Ładowanie strony
MENU
ŻEROM W YOUTUBE
 
 
 

PROJEKTY AKTUALNE

 

HERCULES

 
 DYPLOMY I CERTYFIKATY 

 

  


 


 

start / ARCHIWUM WYDARZEŃ
serwis w tej chwili ogląda 8 osób
   | modyf: 2016-01-29, 14:36 | 24085 odsłon
serwiszglossie
pliki do ściągnięcia
Ogólne wyniki egzaminu maturalnego w 2012r.

 

Podajemy ogólny wynik matury w naszym LO na tle kraju, województwa oraz powiatu. Egzamin w Żeromie wypadł bardzo dobrze.

Zdawalność ogólnie w kraju - 80%
W liceach ogólnokształcących w kraju 89 %
Woj. warmińsko - mazurskie - ogólnie zdawalność 78 %
Warm-mazur w liceach 88 %
Powiat bartoszycki - zdawalność 77,2 %
Liceum im. S. Żeromskiego - 97,8 %
 
Dodał: MG
kiedy: 5 lipca 2012r.
Gala Finałowa Kampanii DRUGIE ŻYCIE

21 czerwca 2012 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się kampania finałowa kampanii DRUGIE ŻYCIE. Działania naszej młodzieży zostały docenione. Nasza szkoła otrzymała dyplom uznania oraz nagrodę główną, którą jest czek charytatywny w wysokości 1000zł. Podczas gali, nagrody odebrali nasi uczniowie Emilia Pawłowicz i Krzysztof Owczarek, którzy przedstawili zebranym sprawozdanie z działalności kampanii w naszej szkole. Oprócz ww uczniów dyplomami zostali uhonorowani:

Kinga Karolak, Monika Czepukojć, Elwira Domoradzka, Urszula Stankiewicz, Inga Jagiełło, Żaneta Dziatłowska, Magdalena Nykiel i Mateusz Archacki.

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy młodzieży za zaangażowanie.

 
Dodał: MG
kiedy: 28 czerwca 2012r.
NOWE FOTKI ZE ZJAZDU + DUŻY FORMAT

Na prośbę absolwentów oraz za zgodą pana Tomasza Pisarskiego publikujemy w galerii fotografii nowe fotografie ze zjazdu oraz zdjęcia grupowe z wysięgnika strażackiego. Ze względów technicznych w galerii zdjęcia mają ograniczone rozmiary. 
Jeżeli chcecie Państwo zdjęcia w rozmiarach oryginalnych (nadające się do wywołania u fotografa lub samodzielnego wydruku) to proszę je ściągnąć z  lokalizacji 
http://80.51.49.49/zjazd

Radzę się pośpieszyć, ponieważ te fotki znajdują się na serwerze w szkole, który na czas wakacji może zostać wyłączony. W ten sposób staną się niedostępne.

 
Dodał: MG
kiedy: 26 czerwca 2012r.
Kafeteria edukacyjna dla licealistów – Akademia Edukacji Menedżerskiej

 

 

Zakończyła się III edycja projektu Kafeteria edukacyjna dla licealistów – Akademia Edukacji Menedżerskiej”, w ramach którego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski mogli uczyć się ekonomii i zarządzania w środowisku internetowym. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Głównym celem projektu jest rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie przedsiębiorczości oraz nowoczesnych technologii.

W gronie liderów projektu znalazła się uczennica

Barbara Kędzierska, która w dniu 26 czerwca 2012 r. wSzkole Głównej Handlowej w Warszawie uczestniczyła w seminarium kończącym projekt, podczas którego  wręczono dyplomy i nagrody. 

 
Dodał: Danuta Kobus
kiedy: 26 czerwca 2012r.
Mistrzostwa Województwa w Plażówce

Dnia 18.06.2012r. w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Województwa w Siatkówce Plażowej. Siatkarki z naszego Liceum zajęły 4 miejsce, odnosząc największy sukces w historii tej dyscypliny w naszej szkole. Gratulujemy! :-)

Skład drużyny: Pawłowicz Emilia, Jarocka Kamila, Czarna Patrycja, Sadlak Alicja

Opiekunem był p.prof. R. Kozieł

 
Dodał: Patrycja Czarna
kiedy: 23 czerwca 2012r.
Zjazd Absolwentów 2012 za nami

16 i 17 czerwca odbyły się obchody 65 lecia LO Bartoszyce połączone oczywiście ze zjazdem absolwentów. Na uroczystości przybyła pokaźna grupka absolwentów z całej Polski oraz zaproszeni goście z ramienia powiatu, miasta oraz oraz innych instytucji i służb. Po części oficjalnej oraz artystycznej absolwenci zwiedzali szkołę i odświeżali klasowe znajomości. Pierwszy dzień zakończył się uroczystym bankietem w dworku Dębówko.
Również w niedzielę 17 czerwca można było zwiedzać szkołę.
fotorelacja w dziale "galeria" 

 
Dodał: MG
kiedy: 18 czerwca 2012r.
FRANKOFOŃSKI MARATON FOTOGRAFICZNY

2 czerwca 2012 roku Instytut Francuski w Polsce  zorganizował w piętnastu polskich miastach Frankofoński Maraton Fotograficzny – pierwszy tego typu konkurs w Polsce.

Naszą szkołę w Olsztynie reprezentowała drużyna TYSIAKI w składzie

 MARTYNA SZAMRETO II E i DAMIAN LINKOWSKI II B.

