Ładowanie strony
MENU
ŻEROM W YOUTUBE
 
 
 

PROJEKTY AKTUALNE

 

HERCULES

 
 DYPLOMY I CERTYFIKATY 

 

  


 


 

start / ARCHIWUM WYDARZEŃ
serwis w tej chwili ogląda 9 osób
   | modyf: Mirosław Gutowski 2016-04-18, 18:21 | 29194 odsłon
serwiszglossie
Matura 2014

Wyniki egzaminu maturalnego 2014

zdawalność w kraju 71 %

                    w liceach ogólnokształcących 80%

zdawalność w województwie warmińsko-mazurskim 68%

                   w liceach ogólnokształcących 78%

zdawalność w powiecie bartoszyckim 62%

zdawalność w Liceum Ogólnokształcącym

im. S. Żeromskiego w Bartoszycach 96,3%

Gratulujemy maturzystom!

 
Dodał: Ewelina Story       2 lipca 2014r.
I znowu wakacje!

Czas intelektualno-emocjonalno-fizycznych zmagań ze szkołą znowu dobiegł końca i nadszedł moment, by, jak powiedział starosta, podładować ogniwa. Gratulujemy świetnych wyników w nauce. André Malraux za swego życia stwierdził: "przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość", więc zapewne te wakacje będą takie, jak przepracowaliśmy cały rok. Sadząc po wynikach, na pewno wspaniałe. Udanego wypoczynku!

 

Końcówkę roku szkolnego uwieczniła nieeezaaastąpioooona! Martyna Wójcik, której dziękujemy za fotograficzny wkład w pracę naszej placówki.

 

 

 

 

 
Dodał: MG       27 czerwca 2014r.
Dzień Ojca w Domu Pomocy Społecznej

23 czerwca członkowie Szkolnego Koła PCK odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej aby uprzyjemnić Dzień Ojca. Z tej okazji przygotowano montaż słowno-muzyczny a mieszkańcy w podziękowaniu obdarowali młodzież słodkościami. Na koniec tradycyjnie zrobiliśmy pamiątkowe fotki i pożegnaliśmy sie ze smutkiem, bo do września.

...Choć przygód wciąż szukamy i poznać chcemy świat, najlepiej jest u taty, tu kazdy wraca rad!

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       24 czerwca 2014r.
Konkurs na scenariusz komiksu ekonomicznego

 

 

    Znamy już wyniki konkursu na scenariusz komiksu ekonomicznego ogłoszonego przez NBP i FMP.

Przedstawiciele NBP i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości zdecydowali, że to scenariusz uczennic kl.I B Alicji Jaworskiej, Aleksandry Szczepury i Anny Grygowicz jest najlepszy.

Dziewczyny w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyły I miejsce.

Nagrody odbiorą podczas IX Gali IMPULS 2014, która odbędzie się

7 listopada br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Na podstawie najlepszych scenariuszy Narodowy Bank Polski planuje przygotować komiksy ekonomiczne celem zamieszczenia ich w Portalu Edukacji Ekonomicznej NBP z podaniem imienia inazwiska autorów scenariuszy. 
Opiekun uczennic – p. Danuta Kobus

 
Dodał: D.K.       23 czerwca 2014r.
Minimaraton Matematyczny

  6 czerwca 2014 roku klasa II A brała udział w III Minimaratonie Matematycznym, organizowanym w czerwcu dla uczniów klas drugich o profilu matematycznym w firmie wodociągowo-ciepłowniczej COWIK w Bartoszycach. Uczniowie w grupach 3-4 osobowych rozwiązywali zadania utrwalające materiał zrealizowany na lekcjach matematyki. Na rozwiązanie zadań mieli 5 godzin.

W czasie przerwy pracownik COWIKu oprowadził młodzież po obiekcie opowiadając o działalności firmy, sposobach uzdatniania i przesyłu wody.

  

Odważniejsza część grupy wdrapała się na wieżę ciśnień, aby podziwiać panoramę Bartoszyc i okolic. 

  

Zwycięzcami III Minimaratonu Matematycznego zostali Joanna Czamlet, Michał Filipek, Marcin Poczekajło oraz Jacek Ryński, czyli drużyna nr 1.

 

p. prof. E. Reut

 
Dodał: Ewelina Story       13 czerwca 2014r.
II Konkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora LO

 Dnia 5 czerwca odbył się w naszej szkole II Konkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora LO im. S. Żeromskiego w Bartoszycach. Konkurs skierowany był do uczniów klas II i III gimnazjum i wzięło w nim udział 34 uczniów z 5 szkół powiatu bartoszyckiego.

  

Puchar Dyrektora LO zdobył Tomasz Wierciński z Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach.

Kolejne miejsca na podium zajęli również uczniowie z Gimnazjum nr 2 – II miejsce Arkadiusz Karczewski, III miejsce Mateusz Orłowski.

  

Laureaci konkursu oprócz dyplomów i drobnych nagród rzeczowych otrzymali prawo przyjęcia do naszej szkoły na preferencyjnych zasadach.

p. prof. E. Reut

Gratulujemy!

 

 
Dodał: Ewelina Story       12 czerwca 2014r.
Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

 

Dnia 10 czerwca 2014 w naszym liceum odbyło się ogłoszenie wynikówPowiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu bartoszyckiego. Pani dyrektor Anna Jurgilewicz przywitała laureatów konkursu oraz zaproszonych nauczycieli. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Starosta Powiatu Bartoszyckiego pan Wojciech Prokocki, który wraz z panią Dorotą Haraf wręczył nagrody. 

Zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych zostali:

I miejsce Zuzanna Story ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bartoszycach

II miejsce Laura Przybycień ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Bartoszycach orazNatalia Sturlis ze Szkoły Podstawowej w Sokolicy

III miejsce Daniel Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Bartoszycach.

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce zajął Dawid Rafalski z Gimnazjum nr 1 w Bartoszycach

II miejsce Oleksandr Akulov z Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim oraz Szymon Jan Osowski z Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach

III miejsce zajął Michał Malicki także z Gimnazjum nr 2 w Bartoszycach.

Serdecznie gratulujemy laureatom.

