtSFhfNFE/view

Strona konkursu i przykładowe zadania:

http://konkursit.irks.pl/arkusze-pytan-z-poprzednich-lat/

 
Dodał: Mirosław Gutowski       10 kwietnia 2017r.
Sukces w konkursie recytatorskim

 Troje uczniów naszego Liceum wzięło udział w kolejnej edycji Konkursu Recytatorskiego "Poeta w porę odkryty": Alicja Chmiel, Julia Pietrzak, Krystian Kirwiel. Uczestnicy recytowali wiersze Grupy Literackiej "Barcja". W tym roku jury musiało wyłonić najlepszych spośród aż 35 uczniów naszego powiatu. Z wielką radością informujemy, że na podium znalazla się uczennica kl. II BAlicja Chmiel, która zdobyła trzecią lokatę.

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p. prof. A. Kędzierska

 

 
Dodał: Ewelina Story       6 kwietnia 2017r.
Alicja Bańka - 3 miejsce w Olimpiadzie PZSŻ

 

Dobiegła końca Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia w województwie warmińsko-mazurskim.

Alicja Bańka z klasy III a, która jako jedyna z naszego rejonu zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu, zajęła 3 miejsce w etapie okręgowym XXV edycji tych zawodów.

Celem olimpiady było zwrócenie uwagi młodzieży na potrzebę dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych.

Laureaci etapu rejonowego Olimpiady mieli obowiązek przeprowadzenia akcji promujących zdrowy styl życia a następnie opisanie, przygotowanie prezentacji i przesłanie prac, które były podstawą do oceny przez jury.

Alicji praca została bardzo wysoko oceniona, otrzymała 13 punktów na 15 możliwych. Następnie 23 marca 2017 r. uczestnicy etapu okręgowego sprawdzali swoją wiedzę w zakresie zdrowego stylu życia pisząc test, który obejmował zagadnienia z pierwszej pomocy, higieny, prawidłowego odżywiania się, biologii oraz ekologii.

 

Do konkursu uczennicę przygotowała p. prof. Elżbieta Monkiewicz

 
Dodał: Mirosław Gutowski       5 kwietnia 2017r.
Udany występ teamu astronomicznego

Drużyna w składzie:

Michał Podlaszuk kl.1a
Konrad Suszko kl.1a
Kuba Żukowski kl. 1a

zajęła bardzo dobre, 4 miejsce w Wojewódzkim Turnieju Astronomicznym, zorganizowanym 3 kwietnia w olsztyńskim planetarium. 

Gratulujemy !!!

Już teraz nasi kosmologowie zapowiadają poprawę wyniku w przyszłym roku :)

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       3 kwietnia 2017r.
Michał Szaknis >>wygrał indeks <<

Michał Szaknis został laureatem Pomorskiego Konkursu Fizycznego"Wygraj Indeks", zorganizowanego przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej i tym samym m.in. zagwarantował sobie możliwość podjęcia studiów na wybranym przez siebie kierunku tej uczelni.

To już kolejny sukces Michała!

Gratulujemy !!

pod poniższym linkiem możecie zobaczyć wyniki finałowego, II etapu tego konkursu.

 
Dodał: Mirosław Gutowski       26 marca 2017r.
Michał Szaknis w finale OWT

Michał Szaknis z kl. 2a, decyzją Komitetu Głównego OWT, został zakwalifikowany do Finału XLIII Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Decydujące zawody odbędą się w dniach 7-9 kwietnia 2017r. we Wrocławiu.

Gratulujemy!!!

Przypominam, że Michał zajął 1 miejsce na szczeblu wojewódzkim, natomiast Mateusz Kozłowski miejsce 3.

 
Dodał: Mirosław Gutowski       22 marca 2017r.
Konkurs literacki

 Organizatorzy Jubileuszu 70-lecia Liceum zapraszają do udziału w konkursie literackim na fraszkę o szkole, nauczycielach, uczniach.