Każda drużyna musiała wykonać cztery fotografie dotyczące czterech różnych tematów zainspirowanych piosenkami francuskimi (jedno zdjęcie na każdy temat). 

Jury w Olsztynie wysoko oceniło zdjęcia Martyny i Damiana przyznając im II miejsceoraz typując ich prace do finału krajowego.

Jury w Warszawie wyłoni zwycięzców krajowych spośród laureatów regionalnych.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!!!

 
Dodał: Ewelina Story
kiedy: 13 czerwca 2012r.
Młodzi w lasach Europy

 W konkursie MŁODZI W LASACH EUROPY naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:

Barbara Kędzierska klasa I A

Kamila Czerwińska klasa II E

Maciej Michałowski klasa II E

Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu ekologii lasu i zdobyli 44 punkty na 50 możliwych. Uplasowali się na piątym miejscu na 2500 zespołów z całego kraju biorących udział w konkursie.

 

                                                                              Prof. Aneta Roś-Kozłowska

GRATULUJEMY!!!           

 
Dodał: Ewelina Story
kiedy: 13 czerwca 2012r.
PAWEŁ PAPKE w „ŻEROMIE”

   29 maja naszą szkołę odwiedził Pan    Paweł Papke, wspaniały siatkarz,  wielokrotny reprezentant Polski i  zdobywca wielu tytułów mistrzowskich  (Mistrz Polski Juniorów, Mistrz  Europy Juniorów, Mistrz Świata  Juniorów, 5-krotny Mistrz Polski, 3-  krotny Zdobywca Pucharu Polski, Wicemistrz Polski, Brązowy Medalista Mistrzostw Polski…oj, długo trzeba wymieniać J).

Dzisiaj Pan Paweł prowadzi szkółkę siatkarską dla młodzików pod nazwą Papke-Volley oraz jest posłem na Sejm RP VII kadencji.

Młodzież z drużyny siatkarskiej „Żeroma” miała okazję nie tylko porozmawiać z naszym gościem, ale także zagrać mecz pod czujnym okiem mistrza.

 

                   

 

Pamiętajmy, że siatkówka to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu. Sport ten poprawia kondycję, kształtuje sylwetkę i daje naprawdę dużo radości.  A czasem, może stać się nawet wyjątkową życiową przygodą.

Jako że nasze drużyny, zarówno damska, jak i męska, zostały nieco uszczuplone w związku z zakończeniem nauki przez maturzystów, zapraszamy gimnazjalistów, którzy planują we wrześniu rozpocząć naukę w naszej szkole, by zasilili szeregi reprezentacji „Żeroma” w następnym roku szkolnym.

Panu Pawłowi Papke serdecznie dziękujemy za  wizytę i trzymamy za słowo,że spotkamy się raz jeszcze w następnym roku szkolnym. J

 

 

 

 

 

Tekst p. prof. Eliza Argalska

 
Dodał: Ewelina Story
kiedy: 31 maja 2012r.
Trening z Pawłem Papke

     Fotorelacja ze spotkania z panem Pawłem Papke, które przebiegło we wspaniałej atmosferze! Niecierpliwie czekamy na kolejne :)

>>FOTO<< 

 
Dodał: EP
kiedy: 31 maja 2012r.
DZIEŃ BEZ PAPIEROSA W LO

 

    Dnia 31.05.2012r. w naszej szkole odbył się turniej rekreacyjno-sportowy zorganizowany z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa. Zawody obejmowały następujące konkurencje: rzut plastikowym talerzykiem na odległość, test wiedzy, rzut ringiem przez linę, układanie puzzli, bieg pod liną i przekładnie hula hop przez uczestników.

Organizatorem i prowadzącą była pani profesor Elżbieta Monkiewiczopiekun Szkolnego Koła PCK, która czuwałą nad wszystkim oraz jury w składzie: Pani K.Kowalik, Pani D. Tyryłło i Pani profesor A. Doroszko.

 Zawody wygrała klasa IIA, drugie miejsce zajęła klasa IBa trzecie miejsce klasa IIE. Zawody wywołały wiele emocji, uczestnicy musieli pochwalić się swoimi wiadomościami z zakresu szkodliwości palenia papierosów i chorób jakie wywołują.

Publiczność jak zwykle nie zawiodła i świetnie dopingowała swoich faworytów. Zawody były bardzo dobrym pomysłem na ukazanie problemu jakim jest palenie papierosów. Potem w klasach rozdano ulotki nawiązujące do dzisiejszego dnia. 

                                   >>FOTO<<

Katarzyna Rosińska IID

 
Dodał: ZM
kiedy: 31 maja 2012r.
X WARMIŃSKO-MAZURSKIE ZAWODY MATEMATYCZNE

     18 maja 2012 roku odbyły się X WARMIŃSKO-MAZURSKIE ZAWODY MATEMATYCZNE organizowane przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

      Uczniowie naszej szkoły zakończyli sukcesem udział w zmaganiach konkursowych.

BARBARA KĘDZIERSKA uczennica klasy I A zajęła I miejsce, natomiast MICHAŁ BUSZKIWICZ  oraz OSKAR RUTKOWSKI , tegoroczni absolwenci, zajęli II miejsce.

GRATULUJEMY!!

Życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

 
Dodał: Ewelina Story
kiedy: 24 maja 2012r.
KANGUR MATEMATYCZNY

BARBARA KĘDZIERSKA i MICHAŁ BUSZKIEWICZ otrzymali wyróżnienia w konkursie matematycznym KANGUR

kategoria JUNIOR:

BARBARA KĘDZIERSKA zajęła 13 miejsce w rejonie olsztyńskim (362 uczestników etapu)

 

Kategoria STUDENT:

MICHAŁ BUSZKIEWICZ zajął 3 miejsce ( 185 uczestników etapu)

 

GRATULUJEMY BASI I MICHAŁOWI ORAZ ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!!

 
Dodał: Ewelina Story
kiedy: 24 maja 2012r.
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Plażowej

Dnia 21 maja 2012 r. w Bartoszycach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Plażowej. W kat. chłopców nasza drużyna  zdobyła3 miejsce. Natomiast dziewczęta z naszej szkoły wygrały turniej, tym samym zdobyły awans do Mistrzostw Województwa.Gratulujemy ! :)

Skład drużyny dziewcząt: Emilia Pawłowicz, Kamila Jarocka, Patrycja Czarna.

Skład drużyny chłopców: Michał Reut, Patryk Jedynak, Maciej Pawlik.

 
Dodał: Emilia Pawłowicz
kiedy: 21 maja 2012r.
Informacja dotycząca grafiku sali sportowej

Uczniowie!

Grafik sali sportowej dotyczy dni, w których niemożliwie są zajęcia wychowania fizycznego na powietrzu.

Do końca roku szkolnego wszystkich obowiązuje strój sportowy bez względu na zapis w grafiku.

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz
kiedy: 15 maja 2012r.
Pokazy pierwszej pomocy w wypadku komunikacyjnym

W piątek 11 maja 2012 roku w okolicach jeziorka mleczarskiego i siedziby Delux odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych i jednocześnie pokazy udzielania pierwszej pomocy w wypadku komunikacyjnym przy udziale autobusu. Uczniowie naszej szkoły byli rannymi w  tym wypadku - na szczęście pozorowanym a jedna z uczennic doświadczyła lotu helikopterem ratunkowym.

Emocji było mnóstwo, wszyscy starali się jak mogli by w swojej roli wypaść jak najlepiej.


 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz
kiedy: 10 maja 2012r.
Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

 Dnia 8 maja 2012 roku na terenie restauracji "Kamyk" odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK.Dziewczęta spisały się doskonale zajmując I miejsce !

Drużyna była przygotowywana przez prof.Elżbietę Monkiewicz i Jędrzeja Chilińskiego. Gratulujemy!

Skład drużyny: Żaneta Dziatłowska, Magdalena Nykiel, Emilia Pawłowicz, Patrycja Czarna, Anna Bałdyga, Aleksandra Mysiewicz.

 
Dodał: EP
kiedy: 8 maja 2012r.
Szkolenie z pierwszej pomocy

 

W kwietniu w naszym liceum odbywało się Szkolenie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej prowadzone przez Instruktora Pierwszej Pomocy Zarządu Głównego PCK – Henryka Czerwińskiego. Szkolenie mogło się odbyć dzięki dotacji udzielonej przez Urząd Miasta w Bartoszycach.

W zajęciach teoretyczno-praktycznych uczestniczyli uczniowie z klasy  I b i I d, którzy aktywnie i z dużym zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia praktyczne. Szczególnie związane z resuscytacją krążeniowo – oddechową, gdzie każdy uczestnik pod okiem instruktora wykonał sztuczne oddychanie i ucisk klatki piersiowej na fantomie w rytmie słyszanej muzyki.

Uczestnicy szkolenia otrzymali materiały edukacyjne pomocne w utrwalaniu wiedzy z udzielania pierwszej pomocy. 

 Opiekun Szkolnego Koła PCK

Elżbieta Monkiewicz

 

 

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz
kiedy: 8 maja 2012r.
Sztafetowe biegi przełajowe

 27 kwietnia 2012r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w mieszanych sztafetowych biegach przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych (5 dziewcząt x800m + 5 chłopców x1500m).Reprezentacja naszej szkoły zajęła VI miejsce.Gratulujemy !

 
Dodał: Dominika Kulesza
kiedy: 8 maja 2012r.
Miejska Liga Miasta Bartoszyce w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn 2012.

W minionym tygodniu rozegrano ostatnie spotkania w ramach rozgrywek Miejskiej Ligi Miasta Bartoszyce w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn 2012. Siatkarki z naszego liceum przegrały mecz o pierwsze miejsce z Gimnazjum nr 2 kończąc rozgrywki na drugiej pozycji. Niestety, naszym siatkarzom również nie udało się wygrać finałowego starcia z Szyszkami. Mecze dostarczyły widzom wielu emocji. Cały sezon rozgrywek był jednakże udany. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 
Dodał: Patrycja Czarna
kiedy: 6 maja 2012r.
MATURA !!!

W piątek 4 maja rozpoczęły sie egzaminy maturalne. 138 absolwentów naszego liceum i ponad 380 tys. z całej Polski rozpoczęło maturalne zmagania od 
j. polskiego na poziomie podstawowym. W poniedziałek, 7 maja, egzamin 
z j. polskiego na poziomie rozszerzonym. Wszystkim maturzystom życzymypowodzenia oraz połamania piór3majcie się.