 

 
Dodał: Ewelina Story       10 czerwca 2014r.
Dzień bez papierosa w naszym liceum

 

Większość młodych ludzi wie, jakim zagrożeniem dla ich zdrowia oraz urody jest nikotyna. Mimo to wielu z nich wciąż sięga po papierosy. By uzmysłowić uczniom powagę tej sytuacji dnia 5 czerwca na boisku szkolnym odbyły się międzyklasowe zawody sportowe, które miały na celu pokazanie jak istotna jest kondycja, sprawność, a także wplecenie nici „zdrowej rywalizacji” w bogate w naukę dni. Sześcioosobowe reprezentacje klas brały udział w trudnych konkurencjach, od kręcenia kołem hula-hop, po odpowiadanie na pytania teoretyczne. Uczniowie, mimo zagożałej rywalyzacji, nie przestawali się uśmiechać i wzajemnie pomagać. Zwycięzcą dzisejszych zmagań została klasa IB, drugie miejsce zajęła drużyna klasy IIC, trzecie IID. O wygranej zadecydowała sprawność, czas oraz komisja. 

organizatorem akcji było Szkolne Koło PCK na czele z opiekunem, panią Elzbietą Monkiewicz

a masę przemiłych fotek napstrykała Martyna Wójcik - odwiedź galerię

 
Dodał: anonim97       5 czerwca 2014r.
Święto Mam w Domu Pomocy Społecznej w Bartoszycach

    26 maja to bardzo ważny dzień w naszym kalendarzu, ponieważ właśnie wtedy obchodzimy święto naszych najukochańszych mam. Składamy im życzenia, przynosimy kwiaty oraz podarunki. Niestety, nie wszystkie mamy dostępują tych przyjemności. Z tej właśnie okazji członkinie Szkolnego Koła PCK pod opieką pani Elżbiety Monkiewicz dnia 26 maja odwiedziły mieszkanki bartoszyckiego Domu Pomocy Społecznej. Uczennice, w krótkim montażu słowno-kabaretowym, przywitały i oddały szacunek wszystkim mamom. Panie z radością i przejęciem przyglądały się poczynaniom dziewcząt, nie szczędząc przy tym gromkich braw. Pamiątką wizyty został wpis do księgi pamiątkowej.

 
Dodał: anonim97       5 czerwca 2014r.
Diecezjalny Konkurs Plastyczny

   Dnia 24 maja w Nidzicy odbyło się wręczenie nagród uczestnikom V Diecezjalnego Konkursu Plastycznego o błogosławionej Bolesławie Lament.

Uczennica naszej szkoły Aleksandra Prosińska z klasy I A zajęła I miejsce, natomiast Alicja Jaworska z klasy I B i Alicja Omelańczuk z klasy III B otrzymały wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy!!!

 
Dodał: Ewelina Story       26 maja 2014r.
Amerykanie w Żeromie

  W ramach kontynuacji spotkań z „native speakerami"  20 maja nasza szkoła gościła Stephany i Joshua Krause ze Stanów Zjednoczonych. Goście opowiadali o życiu codziennym, świętach, szkole oraz zajęciach Amerykanów. Zaskoczeniem był dla nas fakt, że w Luisianie stanie, z którego pochodzi Stephany, każdy dorosły człowiek posiada broń i zajmuje się polowaniem, a aligatory spacerują w ogródkach mieszkańców.

 

 

Joshua opowiadał o swoim hobby, którym jest „storm chasing", czyli ściganie burz i tornado. 

 

 

„Spotkanie było bardzo ciekawe. Mieliśmy możliwość sprawdzić nasze umiejętności językowe podczas zajęć i w trakcie mniej oficjalnych rozmów" - mówi grupa młodzieży z klasy II d.

p.prof. D. Haraf

 
Dodał: Ewelina Story       25 maja 2014r.
Konkurs Synapsa

 Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego Synapsa. Dwie uczennice naszej szkoły znalazły się w ścisłej czołówce. Anna Dams z klasy II d zajęła II miejsce w Polsce, a Aleksandra Sauk z klasy II a zajęła IV miejsce w Polsce w kategorii klas drugich. Gratulujemy zwycięzcom.

p. prof. Dorota Haraf

 

 
Dodał: Ewelina Story       18 maja 2014r.
Rekrutacja do III Edycji stypendiów akademickich

kliknij na plakat, by powiększyć
 

 
Dodał: MG       7 maja 2014r.
Wideorelacja z Dnia Otwartego

W poniedziałek 28 kwietnia nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla gimnazjalistów. 
Krótką relację z tego wydarzenia nakręcił i zmontował Marek Prach.


 

 
Dodał: MG       29 kwietnia 2014r.
Ostatni dzwonek dla klas III

25 kwietnia dla klas III zabrzmiał ostatni dzwonek. Świadectwo ukończenia szkoły średniej odebrało ponad 100 absolwentów. Po uroczystości byli trzecioklasiści zrobili pamiątkowe fotografie oraz po raz ostatni spotkali się z wychowawcami i nauczycielami. Niewątpliwie, każdemu z nich ten dzień utkwił głęboko w pamięci. 

Maturzyści!

Gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy jak najlepszych wyników na maturze.

 
Dodał: MG       28 kwietnia 2014r.
Klasy III w Gietrzwałdzie

 W czwartek 10.04.2014 r. maturzyści z naszej szkoły wybrali się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Jest  naszą szkolną tradycją. Nasi uczniowie chcieli w ten sposób podziękować za trzy lata nauki i nabrać sił do zbliżających się egzaminów.  Oni już zapunktowali! 

Tekst: p. prof. A. Brzezińska

 
Dodał: Anna Doroszko       25 kwietnia 2014r.
DZIEŃ OTWARTY PONIEDZIAŁEK 28.04 !!!!!!
 
Dodał: MG       25 kwietnia 2014r.
Wojewódzki konkurs na opowieść fotograficzną

 

Jury wojewódzkiego konkursu na opowieść fotograficzną zainspirowaną piosenkami francuskimi „ Je veux” („Chcę”) oraz „Je ne regrette rien”(„Niczego nie żałuję”) przyznało dwie nagrody. Jedną z tych nagród otrzymała Martyna Wójcik z kl. II D. Praca Martyny została wyróżniona za oryginalność scenariusza, staranne wykonanie, poprawność językową oraz respektowanie formy opowieści fotograficznej.

 

  

 

 
Dodał: Ewelina Story       23 kwietnia 2014r.
Konkurs fotograficzny

 Dnia 2 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny "Las w obiektywie". Wyniki konkursu zostały ogłoszone w Nadleśnictwie Bartoszyce. Uczennice naszej szkoły Aleksandra Mielniczuk klasa III d i Martyna Wójcik klasa II d zajęły ex eaquo III miejsce.

p. prof. D. Haraf

Gratulujemy.                          

 
Dodał: Ewelina Story       23 kwietnia 2014r.
Życzenia

 

 

Zdrowych i wesołych 
świąt Zmartwychwstania Pańskiego !!!

 

 
Dodał: MG       19 kwietnia 2014r.
II Powiatowy Konkurs Matematyczny im. Z. Trzcińskiego

 Dnia 10 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny im. Zbigniewa Trzcińskiego zorganizowany przez nauczycieli LO im. S Żeromskiego. Udział wzięło 39 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. W tym roku konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: liceum i technikum.

Wyniki konkursu
Kategoria liceum
I miejsce Roman Łajkosz z ZSP z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim
II miejsce Justyna Kowalczyk LO im . S. Żeromskiego w Bartoszycach
III miejsce Piotr Kowalik LO im . S. Żeromskiego w Bartoszycach
Kategoria technikum
I miejsce Szymon Mikulski ZSP nr 1 w Bartoszycach
II miejsce Paweł Maślany ZSP nr 1 w Bartoszycach
III miejsce Joanna Szyszkowska ZSP nr 1 w Bartoszycach
 
  
Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Powiatu pana W. Prokockiego oraz Dyrektora ZAO pana K. Karólewskiego, którzy ufundowali nagrodę główną (odtwarzacze mp4). Uczniowie, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce otrzymali, oprócz pamiątkowych dyplomów, albumy, pendrivy oraz inne gadżety.
Uroczystość wręczenia nagród zaszczycili obecnością Starosta Powiatu oraz pani Ludmiła Trzcińska. Całą imprezę sfilmowała Telewizja Bartsat. Za rok przewidujemy kolejną edycję konkursu, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.
                                                                               p. prof. Ewa Reut
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!!
 