Regulamin:

1. Uczestnikiem może być absolwent lub uczeń naszego LO.

2. Na konkurs można przesłać od 1 do 3 fraszek.

3.Utwory muszą być zatytułowane.

4. Wysłanie podpisanego utworu jest równoznaczne ze zgodą autora na przetwarzanie jego danych w zakresie publikacji i innej formy wykorzystania jego utworu.

5. Absolwenci podają rok ukończenia LO ( i ewentualnie poprzednie nazwisko), a uczniowie klasę.

6. Decyzje jury konkursu nie podlegają zaskarżeniu i są ostateczne.

7. Wręczenie nagród odbędzie się 9 czerwca 2017 roku podczas gali 70-lecia Liceum.

Nagrodą w konkursie będzie statuetka zwana"Żeromkiem". Prace można przesyłać do 31 maja na adres kedzierska-agnieszka1@wp.pl

p. prof. A. Kędzierska

 
Dodał: Ewelina Story       22 marca 2017r.
Przegląd Filmów Prawdziwych w naszym LO!!

22-23 marca 2017!
godz. 1700.

Aula LO.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!!!


kliknij w miniaturkę, by powiększyć.

 
Dodał: Mirosław Gutowski       18 marca 2017r.
16 III 2017 r. – CZWARTEK Z HUMANISTYKĄ

   Czy kąpiel może zabić? Dlaczego zdarzało się, że kobiety zostawały ofiarami mody w sensie niezwykle dosłownym? Jak powiązać twórczość zespołu Pink Floyd z filozofią? Odpowiedzi na te oraz inne pytania poznali uczniowie klas I podczas CZWARTKÓW Z HUMANISTYKĄ – wydarzeniu organizowanemu od trzech lat przez Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

   Uczestników poprzednich edycji tych spotkań widywaliśmy już na korytarzach uczelni jako aktualnych studentów. Tym razem było nam miło z jeszcze jednego powodu. Wykład rozpoczynający blok zajęć humanistycznych wygłosiła nasza absolwentka – dr hab. Bernadetta Darska, która obecnie jest pracownikiem naukowym Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

   CZWARTKI Z HUMANISTYKĄ nie tylko dostarczają ciekawych wiadomości i inspirują do samodzielnego poszukiwania wiedzy, ale dają wyobrażenie o tym, co może być przedmiotem badań nauk humanistycznych oraz pozwalają doświadczyć atmosfery studiowania.

   Miejmy nadzieję, że okazja do wysłuchania kolejnych wykładów nadarzy się jeszcze nie raz. 
 

P.S. Czy wiecie, że w ciągu jednej dekady XIX wieku w Anglii 3000 kobiet straciło życie z powodu stroju? Jeśli chcecie poznać przyczynę tych zgonów, możecie zapytać o nią uczestników wykładów z klas I. ;) 

 
Dodał: Anna Doroszko       17 marca 2017 r.
Akcja krwiodawstwa

 1 marca odbyła się już druga w tym roku szkolnym akcja krwiodawstwa zorganizowana w naszej szkole, z niewielką pomocą uczennic z IIIC. W akcji wzięło udział ponad 30 osób – uczniów i pracowników szkoły oraz innych krwiodawców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym i jednocześnie zapraszamy do brania udziału w kolejnych edycjach!

Ewa Krysztoszek i Julia Grodzka III C

  

 zdjęcia Julia Grodzka

 
Dodał: Ewelina Story       17 marca 2017r.
Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

 Dnia 10 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej. Do konkursu zgłosiło się 12 wokalistów z 7 szkół Powiatu Bartoszyckiego. Miło nam poinformować, że Karolina Szymańska zajęła II miejsce a Agata Szalast zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!!

p. prof. D. Haraf

 
Dodał: Ewelina Story       12 marca 2017r.
Serwis internetowy na WordPressie!

Zapraszam na zajęcia koła komputerowego (zawsze w czwartki o godz. 14.20).