 
Dodał: MG
kiedy: 6 maja 2012r.
Pożegnaliśmy uczniów klas III

27 kwietnia pożegnaliśmy uczniów klas III.Po odebraniu świadectw,  nagród oraz dyplomów 138 abiturientów usłyszało ostatni dzwonek, po czym tradycyjnie już w górę  wystrzeliły birety. 

Teraz odrobina odpoczynku oraz ostatnich powtórzeń do matury, która tym razem, wyjątkowo, zaczyna się w piątek 4 maja.

Nadia Krawiecka jako pierwsza udostepniła swoje zdjęcia z tej uroczystości.Zapraszamy do ogladania. >> fotorelacja

 
Dodał: MG
kiedy: 27 kwietnia 2012r.
Wywiadówka Inaczej

25 kwietnia o 17.30, w auli, odbyła się następna edycja "WYWIADÓWKI INACZEJ".

>> fotogaleria

 
Dodał: MG
kiedy: 26 kwietnia 2012r.
SUKCESY W KONKURSIE ENGLISH ACE 2012

 

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

ENGLISH ACE 2012 

TYTUŁ LAUREATA OTRZYMALI:

 

W KATEGORII SENIOR:

MICHAŁ BUSZKIEWICZ (IIIA)      

- I MIEJSCE W WOJ.WARMIŃSKO-MAZURSKIM, II MIEJSCE W KRAJU

HANNA KOSZCZUK  (IIIE)                        

- II MIEJSCE W WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIM, IV MIEJSCE W KRAJU

JEDRZEJ CHILIŃSKI (IIIC)        

- III MIEJSCE W WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIM, V MIEJSCE W KRAJU

 

W KATEGORII JUNIOR:

BARBARA KĘDZIERSKA (IA)                                               - I MIEJSCE W WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIM,  XI MIEJSCE W KRAJU  

MICHAŁ SADOWSKI  (IA)

ZDOBYŁ WYRÓŻNIENIE I DYPLOM UZNANIA ZA  DOBRY  WYNIK W KATEGORII JUNIOR  (II MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE WARMIŃSKO-MAZURSKIM, XVIII MIEJSCE W KRAJU)

 

 
Dodał: Ewelina Story
kiedy: 26 kwietnia 2012r.
72 rocznica Zbrodni Katyńskiej

16 kwietnia na skwerku przed frontem liceum oddaliśmy hołd zamordowanym w Katyniu 72 lata temu. Pomimo niesprzyjającej aury nasi licealiści pod przewodnictwem pani dyrektor oraz starosty i przewodniczącego rady należycie upamiętnili pamięć poległych.

>>fotorelacja

 
Dodał: MG
kiedy: 20 kwietnia 2012r.
Liceum Open 2012
14 kwietnia nasze Liceum otworzyło swoje podwoje dla gimnazjalistów, którzy chcieli poznać urok starych, zabytkowych murów, kadrę oraz to, co obecnie nasza placówka oferuje kandydatom do klas pierwszych. O 1000 wszystkich powitał pan dyrektor w pełnej magii i królów polskich auli i przedstawił zasady rekrutacji. Następnie prof. Z. Mielnik zaprezentował film promocyjny naszej szkoły. Ostatnim etapem Dnia Otwartego to zwiedzanie szkoły i klasopracowni w towarzystwie licealistów.

 

>> fotorelacja

 
Dodał: MG
kiedy: 20 kwietnia 2012r.
Półfinały play off w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn

18.04.2012 r. sukcesem  naszych drużyn zakończyła się II rund półfinałów play-off Kobiet i Mężczyzn Miejskiej Ligi w Piłce Siatkowej.

Kobiety:

LO II/MDK - Bartoszki  3:1, 3:0 (2-0)

LO/MDK - GIM nr 2  0:3, 1:3 (0-2)

Finał: LOII/MDK - GIM nr2 (I mecz 20.04.2012 r. godz.16.00 sala GIM nr 2)

Mecz o III miejsce: LO/MDK - Bartoszki (I mecz 24.04.2012 r. godz. 15.45 sala LO)

Mężczyźni:

LO/MDK - ZSP Nr 2 MDK 3:1, 1:3 (1-1 "złotego seta" wygrała drużyna LO/MDK)

Gratulujemy życzymy powodzenia w FINAŁACH !!!

 
Dodał: prof. R. Kozieł
kiedy: 19 kwietnia 2012r.
Zwycięstwo naszej sztafety

12.04.2012 nasza mieszana drużyna zdobyła PIERWSZE miejsce w Mieszanych Przełajowych Biegach Sztafetowych Szkół Ponadgimnazjalnych. Gratulacje.

Oto skład mistrzowskiej drużyny:

Daniela Borkowska 3e

Agata Jodko 2b

Paula Skórska 2d

Kamila Czerwińska 2e

Sylwia Borkowska 1b

Alicja Aleksandrowicz 2e

Remigiusz Skrzecz 1c

Hubert Sulwiński 1b

Błażej Jodko 3d

Dawid Rupacz 2a

Kamil Wiernicki 2d

Oktawian Kuzia 2d

 

 
Dodał: MG
kiedy: 14 kwietnia 2012r.
Konkurs Pokaż nam język

 

Dnia 29 marca 2012 roku odbył się w Gdańsku kolejny etap konkursu języka angielskiego „Pokaż nam język” organizowany przez Wyższą Szkołę Bankową.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy w etapie szkolnym, który polegał na rozwiązaniu testu

 

online uzyskali najlepsze wyniki. Test składał się z zadań leksykalno–gramatycznych oraz pytań sprawdzających wiedzę na temat krajów anglojęzycznych.