Dodał: Ewelina Story       16 kwietnia 2014r.
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

 12 kwietnia odbyły się w Olsztynie wojewódzkie eliminacje Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w których naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Justyna Kowalczyk z kl. III D oraz Adam Antosiak z kl. III A. Po części pisemnej komisja zakwalifikowała do części ustnej 12 uczestników. W tym zacnym gronie znalazła się również Justyna, która ostatecznie zajęła 3 miejsce i awansowała do eliminacji centralnych, które zostaną przeprowadzone w dniach od 6 do 8 czerwca w Warszawie. Justyna oprócz tytułu laureata etapu wojewódzkiego wygrała również indeks na wybraną uczelnię wyższą.

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas eliminacji centralnych!!!

 

 
Dodał: Ewelina Story       15 kwietnia 2014r.
Nasza drużyna w Finale !!!

W rozegranym 15.04.2014 r., meczu drużyna dziewcząt   LO/MDK pokonała Bartoszki 3 - 1 i awansowała do FINAŁU LIGI MIEJSKIEJ KOBIET W PIŁCE SIATKOWEJ. 

 

 
Dodał: Robert Kozieł       15 kwietnia 2014r.
Julie i Francesco

3 kwietnia gościliśmy w naszej szkole Francuzkę Julie oraz Włocha Francesco. Francesco pochodzi z włoskiego francuskojęzycznego regionu Vallée d’Aoste. W Olsztynie odbywa staż w Fundacji Borussia, niezbędny do ukończenia studiów na Uniwersytecie w Aoste. Julie i Francesco opowiedzieli w języku francuskim o historii i mieszkańcach Doliny Aosty, podkreślając walory turystyczne tego górzystego regionu. Francesco zaprezentował również misję swojej uczelni oraz specyfikę kształcenia. Na koniec zajęć Julie i Francesco przeprowadzili quizz ze znajomości Doliny Aosty i nagrodzili cukierkami wszystkich uczestników. 

 

 
Dodał: Ewelina Story       14 kwietnia 2014r.
Wyniki XLIV OLiJP

 

 

    W czwartek 10.04.2014 r. w Konstancinie 180 uczestników z całej Polski oraz spoza jej granic przystąpiło do etapu centralnego XLIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Na wyniki części pisemnej czekała w napięciu nasza reprezentantka - Dominika Polakowska (kl. II d). Mimo stresu i kilku przygód uczennicy udało się osiągnąć świetny rezultat. Dzięki zdobytym punktomDominika znalazła się w gronie finalistów OLiJP, co oznacza, że już dziś może się cieszyć stuprocentowym wynikiem z języka polskiego na zadeklarowanym poziomie egzaminu maturalnego.

    Warto podkreślić, że Dominika w przygotowania do startu musiała włożyć mnóstwo pracy, ponieważ jest uczennicą klasy o profilu medyczno-ekologicznym. Tym bardziej należą jej się słowa uznania.

     Gratulujemy i życzymy powodzenia w zgłębianiu tajników innych dziedzin nauki!
  

 

 
Dodał: Anna Doroszko       13 kwietnia 2014r.
Kolejne sukcesy naszych uczniów

    W czwartek 10.04.2014 r. reprezentacja naszej szkoły pod opieką swoich nauczycieli języka polskiego stawiła się w Zespole Szkół nr 1, by wziąć udział w powiatowym konkursie ORTOGRFICZNA CORRIDA. Spotkanie stało się okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu litearckiego ZŁOTE PIÓROI miejsce w tegorocznej jego edycji zdobyła Anna Konarzewska z klasy IId.


    Zmagania mistrzów ortografii rownież zakończyły się pomyślnie dla naszych uczniów. Na kolejnych stopniach podium znaleźli się:


III m. - Jolanta Borys (klasa II a)

II m. - Sylwia Szymańska (klasa II d)

I m. - Konrad Krauze (klasa I c).

    Gratulujemy naszym mistrzom!

 

 
Dodał: Anna Doroszko       11 kwietnia 2014r.
Wykłady z biologii na UWM

    W sobotę 22 marca uczniowie klas biologiczno – chemicznych  pod opieką pani A. Roś – Kozłowskiej wzięli udział w  zajęciach na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. 

      Istotą zajęć było przybliżenie  miłośnikom biologii procesu fotosyntezy oraz usystematyzowanie posiadanej  już przez nich wiedzy. Mimo, że poziom warsztatów został dostosowany do uczniów przygotowujących się do matury, uczestniczyło w nich wielu uczniów klas pierwszych i drugich. Prowadząca zajęcia, pani profesor  UWM, w intrygujący sposób przekazała  wiedzę teoretyczną. Następnie uczestnicy przeprowadzili doświadczenia i wyciągnęli z nich wnioski. 
      Zajęcia były naprawdę ciekawe, a ich największym atutem były ćwiczenia praktyczne, dzięki którym licealiści mogli podnieść poziom swojej wiedzy i  wciągnąć się jeszcze bardziej w interesujący świat biologii.                     tekst: Konrad Krauze
 
Dodał: Ewelina Story       11 kwietnia 2014r.
Dzień Czekolady

 Jakimż zaskoczeniem okazało się dzisiaj wejście przedstawicieli samorządu szkolnego do każdej klasy i obdarowywanie smacznymi czekoladkami! A to wszystko z okazji Dnia Czekolady.

Ciekawe, skąd samorząd dysponuje takimi funduszami.


Już nie możemy się doczekać Dnia Pizzy :) Mniam

 

foto: Wikipedia

 
Dodał: MG       11 kwietnia 2014r.
Rekrutacja dawców szpiku
Dnia 9.04.2014 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Bartoszycach miała miejsce akcja rekrutacji kandydatów na dawców szpiku kostnego. Stowarzyszenie RUBIN zorganizowało akcje we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Zgłosiło się 38 osób, głownie uczniów szkoły. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali gadżety (smycze, długopisy) z RCKiK w Białymstoku. Stowarzyszenie RUBIN zaprezentowało swoją dokumentację – kronika, współpraca z mediami, płytoteka, gadżety reklamowe stowarzyszenia (kubeczki, smycze, długopisy), otrzymane wyróżnienia. W związku z tym, iż w tym roku Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie uruchamia organizowanie rekrutacji kandydatów na dawców szpiku zorganizowana akcja była ostatnią zorganizowaną z RCKiK w Białymstoku. Miłym akcentem było wręczenie podziękowania i drobnych upominków dla członków stowarzyszenia.
Dziękujemy Dyrekcji Liceum za pomoc w zorganizowaniu akcji. 
>> zapraszamy do galerii
 
Sekretarz zarządu
Katarzyna Melerska

 
Dodał: MG       10 kwietnia 2014r.
Kurs RKO

7 kwietnia 2014r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie dotyczące  zasad prawidłowego przeprowadzenia RKO. Zostało ono podzielone na części - teoretyczną i praktyczną. Przeprowadzili je panowie Bartłomiej Chilmanowicz i Piotr Kłosowski. W zajęciach wzięli udział uczniowie kl. IID, a także członkowie Szkolnego Koła PCK.  


tekst: Natalia Kopytko

 
Dodał: MG       10 kwietnia 2014r.
Fundacja Perspektywy sklasyfikowała nas
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” przysłała nam informację oraz znaczek potwierdzający, że Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.
 