Tematyką najbliższych spotkań będzie tworzenie własnego serwisu internetowego w oparciu o jeden z najpopularniejszych blogowych systemów zarządzania treścią - WordPress.

To naprawdę proste! ... Zapraszam

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       2 marca 2017r.
Wyślij pączka do Afryki!

 

 
Dodał: Mirosław Gutowki       23 lutego 2017r.
Sukces naszej drużyny w Turnieju Fizycznym

Drużyna w składzie:

Dawid Dopierała (3a)
Mateusz Kozłowski (2c)
Michał Szaknis (2a)

 

zajęła I miejsce 

I etapie XVII Wojewódzkiego Turnieju Fizycznego. Zawody odbyły się 20.02.2017r. w Olsztynie, w Planetarium. Za miesiąc zostanie rozegrany Wielki Finał.

Gratulujemy !

Po kliknięciu w poniższą grafikę, zobaczycie pełną listę uczestniczących drużyn.

 
Dodał: Mirosław Gutowski       21 lutego 2017r.
Michał najlepszy, Mateusz na podium

Michał Szaknis z kl. 2a zajął I miejsce
Mateusz Kozłowski z kl. 2c miejsce III  

II etapie Olimpiadzie Wiedzy Technicznej,
na poziomie województwa.
W zawodach brało udział 19 uczniów z Bartoszyc, Olsztyna, Elbląga, Kętrzyna, Giżycka, Lubawy oraz Ełku.

Jednak decyzję o zakwalifikowaniu się do III etapu podejmie Zarząd Główny OWT.

Gratulujemy !!

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       17 lutego 2017r.
Dawid Dopierała w następnym etapie Olimpiady Fizycznej!

Miło nam zakomunikować, że Dawid Dopierała z klasy 3a dostał się do następnego, III etapu Olimpiady Fizycznej. Tym razem, w tę niedzielę, czeka go przeprawa "doświadczalna".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

  

 
Dodał: Mirosław Gutowski       14 lutego 2017r.
„Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.

 Miło nam poinformować, że biorąc udział w konkursie „Projekt z klasą” znaleźliśmy się w gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i zostaliśmy uhonorowani tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.  To znak, że szkoła podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny i tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów.

p. prof. D. Haraf

 
Dodał: Ewelina Story       14 lutego 2017r.
70 lecie szkoły.

 Szanowni Absolwenci i drodzy sympatycy

LO im. S. Żeromskiego w Bartoszycach!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne obchodów 70 lecia szkoły, które odbędzie się dnia 17 lutego o godz. 16.00 w sali nr 9.

 
Dodał: Ewelina Story       9 lutego 2017r.
Sukces Dawida Rafalskiego

 

 

Nasza szkoła wzięła po raz kolejny udział w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE Best In English 2016/2017.

W konkursie wzięło udział 8104 uczniów z 373 szkół, z 28 krajów Europy takich jak: Bułgaria, Szwajcaria, Rumunia, Belgia, Grecja, Węgry, Grecja, Gruzja, Austria, Niemcy, Słowenia, Włochy, Portugalia, Litwa, Szwecja, Polska, Estonia, Chorwacja, Słowacja, Republika Czeska.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że uczeń naszej szkoły Dawid Rafalskiuplasował się na 1 miejscu w Polsce,  34 miejscu w rankingu europejskim,tym samym otrzymując voucher do wykorzystania podczas egzaminów językowych Cambridge English Exams.Wysokie 6 miejsce zajął też Maciej Lewandowski. Gratulujemy!!!

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu.

 

p. prof. D. Haraf

 

 

 
Dodał: Ewelina Story       8 lutego 2017r.
ASTROLABIUM - KONKURS

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       1 lutego 2017r.
Wysokie 9. miejsce naszego liceum w województwie

 kliknij w poniższą grafikę, by zobaczyć pełną listę pierwszych 10 liceów w województwie ...