W Gdańsku 145 uczestników etapu przystąpiło do części pisemnej konkursu, a następnie 5 najlepszych wzięło udział w części ustnej – debacie na temat Czy lokalna duma = globalny podziw? Rzecz o promocji

 

krajów i miast”.

 

Szkołę godnie reprezentowali uzyskując bardzo dobre wyniki następujący uczniowie

Michał Sadowski kl. I 6 miejsce

Jakub Kulas kl. III 7 miejsce

Karolina Czerniak kl. II 7 miejsce

 

Michał Buszkiewicz kl. III 9 miejsce

Karolina Dziełak kl. III 15 miejsce

 

 

 

 

 
Dodał: Stanisław Kundzicz
kiedy: 12 kwietnia 2012r.
Kolejny Dar Serca ze strony naszych krwiodawców
3 kwietnia odbyła się szkolna akcja krwiodawstwa. Przybyło na nią ponad 50 chętnych do podzielenia się swoją krwią. To znaczy, że mamy w szkole mnóstwo uczniów o wielkim sercu.
W imieniu potrzebujących,
bardzo Wam dziękujemy.
 
 
Dodał: MG
kiedy: 4 kwietnia 2012r.
Relacja z pobytu grupy Rosjan w naszej szkole

 27 marca spotkanie ze Starostą Bartoszyckim Panem Wojciechem Prokockim oraz Wicestarostą Panem Januszem Dąbrowskim.

Pan Starosta zaprezentował młodzieży i ich opiekunom powiat bartoszycki oraz zdjęcia najpiękniejszych zakątków i zabytków powiatu.

-> Zobacz fotorelację

29 marca zwiedzanie zamku w Lidzbarku Warmińskim

Nasi koledzy i kożenki z Kaliningradu, przed powrotem do siebie,  postanowili zwiedzić Lidzbark Warmiński i jego okazały zamek.

-> Zobacz fotorelację

 

 
Dodał: MG
kiedy: 3 kwietnia 2012r.
Prima aprilis

Poprzedni news jest tylko niewinnym żartem prima aprilisowym :)

 
Dodał: MG
kiedy: 1 kwietnia 2012r.
Delegacja z Japonii

Od poniedziałku do środy, w naszej szkole, będziemy gościć delegację z Japonii. Dziewięcioro Japończyków w wieku 16-18 lat(4 dziewczyny i 5 chłopców) będzie poznawać naszą szkołę, obyczaje oraz obserwować lekcje. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie. 

Uczniowie, którzy opiekowali się delegacją rosyjską,  proszeni są również o opiekę nad gośćmi z Japonii.

Szczegóły u wychowawców klas.

 
Dodał: MG
kiedy: 1 kwietnia 2012r.
DELEGACJA Z ROSJI

      Przez cały tydzień (od poniedziałku do piątku) w naszej szkole można usłyszeć mieszankę języków, rosyjskiego z polskim. Wszystko dlatego, że gościmy delegację z Rosji. Młodzież w naszym wieku przyjechała do nas, aby nauczyć się języka polskiego.

     W przyszłości chcieliby studiować w naszym kraju, większość w Gdańsku. Jedni są artystami, drudzy typowymi humanistami, kolejni umysłami  ścisłymi. Ale mimo to, nawet my możemy nauczyć się od nich wiele, m.in. kultury rosyjskiej, o której chętnie opowiadają.

Paulina Bloch
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

      

 
Dodał: Ewelina Story
kiedy: 28 marca 2012r.
Sukces Michała Buszkiewicza

 

MICHAŁ BUSZKIEWICZ – uczeń kl. IIIA -  został laureatem

konkursu „Wygraj Indeks” organizowanego przezPolitechnikę Gdańską. Tym samym, Michał ma już zagwarantowany indeks na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na Politechnice Gdańskiej.

Gratulujemy!!!

 

P.S. Michał przygotowywał się do konkursu pod okiem p. prof. Reut, której także gratulujemy :)

 

 
Dodał: Anna Doroszko
kiedy: 24 marca 2012r.
Wiosna w Żeromie

 
E:wu=iosna2012-03-21 10.01.50.jpg

WIOSNA W „ŻEROMIE”!

21 marca, na przekór zdecydowanie nieprzychylnej aurze atmosferycznej (i … by uniknąć niezapowiedzianego sprawdzianu lub odpowiedzi ustnej), uczniowie naszej szkoły pojawili się na zajęciach lekcyjnych w wesołych nastrojach i w dodatku w najróżniejszych wcieleniach. Niektóre przebrania-stylizacje sprawiły, że naprawdę trudno było rozpoznać, cóż to za osoby kryły się za tak oryginalnymi szatami. W murach naszego budynku można było tego dnia spotkać księży, ministrantów, siostrę zakonną, żołnierzy, antyterrorystów a także mnóstwo innych, zdecydowanie wielobarwnych postaci.