Dodał: MG       9 kwietnia 2014r.
'Żerom' zaprasza
 
Dodał: MG       7 kwietnia 2014r.
Wycieczka na przejście graniczne w Bezledach

     Dnia 19 marca uczniowie klasy IB pod opieką p.D.Haraf oraz p.W.Nowak uczestniczyli w wycieczce na przejście graniczne w Bezledach . 

     
 
Podczas spotkania pan Karol Matejunas, pracownik placówki, zapoznał uczniów z tajnikami pracy Straży Granicznej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć broń używaną w czasie akcji przez funkcjonariuszy oraz uczestniczyć w pokazie tresury „czworonogiego pracownika przejścia granicznego” – psa przeszkolonego do zadań specjalnych m. in. do szukania narkotyków. Uczniowie obserwując funkcjonariuszy pracujących w pocie czoła, mimo wyjątkowo złych warunków atmosferycznych, przekonali się, iż praca na przejściu granicznym jest bardzo trudna i odpowiedzialna. 
 
 
 
więcej zdjęćlo.bartoszyce.info/
 
 
Dodał: Ewelina Story       3 kwietnia 2014r.
Licealiści w projekcie PARASOL DEMOKRACJI
 
W naszym liceum grupa młodzieży z klas pierwszych i drugich przystąpiła do projektu "Parasol demokracji”, który służy zwiększeniu świadomości obywatelskiej wśród młodzieży. Niestety, w tej grupie społecznej, obserwuje się narastające zjawisko "deficytu obywatelskiego" – niechęci do współdecydowania o losach kraju. 

(Paulina Pik)
 
>> przeczytaj więcej
 
Dodał: MG       1 kwietnia 2014r.
Pierwszy Dzień Wiosny 2014 powitaliśmy z hukiem!
Pierwszy Dzień Wiosny powitaliśmy z hukiem!
 
Niezapomniany Talent Show zorganizował dla nas Samorząd Szkolny. Głosami publiczności, z pomocą prof. Kundzicza - wygrała klasa IIC, a werdyktem Jury w składzie: prof.Argalska, prof. Subocz i wiceprzewodniczący SU Maciej Kornowski - klasa IIB i ich HELLBOYS.
 
Wyróżnienie za najlepsze stroje dostali uczniowie z klasy I B : Oliwia Czaplicka, Kinga Weber i Mateusz "Barbara" Basiak. Gratulujemy!
 
Natalia Jaworska
 
Dodał: MG       25 marca 2014r.
Tłusto było w czwartek w LO !!!!
Z okazji Tłustego Czwartku Samorząd Szkolny zorganizował I Konkurs w jedzeniu pączków! Tę niełatwą konkurencję wygrał Karol Wiszniewski z IIIc. Miejmy nadzieję, że konkurs stanie się szkolną tradycją.
 
Natalia Jaworska
 
 
 
Dodał: MG       25 marca 2014r.
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

 

 

8 III 2014 r. w Olsztynie odbyła się część ustna etapu okręgowego XLIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Spośród uczestników, którzy przystąpili do pisemnych eliminacji, tylko  7 uczniów klas II i III szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa zaproszono do walki o miejsce w zawodach centralnych. W szczęśliwej siódemce znalazła się też Dominika Polakowska (kl. II d). Na ostateczną listę osób zakwalifikowanych do etapu centralnego OLiJP przyszło nam długo czekać, jednak wynik Dominiki pozwolił jej się znaleźć w grupie licealistów, którzy od 10 kwietnia będą przeżywać decydujące starcie. 

Gratulujemy i życzymy udanego startu w zawodach III stopnia! 

 

 
Dodał: Anna Doroszko       23 marca 2014r.
Konkurs Recytatorski

       19 marca 2014 roku w Bartoszyckim Domu Kultury odbyły się eliminacje II stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Reprezentantka naszej szkoły Alicja Kalinowska z kl. II A awansowała do kolejnego etapu, prezentując z właściwą sobie kulturą aktorską fragmenty prozy oraz wiersze, m. in. Czesława Miłosza.

     Serdecznie gratulujemy Alicji i życzymy awansowania do fianału krajowego.

p. prof. A. Kędzierska

 
Dodał: Ewelina Story       23 marca 2014r.
Pomysł na film

Planujemy nagrać film promujący naszą placówkę.

Myślimy jednak o odejściu od konwencji lip dup-ów, które ostatnio były nagrywane w liceum. 

Czekamy na Wasze pomysły. 

Sugestie proszę zgłaszać do Marka Pracha 
z kl. 2A, który jest głównym producentem przyszłego filmu. 

 
Dodał: MG       18 marca 2014r.
Sukces Pauliny Koszykowskiej

     15 marca w murach nidzickiego zamku odbył się jubileuszowy XXX Festiwal Piosenki Prozy i Poezji Francuskiej.

Paulina Koszykowska z klasy II D z sukcesem zadebiutowała w Regionalnym Konkursie Prozy i Poezji Francuskiejzdobywając wyróżnienie. Paulina zaprezentowała przed JURY konkursu oraz zgromadzoną publicznością dwa utwory w języku francuskim: wiersz „Toujours” Henry Cazalis oraz wzruszający fragment „Nędzników” Victora Hugo – spotkanie Cosette i Jean Valjean.

Serdecznie gratulujemy !!!

 
Dodał: Ewelina Story       16 marca 2014r.
Piosenka francuska w Żeromie

  

  Naszą szkołę odwiedziła ponownie Francuzka Julie Ayouti z Centrum Polsko-Francuskiego w Olsztynie, która przygotowała zajęcia dla klas II. Julie przeniosła nas w świat piosenki francuskiej, prezentując dwa bardzo znane utwory „Je ne regrette rien” „Niczego nie żałuję” Edith Piaf oraz „Je veux” „Chcę” Zaz.  Słowa piosenek pobudziły nas do refleksji nad wartościami ważnymi w życiu człowieka.

    Julie zachęcała również do wzięcia udziału w wojewódzkim konkursie na najciekawsze opowiadanie fotograficzne - roman photo zainspirowane poznanymi piosenkami. Konkurs jest organizowany przez Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie w ramach Dni Frankofonii i Kultury Francuskiej. 