 
Dodał: Mirosław Gutowski       1 lutego 2017r.
K O N K U R S ASTRONOMICZNY I SEMINARIUM

 KLIKNIJ, BY POWIĘKSZYĆ

 
Dodał: Mirosław Gutowski       24 stycznia 2017r.
zajęcia dla maturzystów

 Zajęcia z fizyki (w pracowni komputerowej)

23.01 (poniedziałek)   10.00 - 13.00

26.01 (czwartek)  11.00 - 13.00

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       20 stycznia 2017r.
Olimpiada Przedsiębiorczości

Decyzją Komitetu Okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczościw Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Mateusz Kozłowski z kl. II C zakwalifikował się do etapu okręgowego XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

Mateusz weźmie udział w następnym etapie zmagań olimpijskich w dniu 2 marca 2017r. Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Życzymy powodzenia.

 
Dodał: D.K.       11 stycznia 2017r.
Sukces Dawida Dopierały z 3A

Dawid zakwalifikował się do następnego etapu
66. Olimpiady Fizycznej jako jeden z nielicznych w województwie warmińsko-mazurskim.

Gratulujemy!!! 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       7 stycznia 2017r.
TURNIEJ FIZYCZNY, TURNIEJ ASTRONOMICZNY

KLIKNIJ W BANER, BY ZOBACZYĆ WIĘCEJ

 
Dodał: Mirosław Gutowski       7 stycznia 2017r.
Bożonarodzeniowe tradycje naszego Liceum

 

   Jak każdego roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły, przy współudziale wszystkich klas i pod czujnym okiem Pani Agnieszki Brzezińskiej oraz Pana Romana Kęsickiego, przygotował program upamiętniający Boże Narodzenie.

 

   Licznie zebrana publiczność mogła przenieść się w czasy Maryi i Józefa, a następnie w konkursowych popisach, zaśpiewać przygotowane kolędy i pieśni.

 

   Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, przepełniony serdecznymi uśmiechami i prezentami uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszego Liceum zaniosą wraz życzeniami SPOKOJNYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU – do swoich rodzin.

 

 

 cd foto >>>>

 
Dodał: ZM       23 grudnia 2016r.
Mistrzostwa w strzelaniu

 6 grudnia na strzelnicy ZSP nr 1 odbyły się Mistrzostwa  LO im. S. Żeromskiego w Bartoszycach w strzelaniu z karabinka pneumatycznego w postawie leżącej.  W zawodach wzięło udział 13 osób; 7 zawodników i 6 zawodniczek, którzy oddali 3 strzały próbne i 10 ocenianych. Najlepszy wynik uzyskał Michał Podlaszuk I A /70pkt/, przed Bartłomiejem Nowakiem III D /65 pkt/ i Mateuszem Kozłowskim II C /56 pkt/. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Nikoletta Smoleń  I C /52 pkt/, tuż za nią uplasowała się Urszula Powierża I A /49 pkt/ i Natalia Czebatorowicz III D /25 pkt/.

     

Organizatorem zawodów był LOK Bartoszyce. Sędzią głównym pan Janusz Stolarkiewicz.

Gratulujemy zwycięzcom !

 
Dodał: Ewelina Story       10 grudnia 2016r.
Sukces siatkarek

 Dnia 29 listopada 2016 roku w Węgorzewie odbyły się Mistrzostwa Rejonu II Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Siatkarki z naszej szkoły w świetnym stylu pokonały rywalki zajmując I miejsce.

Gratulujemy!