Klasy, w których było najwięcej przebranych osób to ID IIC.Samorząd Uczniowski zorganizował 
KONKURS NA NAJLEPSZE PRZEBRANIE.
Oto wyniki:
- w kategorii dziewcząt:
 
I miejsce - Emilia Pawłowicz I D (na zdjęciu po lewej stronie)
 
II miejsce -  Larysa Sarna II B
 
III miejsce - Paula Giełbut II C
 
- w kategorii chłopców:
 
I miejsce - Artur Romankiewicz II D (na zdjęciu po lewej stronie)
 
II miejsce - Łukasz Pazik II C
III miejsce -  Łukasz Tomaszewski III A i Damian Linkowski II B

Laureaci pierwszych miejsc zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami 

 tekst: Eliza Argalska        zdjęcia: autor nieznany

 
Dodał: MG
kiedy: 23 marca 2012r.
Wiosna, wiosna, wiosna ach! to Ty
  Wiosną zachwycał się Marek Grechuta, wiosną zachwycili się też licealiści przychodząc w jej pierwszy dzień zabawnie i barwnie ubrani. Było na czym oko zawiesić. Gratulujemy pomysłowości oraz niezłej garderoby ;). Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia wykonanej przez Kamilę Tyszecką z kl. 1D. 
Kamilo...a może etacik fotografa szkolnego??
 
Dodał: MG
kiedy: 21 marca 2012r.
Rozgrywki Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej

 
19.03.2012 r. w hali ZSP nr 1 odbył się rewanżowy Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych Chłopców w Piłkę Siatkową. Nasza drużyna w składzie: Maciej Pawlik, Maciej Tyryłło, Bartosz Zarucki, Mateusz Tytoń, Mateusz Wróbel, Mateusz Grygorowicz, Patryk Jedynak, Hubert Sulwiński, Damian Linkowski zajęła III miejsce.

Gratulujemy !!!

 
Dodał: prof. R. Kozieł
kiedy: 19 marca 2012r.
VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców

13.03.2012 r. w hali ZSP nr 1 odbył się VIII Turniej Chłopców w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Starostwa i Dyrekcji ZSP nr 1. Nasza reprezentacja w składzie: Błażej Jodko, Bartosz Parwicki, Maciej Pawlik, Patryk Gniewek, Oktawian Kuzia, Dawid Rupacz, Maciej Zawadzki, Kamil Wiernicki - zajęła II miejsce. Gratulujemy !!!

 
Dodał: prof. R. Kozieł
kiedy: 18 marca 2012r.
VII Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

13.03.2012 r. w hali ZSP nr 1 odbył się się VII Halowy Turniej Dziewcząt o Puchar Starostwa i Dyrekcji ZSP nr 1 nasza reprezentacja w składzie: Adrianna Rykaczewska, Agata Jodko, Martyna Zdunek, Katarzyna Rybak, Paula Skórska, Paulina Goławska, Agata Możdżeń, Paula Giełbut zajęły IV miejsce. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

 
Dodał: prof. R. Kozieł
kiedy: 18 marca 2012r.
OKR

15 III 2012 r. w Bartoszyckim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Laureatkami tego etapu zostały:

Paulina Bloch i Małgorzata Janik w turnieju teatrów jednego aktora,

Elżbieta Połoch w turnieju poezji śpiewanej.

Gratulujemy laureatkom i życzymy powodzenia w etapie rejonowym konkursu!

 

 
Dodał: Anna Doroszko
kiedy: 17 marca 2012r.
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

 

17 marca, głównie w Irlandii i Stanach Zjednoczonych, obchodzi sięDZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA. Z tej okazji w ostatni piątek uczniowie naszej szkoły  przybyli na zajęcia lekcyjne odziani w różnorodne zielone szaty. Niektórzy mieli okazję pooglądać tradycyjne irlandzkie tańce, niektórzy posłuchali folkowej irlandzkiej muzyki, ale wszyscy bez wyjątku ubrani na zielono mieli „patrykowy” dzień bez pytania. Co prawda, trudno jeszcze odnaleźć zieleń na drzewach, czy trawnikach, ale taka ilość różnych odcieni zieleni w murach naszej szkoły zdaje się krzyczeć: „WIOSNA!  Idzie wiosna!” (czytajcie: „Wakacje coraz bliżej!”)

 

p. prof. Eliza Argalska

 
Dodał: Anna Doroszko
kiedy: 17 marca 2012r.
Eliminacje do OKR

W naszej szkole tradycyjnie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w którym chciało wziąć udział kilkunastu uczniów. 7 marca pomyśłnie przeszły ten etap następujące osoby w 3 kategoriach:

a) teatr jednego aktora - Paulina Bloch z klasy II b w przekonującym monologu "Lalki, moje ciche siostry",

b) poezja śpiewana

- Elżbieta Połoch z II c, dysponująca lirycznym głosem, który zapewne zachwyci kolejne komisje konkursowe aż do finału,

- Mateusz Archacki z I a - o dużej kulturze recytatorskiej i ambicji,

c) recytacja

- Aleksandra Sinkiewicz z II b - świetna interpretatorka wierszy Wisławy Szymborskiej,

- Martyna Monit z II e - recytatorka o delikatnym głosie, dbająca o wyrazistość przekazu.

Życzymy naszym artystom sukcesów w etapie powiatowym i trzymamy kciuki!

 
Dodał: Anna Doroszko
kiedy: 14 marca 2012r.
Angliści z Żeroma w czołówce w Polsce.Tworzą historię

Po raz kolejny nasi uczniowie, w tym roku wielka trójka - Michał Buszkiewicz i Jędrzej Chiliński (maturzyści) i Michał Sadowski (I klasa) z LO im. S. Żeromskiego udowodnili na XXXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego, że są silni i nie przegrywają z takimi szkołami, jak choćby III LO w Gdyni, czy też Zespół Szkół Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu.