Więcej informacji o konkursie: cpf.olsztyn.pl/pl/aktualnosci/artykul/1/wesolych-s-1.html

 
Dodał: Ewelina Story       16 marca 2014r.
Olimpiada Przedsiębiorczości

 

 

W dniu 6 marca 2014 r. w SGH w Warszawie odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Przedsiębiorczości. Naszą szkołę reprezentowałKarol Witkowski  uczeń klasy II B, który w Warszawie przeszedł do drugiego etapu, do którego przechodzi tylko 50 osób z najwyższą ilością punktów w okręgu. W drugim etapie rozwiązywano zadania sytuacyjne w pięcioosobowych zespołach. W trakcie 7-minutowej prezentacji należało przed Komisją Okręgową przedstawić rozwiązanie jednego z trzech zadań. Jednakże zabrakło kilku punktów, aby dostać się do eliminacji centralnych.

Karolowi gratulujemy osiągniętego wyniku

 
Dodał: D.K.       10 marca 2014r.
Wygraj indeks

     Uczniowie naszej szkoły Kacper Śmietanka z kl. I A iMarcin Subotowicz z kl. II A zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Fizycznego, który odbędzie się 8 marca 2014 roku na Politechnice Gdańskiej.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

 

 
Dodał: Ewelina Story       3 marca 2014r.
Młodzi inspirują młodych

             

 

                W poniedziałek 10 lutego 2014 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią Pauliną Bruszewską, PR Category Manager w Procter&Gamble, w którym wzięło udział 34 uczniów. Celem spotkania, zorganizowanego w ramach projektu „Link do przyszłości”, było znalezienie odpowiedzi  na pytania nurtujące młodych ludzi, dotyczące wyboru szkoły, kierunku studiów.

                Pani  Paulina Bruszewska jest jedną z 30 profesjonalistów, którzy odwiedzają szkoły, domy kultury i biblioteki. Jej pasja, charyzma oraz mimo młodego wieku, ogromne doświadczenie zawodowe,  stały się wielką inspiracją dla uczniów.

               

                 W trakcie spotkania zorganizowanego przez panią Dorotę Haraf odbyły się różne quizy, ćwiczenia. Uczniowie opowiadali, kim mogliby być w przyszłości, wspólnie zastanawiali się czym jest sukces.  Według  większości uczniów najbardziej inspirująca w trakcie spotkania była opowieść pani Pauliny, w której przedstawiła cztery czynniki warunkujące zdobycie wymarzonej pracy :

1. Ciągłe podnoszenie sobie poprzeczki   2.Odwaga  3.Znajomość technologii komputerowych 4.Znajomość języków obcych.

Młodzież uświadomiła sobie, że w dążeniu do celu niezbędna jest ambicja i umiejętne wykorzystanie własnych możliwości.

                Przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, zostało zrealizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności , objęte patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.                                                                                        Magdalena  Grzywnowicz klasa Ib

 
Dodał: Ewelina Story       19 lutego 2014r.
Olimpiada Biologiczna

 25 stycznia 2014 roku odbyły się w Olsztynie zawody okręgowe Olimpiady Biologicznej. Był to drugi etap konkursu, do którego zakwalifikowało się tylko 23 uczniów z całego okręgu, a wśród nich nasza uczennica

Justyna Kowalczyk z klasy III D.

Justyna zdobyła tytuł laureata zawodów okręgowych i tym samym znalazła się w ścisłym gronie 200 uczniów z całej Polski, którzy taki tytuł uzyskali. Jest to ogromny sukces, ponieważ, aby dostać się do zawodów trzeba wykonać pracę badawczą i zdać egzamin z biologii na poziomie szkoły średniej.

tekst p. prof. Roś-Kozłowska

 

Serdecznie gratulujemy Justynie i p. prof. Roś-Kozłowskiej

 
Dodał: Ewelina Story       12 lutego 2014r.
Moje finanse

.

 

.

 
Dodał: DK       11 lutego 2014r.
Oddaj krew w specjalnym autobusie

 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Olsztynie organizuje akcję poboru krwi w powiecie bartoszyckim. Przy współpracy PCK i OSP akcje przeprowadzone zostaną w Górowie Iławeckim, Bisztynku i Bartoszycach.

W Bartoszycach specjalny autobus  pojawi się przy Liceum Ogólnokształcącym 19 lutego w godz. 8:00 - 11:00. 


Jak informuje RCKiK w Olsztynie, w tej chwili najbardziej potrzebna jest krew grupy 0 Rh(-), ale w autobusie przyjmowana będzie krew każdej grupy

Zapraszamy do podzielenia się niezastąpionym lekiem z osobami, które potrzebują lub mogą potrzebować krwi.

Elżbieta Monkiewicz

 
Dodał: Ewelina Story       2 lutego 2014r.
Dom pomocy społecznej zakwitł miłością wnucząt

  21 stycznia odbył się montaż słowno – muzyczny przedstawiony przez członków koła PCK z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach z okazji „Dnia babci i dziadka” w Domu Pomocy Społecznej. 
  Fragment zaśpiewanej przez uczniów piosenki niesie myśl przewodnią przedstawienia: „Nie tylko od święta, ale codziennie o Tobie pamiętam”. Miało ono przekazać, jak ważni są dla każdego z nas dziadkowie. Pamiętajmy o nich zawsze, nawet gdy jesteśmy  pochłonięci codziennym pośpiechem, nośmy w sercu ogromną miłość do nich. 
   Miłym zaskoczeniem było ciepło, jakie przynieśli ze sobą wolontariusze. Radość, uśmiech wzbudziły szczere oklaski, którym nie było końca. Punktem kulminacyjnym był wiersz Darii Demczuk, absolwentki naszej szkoły, wyrecytowany na zakończenie programu. Zawiera on krótką refleksję o samotności starszych ludzi. Przypomniał nam o wadze tych osób w naszym życiu. Na pewno w oku każdego z nas zakręciła się łza. 
   Na koniec uczniowie zrobili wspólne zdjęcie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej. 
Nie chcieli się żegnać i ich opuszczać. Wizyta sprawiła wiele radości uczniom, jak i osobom, którym mogli umilić czas tego ważnego święta. Swoją obecnością zaznaczyli fakt, że nikt w owe ponure i zimne dni stycznia nie jest sam. Wiem, że to nie ostatnia wizyta wolontariuszy z naszej szkoły w Domu Pomocy Społecznej. Z pewnością nie jednokrotnie zawitamy tam, niosąc ze sobą ciepłe słowo, uśmiech i śpiew.  
   Osobą nadzorującą i przygotowującą młodzież była p. Elżbieta Monkiewicz - opiekun Szkolnego Koła PCK.  

                                                          Magdalena Grzywnowicz, Natalia Kopytko 
                                                                                                 uczennice LO


Uściski i kwiaty, 
Łyczek dobrej herbaty,                   
Czekoladki, ciasteczka, 
W dawne czasy wycieczka. 