Skład reprezentacji:

Patrycja Rydel II A – kapitan 

Katarzyna Koter III A  

Nina Żerebna III D

Kamila Martul III A

Laura Węglicka II A

Klaudia Kuźniewska II A

Zuzanna Dobrzyńska II A

Alicja Kłębucka II B

Aleksandra Grudkowska II C

tekst: p. prof. M. Araśniewicz

 
Dodał: Ewelina Story       3 grudnia 2016r.
Sukces w tenisie stołowym

Uczennice Katarzyna Wójcik z kl.Ic i Patrycja Rydel z kl. IIa zajęły I miejscew eliminacjach powiatowych Drużynowych Mistrzostwach Tenisa Stołowego Dziewcząt w Górowie Iławeckim natomiast w Rejonowych Mistrzostwach, które odbyły się w Lidzbarku Warmińskim, zostały sklasyfikowane na III miejscu.

 Gratulujemy!

informację przysłała pani prof. E. Monkiewicz
  

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       2 grudnia 2016r.
Interaktywny Produkt - konkurs

kliknij w baner, by zobaczyć więcej

 
Dodał: Mirosław Gutowski       28 listopada 2016r.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w I b

Klasa I b, w ramach Obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i programu Otwarta firma, zaprosiła bartoszyckiego przedsiębiorcę - pana Zbigniewa Makarewicza, założyciela firmy STAL-GAZ.

Firma jest dobrze znana na naszym lokalnym rynku usług.

Pan Makarewicz opowiedział o przypadających na 1991 r. początkach działalności, które były bardzo trudne dla firmy. Wspomnienia okazały się wzruszające dla zaproszonego gościa.

Uczniowie zobaczyli  archiwalne zdjęcia, styl tworzenia plakatów informacyjnych i poczuli klimat tamtych odległych czasów. Poznali problemy, jakim trzeba stawić czoła, by firma mogła normalnie funkcjonować. Dowiedzieli się, że odpływ młodych ludzi z Bartoszyc oddziałuje negatywnie na lokalne przedsiębiorstwa. Niekorzystnym jest też odpływ kapitału.

W spotkaniu uczestniczyła również klasa II a. Kacper Gryczko i Maciej Bogel zadawali panu Makarewiczowi interesujące biznesowo pytania.

Na zakończenie przedsiębiorca przeprowadził quiz i wręczył gadżety, torby, odblaski drogowe oraz firmowe kubki.

 Pana Makarewicza powitała i pożegnała Daria Dziatłowska - gospodarz klasy I b. 

 Inicjatorem i patronem tego spotkania była pani prof. Danuta Kobus.
 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       24 listopada 2016r.
Olimpiada Chemiczna

 Mateusz Kozłowski z kl. II C zakwalifikował się do zawodów I stopnia 63 Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej, które odbędą się 26 listopada w Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

 
Dodał: Ewelina Story       22 listopada 2016r.
OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ - sukces!

Mateusz Kozłowski z kl. 2 c oraz Michał Szaknis z kl. 2 a zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej zajmując odpowiednio 3 i 4 miejsce w województwie.

Gratulujemy!

 
Dodał: Mirosław Gutowski       21 listopada 2016r.
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

 16 listopada w naszym liceum miały miejsce obchody Święta Patrona Szkoły.Zebrani w auli, Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie obejrzeli krótką, ale interesującą prezentację sylwetki naszego patrona -"pisarza o sercu nienasyconym", a następnie wysłuchali montażu literacko-muzycznego pt. "Piękno przyrody w twórczości Stefana Żeromskiego".

   Uczniowie klasy III B ukazali cztery poru roku w literackim ujęciu pisarza.  Wygłaszane przez nich słowa dopełniała budująca nastrój patosu muzyka Chopina.

    Uroczysty apel poprzedziło ogólnoszkolne czytanie opowiadania "Rozdzióbią nas kruki, wrony...".Wytypowani przez panie polonistki uczniowie- przedstawiciele wszystkich klas, w sposób artystyczny, odczytali fragmenty tego pięknego opowiadania.

    Idea wspólnego czytania towarzyszy nam nie tylko w dniu Święta Patrona Szkoły - wystarczy przypomnieć wrześniowe "Czytanie Sienkiewicza".