Brawo chłopacy..... rozsławiliście Bartoszyce (małe miasteczko) na całą Polskę

Brawo chłopacy..... rozsławiliście Bartoszyce (małe miasteczko) na całą Polskę

Biorąc pod uwagę tylko nasz rejon obejmujący województwa: warmińsko mazurskie, pomorskie i kujawsko-pomorskie. W jego obrębie (cała Polska jest podzielona na 8 takich regionów) tylko niewielu mogło pobić naszych wspaniałych. 

A w Polsce? Otóż Jędrek Chiliński był 93, Michał Buszkiewicz 99 (w końcu przełamaliśmy barierę setki), a Michał Sadowski, choć tylko pierwszoklasista 197. 
— To coś niesamowitego! A gdyby Jędrek w ostatniej sesji ustnej dostał 1 punkt więcej, a Michał 2, to 16 kwietnia walczyliby w zawodach centralnych, do których dostało się 55 uczniów z różnych okolic Polski — z dumą i trochę niedosytem mówi opiekun Stanisław Kundzicz. 

W przyszłym roku nie będzie Michała i Jędrka, ale ogromne szanse na sukces ma Michał Sadowski i oczywiście da się wychować innych jak co roku.
 
— "Żerom” zawsze wychowuje wspaniałych.
Warto dodać, że w ubiegłą sobotę drugi rok z rzędu uczniowie naszego liceum mieli okazję przystąpić do prestiżowego, renomowanego w wielu krajach testu First Certificate in English, organizowanego przez Cambridge ESOL. 

Duża liczba kilkunastu zgłoszonych uczniów umożliwiła organizację egzaminu na terenie naszej szkoły. Świadczy to o ogromnych ambicjach naszej młodzieży, która wcale nie zamierza poprzestawać na dążeniu do okiełznania matury, a także o wysokim poziomie nauczania języka. 

Do tego, mamy w tym roku dwóch uczniów (Michał + Michał) zdających egzamin Certificate in Advanced English charakteryzujący się o wiele wyższym poziomem trudności, niż FCE. A kto wie, czy wkrótce nasi uczniowie nie zaczną podchodzić do jeszcze wyżej sytuowanego Certificate of Proficiency

Brawo chłopacy..... rozsławiliście Bartoszyce (małe miasteczko) na całą Polskę - nie tylko ja, ale całe LO i chyba mieszkańcy naszego miasta są z was dumni. A wciąż są przed nami kolejne konkursy. Proszę o doping.

Stanisław Kundzicz
 

 

 
Dodał: Stanisław Kundzicz
kiedy: 14 marca 2012r.
programy profilaktyczne w marcu

 W marcu, w szkole realizowane będą programy profilaktyczne w zakresie WYBIERZ ŻYCIE - PIERWSZY KROK

  1. PROFILAKTYKA RAKA SZYJKI MACICY I ROLA WIRUSA HPV W JEGO POWSTAWANIU
  2. PROFILAKTYKA KLESZCZY - KLESZCZ MAŁY CZY DUŻY NIC DOBREGO NIE WRÓY

Jesteś rodzicem??? ... kliknij i przeczytaj to !!!

 

 

 
Dodał: PEDAGOG I PIELĘGNIARKA
kiedy: 14 marca 2012r.
1 % dla naszej uczennicy kl. 2D LO-Dominiki Chruściel

 Przy składaniu rocznego zeznania podatkowego prosimy o wsparcie i przekazanie:

             1 % dla naszej uczennicy kl. 2D-Dominiki Chruściel

  Zgromadzone pieniądze, zebrane na koncie fundacji "Zdążyć z pomocą"

         zostaną wykorzystane na rehabilitację i dalsze leczenie Dominiki.

           Nr.konta : 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660

                                       KRS  0000037904

       Z dopiskiem: Darowizna na rzecz Dominiki Chruściel ( 316 ) 

 
Dodał: Zbigniew Mielnik
kiedy: 13 marca 2012r.
Sukces naszych uczennic-GLOW

 Zespół GLOW z Bartoszyc był na castingu do programu telewizji Polsat "Got to dance tylko taniec". Zespół reprezentują również uczennice z naszego Liceum.

Zobacz więcej: http://bartoszyce.wm.pl/90128,Bartoszyckie-tancerki-w-ogolnopolskim-programie-quotTylko-taniecquot.html#ixzz1lu6a7mZb

 
Dodał: ZM
kiedy: 9 lutego 2012r.
Nasi wolontariusze w akcji

23 stycznia 2012 r. wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w imprezie choinkowej dla dzieci z ubogich rodzin z terenu miasta Bartoszyce. Zabawa została zorganizowana przez Polski Komitet Pomocy Społecznej  ..wolontariuszy mozecie zobaczyc na zdjeciach

 

 
Dodał: MG
kiedy: 8 lutego 2012r.
Sukces Katarzyny Suchodolskiej

 W sobotę, 14 stycznia odbyły się w Olsztynie zawody okręgowe 53 edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III C - Jędrzej Chiliński i Katarzyna Suchodolska. Zawody zakończyły się wielkim sukcesem - Katarzyna Suchodolska zajęła III miejsce i awansowała do zawodów centralnych w Warszawie, które odbędą się w marcu.
Gratulujemy

 
Dodał: MG
kiedy: 16 stycznia 2012r.
KONKURS !!!! dla klas

 Weź udział i wygraj wyjazd

na mecz otwarcia Stadionu Narodowego!

kliknij, by zobaczyć szczegóły

 
Dodał: MG
kiedy: 4 stycznia 2012r.
Turniej koszykówki

15 grudnia w ZSP nr 1 odbył się międzyszkolny turniej koszykówki chłopców. Nasza drużyna była bezkonkurencyjna, LO - ZSP 2 38:17; 
LO - ZSP 1 38:20. 
Najskuteczniejsi zawodnicy: Paweł Kowalczyk z IID zdobył 24 pkty i Marcin Prokockiz III B 22 pkty.
Gratulujemy!!!