Tak wygląda spotkanie 
I spieszmy się na nie. 
Bo to dzień wyjątkowy, dzień 
Jedyny – raz w roku. 
Wszystkie Babcie, Dziadkowie 
Stoją w oknach od rana. 
Chcą przytulić, pogłaskać oraz wziąć na kolana 
Wszystkie wnuki i wnuczęta. 
Dzisiaj każdy o Babci, o Dziadziusiu 
Na sto procent pamięta! 
Ale szybko dzień mija, 
Dom znów pustoszeje. 
Wraca znowu choroba, smutek, troska, samotność. 
Lecz za rok znów Dzień Babci 
Oraz święto jest Dziadka. 
Będzie miło, wesoło                                 
I tak pięknie, rodzinnie. 
Teraz trzeba do pracy, 
Egzaminy, klasówki! 
Nie czas myśleć o Dziadku, 
Babcia może poczekać. 
W zapędzeniu, głupocie, 
Coś nam nagle ucieka. 
Ktoś odchodzi samotny i na święto nie czeka. 
Znowu jest Dzień Babci oraz 
Święto Dziadziusia. 
Ale pusto jest w oknie. 
Nie ma kwiatów, uścisków. 
Tylko łza w oku spływa. 
I pytania się cisną: kiedy, czemu, dlaczego? 

Daria Demczuk kl Id

 
Dodał: anonim97       23 stycznia 2014r.
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

      W sobotę 18 stycznia 2014 roku odbyły się w Olsztynie zawody okręgowe 55 edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Tematem zmiennym tegorocznej olimpiady jest ”Dziesięć lat członkowstwa Polski w Unii Europejskiej”. Pytania konkursowe dotyczyły spraw związanych z Unią Europejską oraz zagadnień z wiedzy o społeczeństwie.

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III B Piotr Gajewski. Piotrek z

powodzeniem przebrnął przez eliminacje pisemne oraz przez etap ustny.

Ostatecznie zajął II miejsce, został laureatem tych zawodów i zakwalifikował

się do zawodów centralnych, które odbędą się 15 marca 2014 roku w Warszawie.

 p. prof. R. Kęsicki

Gratulujemy Piotrkowi oraz p. prof. Romanowi Kęsickiemu

oraz życzymy powodzenia 15 marca!

 
Dodał: Ewelina Story       23 stycznia 2014r.
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

 

 

Do listy naszych szkolnych olimpijczyków dołączyła ostatnio Dominika Polakowska (klasa II d). 
Tym razem mowa o XLIV Olimpiadzie Literatury i  Języka Polskiego. Do zawodów okręgowych Komitet Okręgowy w Olsztynie dopuścił tylko 17 osób z całego województwa. W tym gronie znalazła się także Dominika, która 15 lutego 2014 r. weźmie udział w pisemnej części eliminacji do etapu centralnego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

 
Dodał: Anna Doroszko       21 stycznia 2014r.
Olimpiada Języka Angielskiego

 

 

Miło nam poinformować, że Michał Sadowski (klasa III a) dzielnie reprezentuje nas, biorąc udział w kolejnych etapach 38. Olimpiady Języka Angielskiego
20 stycznia 2014 r.  w Gdańsku pomyślnie przeszedł przez pisemną część zawodów okręgowych i został dopuszczony do części ustnej, przeprowadzonej 21 stycznia. Pozostaje nam czekać na wyniki oraz decyzję w sprawie kwalifikacji do etapu centralnego. 

Dodajmy, że Michał w styczniu z bardzo dobrym wynikiem zdał egzamin British Council CPE.

Gratulujemy Michałowi i jego mentorowi – p. prof. Stanisławowi Kundziczowi . 
Życzymy następnych sukcesów!

 

 
Dodał: Anna Doroszko       21 stycznia 2014r.
Olimpiada Przedsiębiorczości

 

 

Decyzją Komitetu Okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczościw Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Karol Witkowski z kl. II B zakwalifikował się do etapu okręgowegoIX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

Karol weźmie udział w następnym etapie zmagań olimpijskich w dniu 6 marca 2014r. Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Życzymy powodzenia.

 
Dodał: D.K.       13 stycznia 2014r.
Spotkanie z Julie Ayouti

   

 W grudniu gościliśmy w „Żeromie” Francuzkę Julie Ayoutianimatorkę i lektorkę języka francuskiego w Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie, z którym nasza szkoła współpracuje od wielu już lat.

       Julie przygotowała dla uczniów klas II zajęcia cywilizacyjne na temat świąt Bożego Narodzenia, Chanuka oraz Aid El Kebir.

  

Spotkanie z Julie było nie tylko okazją do doskonalenia znajomości języka francuskiego, poszerzania wiedzy na temat tradycji świątecznych, ale przede wszystkim świetną zabawą.

Mamy nadzieję, że Julie wkrótce odwiedzi nas ponownie.

 
Dodał: Ewelina Story       8 stycznia 2014r.
GWIAZDKA CZERWONOKRZYSKA

 7 i 14 grudnia wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w zbiórce żywności, głównie słodyczy w bartoszyckich sklepach. Akcja przebiegła bardzo pomyślnie. Dzięki hojności mieszkańców Bartoszyc oraz zaangażowaniu i poświeceniu wolontariuszy przygotowano dużo paczek, które przekazano potrzebującym dzieciom jako upominki świąteczne.

    

 

 

Młodzież naszej szkoły, również chciała sprawić radość dzieciom z okazji Świąt  i przez około miesiąc gromadziła zabawki, klocki, układanki, gry, przytulanki. Akcję w szkole koordynowała opiekunka Szkolnego Koła PCK p. prof. E. Monkiewicz. 

Na szczególne podziękowania zasługują dziewczęta z klasy III c, które za swoje "oszczędności" zakupiły zabawki i pięknie je zapakowały.

 

Wszystkim wolontariuszom w imieniu obdarowanych WIELKIE DZIĘKI!

 
 
Dodał: Ewelina Story       2 stycznia 2014r.
Olimpiada Zdrowy styl życia

     13 grudnia 2013 roku odbyła się Olimpiada "ZDROWY STYL ŻYCIA". Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice: Justyna Małyszew z kl I a iAleksandra Bańka z kl II c.

   Dziewczęta zdobyły I miejsce drużynowo, a Aleksandra Bańka zajęłaI miejsce indywidualnie i będzie reprezentowała nas w etapie wojewódzkim. 

Gratulujemy

    

 
Dodał: Ewelina Story       2 stycznia 2014r.
Spotkanie z Panem Karolem Matejunas

 W poniedziałek 9 grudnia 2013 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielem Straży Granicznej panem starszym chorążymKarolem Matejunas. Zaproszony gość bardzo ciekawie opowiadał o swojej formacji i specyfice pracy, przywołując liczne przykłady akcji, które przeprowadza SG na co dzień. Młodzież poznała również zasady rekrutacji kandydatów do służby w Straży Granicznej, rodzaje kursów oraz szkoleń. Spotkanie zakończyło się licznymi pytaniami uczniów klasy I b o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne i administracja, którzy już niebawem będą musieli zdecydować o swojej przyszłości i być może właśnie w Straży Granicznej odnajdą swoje miejsce.


opracowała p. prof. Dorota Haraf
 
Dodał: Ewelina Story       15 grudnia 2013r.
Olimpiada Języka Angielskiego

 Gratulujemy Michałowi Sadowskiemu, który zakwalifikował się do etapu regionalnego XXXVIII Olimpiady Języka Angielskiego.