                                                                                                                 

Tekst p. prof. Edyta Krawczyk

 
Dodał: Ewelina Story       19 listopada 2016r.
Krwiodawstwo

Dnia 15 listopada uczniowie naszej szkoły mieli możliwość oodania krwi podczas  kolejnej akcji krwiodawstwa organizowanej w auli naszego liceum, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem licealistów, nauczycieli oraz pracowników naszej placówki. Wiele osób przełamalo się i zrobiło to po raz pierwszy. 

Chcielibyśmy szczególnie podziękować pani prof. Annie Doroszko oraz panu prof. Stanisławowi Kundziczowi za danie dobrego przykładu.

Tekst Joanna Wróblewska

 

Zdjęcia Julia Grodzka

 

 
Dodał: Ewelina Story       16 listopada 2016r.
Święto Niepodległości

Jak co roku młodzież naszego liceum brała udział w uroczystościach związanych z upamiętnieniem  Dnia Niepodległości. Święto rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem  Św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej. Obchody zakończył Apel Pamięci na Placu Bohaterów Westerplatte.


 

 
Dodał: Ewelina Story       16 listopada 2016r.
Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II

Dnia 27.10.2016r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. 

Wzięły w nim udział drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych z Bartoszyc. 

Tematyka konkursu dotyczyła życia i nauczania św. Jana Pawła II oraz wiadomości z katechizacji. 

Patronat nad konkursem objął Pan Starosta Wojciech Prokocki i Ks. Proboszcz Jan Jarosz, przewodniczącym komisji konkursowej był Ks. Infułat Adolf Setlak.

Uczniowie naszej szkoły zajęli I i III miejsce. 

Odrobinę więcej zdjęć w fotogalerii

I miejsce: 
Michał Fiedorowicz kl. III a 
Joanna Wróblewska kl. III c 
Mateusz Kozłowski kl.II c 
III miejsce: 
Natalia Luśtyk kl. II c 
Katarzyna Fiedorowicz kl. II c 
Eliza Głód kl. II c

Gratulujemy! Czekamy na następny konkurs w przyszłym roku.

Uczniów przygotowała Pani prof. Agnieszka Brzezińska.

 
Dodał: Mirosław Gutowski       9 listopada 2016r.
Gala Impuls 2016

 

 

4 listopada  2016 r. w Narodowym Banku Polskim w Warszawie odbyła się Gala Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS 2016. Narodowy Bank Polski już po raz jedenasty nagrodził nauczycieli i uczniów za aktywny udział w realizacji projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Laura Butwiło i Hubert Muzyka zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu na krzyżówkę ekonomiczną.

Podczas Gali zostały także wręczone nagrody najbardziej aktywnym nauczycielom  Pani Danuta Kobus po raz kolejny została najlepszym nauczycielem przedsiębiorczości  w województwie warmińsko-mazurskim.

 

 
Dodał: D.K.       8 listopada 2016r.
Z LO DO DOLINY KRZEMOWEJ?
tekst, zdjęcia, organizacja, opieka
p. prof. Dorota Haraf

 

W naszym liceum w poniedziałek 10 października zagościły roboty, które zostały wykorzystane podczas warsztatów z kodowania. 
W zajęciach brali udział uczniowie z Gimnazjum nr 1.

Zadaniem młodych ludzi było stworzenie programu do sterowania Finchem - robotem. Można go było zaprogramować tak, by poruszał się we wszystkich kierunkach, świecił i reagował na światło. Na zakończenie spotkania wszystkie roboty wzięły udział w wyścigu w labiryncie ułożonym z książek i pudełek - musiały ominąć wszystkie przeszkody i jak najszybciej dotrzeć do celu. Warsztaty odbyły się dzięki udziałowi w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, do którego Liceum Ogólnokształcące zakwalifikowało się jako jedna ze stu instytucji w całej Polsce. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       10 października 2016r.
Olimpiada fizyczna, Olimpiada Techniczna

 14.10.2016 !

 

 21.10.2016!

 
Dodał: Mirosław Gutowski       8 października 2016r.
ŚPIEWAMY OJCU ŚWIĘTEMU

kliknij w plakat, by powiekszyc

W niedzielę 09 października będziemy obchodzili DZIEŃ PAPIESKI, pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.  W Sanktuarium św. Brunona w przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 odbędzie się koncert pt.:ŚPIEWAMY DLA PAPIEŻA. Wystąpią chóry parafialne i schole z parafii bartoszyckich, oraz soliści. Serdecznie zapraszamy. W Dzień Papieski mamy okazję wspomóc Fundację: DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, która przyznaje stypendia  dzieciom i młodzieży szczególnie uzdolnionym, ale pochodzącym z biednych rodzin. 

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       6 października 2016r.
Olsztyńskie Dni Nauki

21 września uczniowie naszej szkoły brali udział w Olsztyńskich Dniach Nauki. 
Wykład w języku angielskim "Język i kultura Japonii" prezentowany przez studentów z Japońskiego Uniwersytetu Hokkaido wprowadził młodzież  w zawiłości języka japońskiego, sposobów zapisu wymowy, języka grzecznościowego, a także kultury Japonii. Każdy miał możliwość sprawdzenia swojej umiejętności pisania po japońsku oraz  kaligrafii. Wielkiego skupienia wymagała także sztuka origami i składanie "kabuto" - japońskiego hełmu. 

kliknij w zdjęcie, by zobaczyć więcej


 
Dodał: Mirosław Gutowski       3 października 2016r.
Otrzęsiny pierwszaków!

Dnia 16 września 2016 roku uczniowie klas pierwszych stali się "pełnoprawnymi" członkami społeczności uczniowskiej LO.

...patrz foto>>>

 
Dodał: ZM       20 września 2016r.
Akcja Integracja

   

W dniach 5 i 6 września pierwszoklasiści pod okiem wychowawców, pani pedagog i doradcy zawodowego integrowali się w ośrodku kolonijno-wypoczynkowym "Kulka". Podczas zaproponowanych zajęć programowych takich jak: Akcja Integracja, Gra Enigma, Segway, Mega Gry Planszowe - Mega Jenga i Mega Scrable, Ścianka Wspinaczkowa, Gra Uwolnić VIPa, Dyskoteka mieli okazję, w przyjaznej i radosnej atmosferze, poznać się, pokonać własne słabości oraz odkryć nowe możliwości.

  

 
Dodał: Ewelina Story       10 września 2016r.
Projekcja filmu "Pilecki"

 

 Dnia 2 września w auli szkolnej odbyła się projekcja filmu pt. "Pilecki" z udziałem reżysera Mirosława Krzyszkowskiego oraz odtwórcy głównej roli Marcina Kwaśnego.

Na widowni wśrod licznie zgromadzonych widzów znaleźli się lokalni politycy z wicestarostą panem Zbigniewem Nadolnym, przedstawiciele Solidarności, duchowieństwa, IPN-u oraz dyrekcja, nauczyciele i młodzież naszego liceum.

Po filmie odbyla się prawie dwugodzinna dyskusja poświęcona osobie Witolda Pileckiego. Po spotkaniu można było kupić książki z autografami reżysera i aktora.

tekst p. prof. Jarosław Jarosz

 

zdjęcia Julia Pietrzak II B

 

 
Dodał: Ewelina Story       9 września 2016r.
Zajęcia koła komputerowego

Zapraszamy na zajęcia koła komputerowego. Pierwsze spotkanie 15 września na 8 godzinie lekcyjnej (1420

Na zajęciach m.in:

  • Podstawy programowania w C++
  • Język programowania stron PHP
  • Projektowanie serwisów WWW w PHP
  • Zakładanie serwisów w Joomla, Wordpress
  • Aktualizacja serwisu internetowego LO bartoszyce

    Mirosław Gutowski

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       4 września 2016r.
Licealiści czytają "Quo vadis" ...