Michał już po raz trzeci odnosi sukces w tej prestiżowej olimpiadzie. 21 stycznia 2014 roku w Gdańsku będzie walczył o wejście do etapu centralnego.

Życzymy powodzenia!

prof. Stanisław Kundzicz

 
Dodał: Ewelina Story       12 grudnia 2013r.
Biznes przy tablicy

 

Otwarta firma – Projekt dla szkół – Projekt dla firm

W dniach 18-24 listopada 2013 roku po raz szósty w Polsce zorganizowano Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, którego celem jeststworzenie środowiska społecznego,  aktywnie wspierającego przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

Projekt „Otwarta firma - Biznes przy tablicy" realizowano również w naszej szkole, zaangażowani byli uczniowie, nauczyciele i przedsiębiorcy.

Realizacja projektu to szansa na pełniejsze niż w warunkach szkolnych przygotowanie ucznia do podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych. Szkoła, realizując projekt, stwarza uczniom okazję do uczestniczenia w ogólnoświatowych działaniach wspierających i promujących przedsiębiorcze postawy.

Dla przedsiębiorców była to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym. Szkoła otrzymała zaś możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy. W projekcie brała udział cała społeczność uczniowska, a wspierały nas lokalne firmy:


"Image" Stylizacja Paznokci i Wizaż Ewa Bohdanowicz

Auto-Motor s.c. Ośrodek szkolenia kierowców. Dorota i Jerzy Kowalczyk

Bartnicki Travel

Fryzjer Damsko-Męski Marzena Kosińska

PHU KORZENIEWSCY S C JAN KORZENIEWSKI GRZEGORZ KORZENIEWSKI

Restauracja U Św. Mikołaja

RUS-ALL Artur Dakiniewicz

Studio Fryzjerskie Paweł Rusiecki

Szkoła tańca Step One

 

Składamy podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu.

 

 
Dodał: Ewelina Story       26 listopada 2013r.
Pani profesor Danuta Kobus najlepszym nauczycielem przedsiębiorczości w naszym województwie.

 

W dniu 15 listopada 2013 roku w siedzibie Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Łodzi, odbyła się uroczysta Gala Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS.

Na uroczystości podsumowano aktywność nauczycieli realizujących projekty edukacyjne z zakresu ekonomii, finansów, bankowości i przedsiębiorczości.

Kulminacyjnym punktem było wręczenie nagród najbardziej aktywnym nauczycielom z poszczególnych województw, Szkolnym Klubom Przedsiębiorczości oraz najlepszej szkole przedsiębiorczości.

 Pani Danuta Kobus została najlepszym nauczycielem przedsiębiorczości w województwie warmińsko-mazurskim.

 Uroczystość swoją obecnością zaszczycił profesor Marek Belka -prezes Narodowego Banku Polskiego, który w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie przedsiębiorczości w życiu młodych ludzi.

Serdecznie gratulujemy pani profesor oraz życzymy kolejnych sukcesów!!!

 

 
Dodał: Ewelina Story       26 listopada 2013r.
IX Turniej rekreacyjno-sportowy w Olsztynie

 8 listopada 2013 roku odbył się w Olsztynie IX Turniej rekreacyjno-sportowyzorganizowany dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z okazji Narodowego Święta Niepodległości przez klub JW 1195 w OLsztynie i 22 WOG Olsztyn, przy wsparciu Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty oraz parlamentarzystów.

Turniej składał się z 3 części:

testu wiedzy historycznej o tematyce niepodległościowej,

zawodów strzeleckich,

wieloboju sprawnościowego.

Nasza drużyna w składzie Agata Czubis kl. II C, Remigiusz Skrzecz kl. III C orazŁukasz Złotucha kl. III A zakończyła współzawodnictwo wielkim sukcesem i zajęła

I miejcse w teście historycznym oraz I miejsce w wieloboju sprawnościowym, dzięki czemu zapewniła sobie I miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyła Nagrodę Główną IX Turnieju rekreacyjno-sportowego.

Agata, Remigiusz oraz Łukasz udowodnili, że są  świetnymi sportowcami oraz wykazali się wiedzą historyczną na temat tworzenia się struktur władzy wykonawczej i ustawodawczej w latach 1915-1923.

Ponadto Remigiusz zajął I miejsce w klasyfikacji indywidualnej w teście historycznym, a Agata III miejsce w wieloboju sprawnościowym.

Serdeczne gratulujemy!!!

 
Dodał: Ewelina Story       14 listopada 2013r.
5 ROCZNICA AKCJI ZNICZ

Od pięciu lat wolontariusze naszego liceum pod kierunkiem pedagoga szkolnego Pani Małgorzaty Kuzia biorą aktywny udział w zbieraniu pieniędzy, które przeznaczone są na potrzeby chorych z BARTOSZYCKIEGO HOSPICJUM DOMOWEGO.

Od 28 października w centrum naszego miasta wolontariusze byli widoczni w żółtych koszulkach. Sprzedawali znicze zakupione przez Warmińsko- Mazurskie Stowarzyszenie Przyjaciół Opieki Paliatywnej. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany do hospicjum z przeznaczeniem na zakupu niezbędnego sprzętu medycznego dla chorych typu koncentratory tlenu , materace przeciwodleżynowe itp.

Młodzież zebrała dotychczas sumę 937 zł. To jeszcze nie koniec akcji, bowiem ciąg dalszy nastąpi w dniach 11 i 24 listopada w czasie koncertów organizowanych w Bartoszyckim Domu Kultury.  

 
Dodał: MG       7 listopada 2013r.
Światowy Dzień Donacji i Transplantacji

 24 października 2013r włączyliśmy się aktywnie do akcji rekrutacji kandydatów na dawców szpiku kostnego. Uczniowie naszej szkoły oprócz wykonania niezbędnych badań dla kandydatów obejrzeli prezentację "Rozpoznanie śmierci mózgu" koordynatora bartoszyckiego szpitala dr Henryki Kosińskiej-Tomczyk i wysłuchali wystąpienia P.Bartosza Szutkiewicza koordynatora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku na temat procedur związanych z dawstwem szpiku kostnego.

Wśród osób, które tego dnia wzięły udział w badaniach i podjęły decyzję o ratowaniu życia byli:

Monika Czekukojć kl.III d

Żaneta Dziatłowska kl.III d

Magdalena Nykiel kl.III d

Dawid Gwiazdowski kl.III a

Karol Kraus kl.III a

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       4 listopada 2013r.
Wojewódzki Konkurs o Uzależnieniach

25 października 2013r odbył się etap powiatowy Wojewódzkiego Konkursu o Uzależnieniach.

Naszą szkołę reprezentowali ucz.Karolina Niewęgłowska z klasy II d i

Kacper Śmietanka z klasy I a.

Kacper zajął II miejsce a Karolina III.

Gratulujemy!

 

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       30 października 2013r.
Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

 Dnia 18 pazdziernika 2013 roku w auli naszej szkoły odbyl się Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, w którym wzięli udział uczniowie bartoszyckich szkół ponadgimnazjalnych.  Każdą szkołę reprezentowały cztery trzyosobowe drużyny.

Tematyka konkursu dotyczyła życia i nauczania Jana Pawła II oraz ogólnych wiadomości religijnych.

I miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły w skladzie:

Marta Michałowska

Klaudia Piorun

Dominika Polakowska

II miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach

III miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. E. Orzeszkowej w Bartoszycach

Gratulujemy naszym uczennicom z klasy II D i życzymy dalszych sukcesów!!

 

p. prof. A. Brzezińska

>>>> Zapraszamy do fotoreportażu >>> którego autorką jest nasza fotograf Aleksandra Ławrynowicz. 

 
Dodał: Ewelina Story       25 października 2013r.
Sukces Alicji Kalinowskiej

Dnia 21 października 2013 roku Alicja Kalinowska, reprezentująca nasze Liceum, uczennica klasy II a, przygotowywana przez p. prof. Agnieszkę Kędzierską,  wygrała Powiatowy Konkurs Recytatorski poświęcony pamięci Jana Pawła II. Zdobycie I miejsca w tego typu imprezie kulturalnej nie dziwi nas, ponieważ Alicja od lat startuje w konkursach recytatorskich, odznacza się dużą kulturą literacką, jest oczytana, potrafi subtelnie, ale trafnie interpretować nawet tak trudne utwory, jak wiersze Karola Wojtyły.

W finale konkursu wzięło udział ponad 30 uczestników w trzech kategoriach wiekowych, reprezentując 14 placówek oświatowych.

Serdecznie gratulujemy Alicji i życzymy kolejnych sukcesów.

p. prof. A. Kędzierska

 
Dodał: Ewelina Story       22 października 2013r.
Obchody DEN

 W piatek 11.10.2013, w

naszym LO, obchodziliśmy

wspomnienie powstania

Komisji Edukacji

Narodowej. Z tej okazji

Starosta Wojciech

Prokocki wręczył nagrody starosty najbardziej zasłużonym w powiecie nauczycielom, natomiast pani dyrektor Anna Jurgilewicz wyróżniła nagrodami kilkoro nauczycieli oraz pracowników obsługi z naszej placówki. Młodzież uświetniła tą uroczystość ciekawym, muzyczno-tanecznym programem artystycznym.

>>>> Zapraszamy do fotoreportażu >>> którego autorką jest nasza fotograf Aleksandra Ławrynowicz. 

 
Dodał: MG       17 października 2013r.
Zajęcia laboratoryjne na UWM w Olsztynie

 Dnia 27 września bieżącego roku grupa uczniów z klasy III o profilu medyczno-ekologicznym  uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych, które odbywały się w Katedrze Genetyki Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Tropiąc " tajemnice zapisane w ludzkich genach" młodzież miała okazję wyizolować swoje DNA oraz przeprowadzić testy diagnostyczne - określające potencjalne zdolności, umiejętności oraz predyspozycje do pewnych chorób. Kilkugodzinne zajęcia w laboratorium pozwoliły zapoznać się z technikami biologii molekularnej. " Taka forma zajęć w doskonały sposób uzupełnia wiedzę teoretyczną zdobywaną na lekcjach biologii, uatrakcyjnia ofertę dydaktyczną szkoły i przygotowuje uczniów do studiowania nauk przyrodniczych"- mówi opiekun grupy Aneta Roś- Kozłowska, nauczyciel biologii. Uczniowie liceum już kolejny rok z rzędu uczestniczyli w zajęciach na olsztyńskiej uczelni.

 
Dodał: Ewelina Story       10 października 2013r.
Otrzęsiny
24 września uczniowie klas pierwszych przeszli "chrzest", który od wielu lat jest tradycją w liceum. Na początku zostali przyozdobieni na twarzach przez starszych stażem kolegów artystycznymi tatuażami. Następnie musieli się wykazać zdolnościami w różnych konkurencjach. Oczywiście, zabawa była przednia. 

 

>> Zapraszany do galerii foto

 
Dodał: MG       25 września 2013r.
Native speaker? U nas było nawet dwóch!

 

 

 

W piątek, 6 września, dwaj młodzieńcy z dalekiego kraju gościli w naszej szkole. Mark Zalucky i Alex Dacko, od urodzenia mieszkający w Kanadzie, odwiedzili klasę IIIC i przedstawili ciekawą prezentację na temat swojego kraju i szans, jakie mają tam młodzi ludzie. Opowiedzieli dużo zwłaszcza o prowincji Alberta, regionie wysoko rozwiniętym gospodarczo, bogatym w zasoby ropy naftowej  i gazu ziemnego. Mark i Alex nie znają języka polskiego, więc uczniowie z klasy lingwistycznej mogli sprawdzić swoje praktyczne umiejętności z języka angielskiego, co pewnie przyda się na nieuchronnie zbliżającym się egzaminie maturalnym. Goście bardzo chętnie odpowiadali na przeróżne pytania uczniów, dziękujemy im więc za urozmaicenie lekcji i życzymy dalszej przyjemnej podróży po kraju „ich przodków”.

 

 

 Tekst i fotografia: p. prof. Eliza Argalska

 

 
Dodał: Anna Doroszko       13 września 2013r.
Spotkanie wychowawców z rodzicami

Zapraszamy rodziców uczniów klas I i III na spotkanie z wychowawcami, które odbędzie się 11 września 2013r. (środa) o godz. 16.00

 

 
Dodał: MG       9 września 2013r.
koło komputerowe

 Zapraszam wszystkich na konsultacje informatyczne oraz zajęcia koła komputerowego.


Konsultacje będą się odbywać we wtorki na 7 godz. lekcyjnej.
Natomiast koło komputerowe we wtorki w godz. 14.30 - 16.00 oraz w czwartki w godz.  14.30 - 16.00.

Terminy i godziny koła komputerowego są tymczasowe i mogą sie zmienić.

w programmie koła m.in. tworzenie stron www w oparciu o PHP, przegląd najważniejszych CMS-ów typu Joomla, programowanie w C++, przygotowania do konkursów informatycznych.

Zapraszam
Mirosław Gutowski 

 

 
Dodał: MG       7 września 2013r.
Rozpoczęcie już za nami

 2 września rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny 2013/2014. Deszczowa aura nie przeszkodziła w sprawnej organizacji tego dnia. Najpierw w klasach uczniowie spotkali się z wychowawcami, później świeżo upieczeni uczniowie klas I spotkali się z gronem pedagogicznym, po czym odbyło się ślubowanie.

Wszystkim uczniom życzymy owocnej nauki.

 
Dodał: MG       2 września 2013r.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014

30 sierpnia o godz 9.00 odbędzie się spotkanie uczniów kl. I z wychowawcami

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014
odbędzie się dnia 2 września 2013 r. o godz. 9.00

 

 

 

Dodał: MG       29 sierpnia 2013r. 

100 %

ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2023r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81
ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
Rada Rodziców
konto Rady Rodziców przy LO
Bank Spółdzielczy w Bartoszycach
56 8855 0004 2001 0235 9474 0001
CERTYFIKATY