 Młodzież naszego liceum aktywnie włączyła się do akcji narodowego czytania powieści Henryka Sienkiewicza "Quo vadis". Wolontariusze zapoznali pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej z wybranymi fragmentami tego utworu. Żywe pochodnie, okrutny Neron, szczera miłość Winicjusza i Ligii, spotkanie Piotra z Jezusem, przerażający pożar Rzymu... Te i inne sceny wzruszyły słuchaczy, którzy zaprosili licealistów do kontynuowania we wrześniu czytania powieści. Ta idea bardzo spodobała się również p. Dyrektor DPS, która gorąco potwierdziła zaproszenie i podziękowała młodzieży za miłe, sobotnie spotkanie.

p. prof. Agnieszka Kędzierska

 

 
Dodał: Ewelina Story       4 września 2016r.
Narodowe czytanie w Żeromie

  

 Idea narodowego czytania powieści Henryka Sienkiewicza jest aktualna także wśród młodzieży naszego liceum. W pierwszym dniu nauki uczniowie chętnie odwiedzali bibliotekę szkolną, gdzie trwała głośna lektura słynnego "Quo vadis". Nie jest to powieść zapomniana - niektórzy czytali ją w gimnazjum i omawiali pod kierunkiem nauczyciala polonisty, inni sami sięgnęli po tę lekturę i nie żałują. Dziś przekonywali kolegów, że warto po tę niezwykłą książkę sięgnąć po prostu dla samego siebie. Takie czytanie jest przecież najprzyjemniejsze - dla własnej przyjemności...

p. prof. Agnieszka Kędzierska

  

 
Dodał: Ewelina Story       4 września 2016r.
Ślubowanie klas pierwszych w nowym roku szkolnym 2016-2017

   Podczas inauguracji nowego roku szkolnego, który jak w całej Polsce miał miejsce 1 września, złożyli ślubowanie na sztandar Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, uczniowie klas pierwszych. W bieżącym roku szkolnym rozpoczyna naukę 98 pierwszoklasistów, tworząc trzy klasy pierwsze. Opiekę nad nimi powierzono p.prof. Ewelinie Story - IC, p.rof. Mirosławowi Gutowskiemu - IB i p.prof. Zbigniewowi Mielnik. 

  

 

 

 

 

    

     Refleksyjne słowa i błogosławieństwo duszpasterskie skierował do uczniów ks. Jarosz - proboszcz parafii św. Brunona, w krórych wskazał młodym ludziom na dar życia w wolnej od wojen, niepodległej i bezpiecznej Polsce!

  Pani dyrektor prof. Anna Jurgilewicz, w imieniu społeczności nauczycielskiej, złożyła gratulacje p.prof. Danielowi Dołżyckiemu z okazji obchodów 20 lecia pracy zawodowej.

  W imieniu samorządu szkolnego nowych uczniów przywitała życzeniami przewodnicząca - Dominika Buraczewska, która zapewniła nowych kolegów i koleżanki o wsparciu, na jakie mogą liczyć ze strony starszych uczniów.

  Wszystkim naszym uczniom i nauczycielom i pracownikom administracji życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym, a naszym rodzicom uczniów klas pierwszych satysfakcji i przekonania, że skierowali swoje dzieci do "najlepszego Liceum w mieście!"

                FOTO>>

 
Dodał: ZM       4 września 2016r.
Obóz integracyjny

Uwaga uczniowie klas I

Na obóz integracyjny wyjeżdżamy w poniedziałek (5.09) o godz. 830 
z parkingu przy ul. Turkowskiego.

 

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       1 września 2016r.

100 %

ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2023r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81
ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
Rada Rodziców
konto Rady Rodziców przy LO
Bank Spółdzielczy w Bartoszycach
56 8855 0004 2001 0235 9474 0001
CERTYFIKATY