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz
kiedy: 4 stycznia 2012r.
Wesołych Świąt

"Aby Święta były wyjątkowymi dniami w roku,
by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,
By kolacja wigilijna 
wniosła w serca spokój
a radość pojawiała się z każdym nowym brzaskiem.
By prezenty ucieszyły 
każde smutne oczy,
by spokojna przerwa ukoiła złość
By Sylwester zapewnił szampańską zabawę,
a kolędowych śpiewów nie było dość"


Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy 
WESOŁYCH ŚWIĄT

 
Dodał: aw
kiedy: 22 grudnia 2011r.
30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego !

  Dnia 19.12.11r. w auli naszego liceum odbył się spektakl upamiętniający wprowadzenie stanu wojennego w Polsce. Uczniowie przedstawili realia życia w tamtych czasach. Obserwując reakcje widzów, śmiem twierdzić, że przedstawienie się podobało. :D

 
Dodał: aw
kiedy: 19 grudnia 2011r.
Nasi wolontariusze apelują !!!!!!!!

Zwracamy się z prośbą o ofiarowanie dla osób biednych, potrzebujących pomocy mebli oraz innych przedmiotów (mogą to być zabawki, kurtki itp.). Mogą to być rzeczy używane, ale nadające się do użytku. Zebrane dary będą przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom. 
Pomóżmy im spędzić święta w godnych warunkach. Podarunki prosimy przynosić do Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego do dn. 20.12.2011r.

Wolontariusze
Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego

 
Dodał: MG
kiedy: 15 grudnia 2011r.
Wyniki konkursu przeprowadzonego z okazji Dnia Patrona

24.11.2011 r. odbył się konkurs, będący zwieńczeniem obchodów Dnia Patrona. Materiał prezentowany podczas godzin wychowawczych był podstawą do przeprowadzenia testu wiedzy. Każda z klas miała także możliwość zgłoszenia prezentacji lub filmu o Stefanie Żeromskim. Po zsumowaniu wyników testu i ocen z prezentacji okazało się, że klasą, która wygrała jest I a.

 

Klasa

Punktacja łączna

I a

15

I b

24

I c

18

I d

29

II a

0

II b

0

II c

13

II d

26

II e

25

III a

14

III b

12

III c

12

III d

10

III e

0

 

I d, II d i II e otrzymują dzień bez pytania, natomiast uczniowi e, którzy uzyskali najwyższy wynik z testu wiedzy zostaną nagrodzeni oceną celującą z języka polskiego.

Najlepiej przygotowani do testu byli:

1. Sylwia Borkowska (kl. I b) Justyna Kowalczyk (kl. I d) – 20 punktów

2. Aleksandra Małyszew (kl. II e) – 18 punktów

3. Kamil Wiernicki (kl. II d) – 16 punktów.

 

Zwycięzcom gratulujemy!!!

 
Dodał: Anna Doroszko
kiedy: 1 grudnia 2011r.
Dzień Edukacji Narodowej

Od początku roku nauczyciele i uczniowe choć na jeden dzień mogli oderwać się od pracy i nauki, aby zgodnie z założeniem występów przygotowanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej przenieść się w świat bajek i filmów. Różne występy (od śpiewu po balet) cieszyły się powodzeniem, bo oglądane było przez wiele osób. Miejmy nadzieję, że stres i nerwy występujących nie zepsuł atmosfery dnia, a sukces "przedstawienia" pozwolił z uśmiechem na twarzy przejść do rzeczywistości... ;)

 
Dodał: LPk
kiedy: 16 października 2011r.
Tradycji aż za dość... ;)

 

Jak od wielu lat, taki i dziś nastąpił ten dzień, kiedy pierwszaki śmiało mogą rzec, że zostały przywitane i zaakceptowane przez "starych" uczniów. Dzisiejsze "Święto" pełne było konkursów i rywalizacji. Nie obyło się także od rytualnego wymazania twarzy i zjedzenia ohydnej miksturki. Zmagania wygrały klasy I c i I d- i to one będą w przyszłym roku przygotowywać podobne zawody. Inne klasy obejdą się tylko smakiem... (choćby dzisiejszej mieszanki).

Zwycięzcom gratulujemy!

 

 
Dodał: LPk
kiedy: 23 września 2011r.
Dzień Sprzątania Świata

Dnia 16.09.2011r. w ramach akcji sprzątania świata uczniowie naszej szkoły dokładniej klasy II a wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Po drugiej godzinie lekcyjnej II a z wielkim zapałem i uśmiechem na twarzy zabrała się do sprzątania "Matki Ziemi". Fotki z tej akcji już wkrótce...

 
Dodał: aw
kiedy: 17 września 2011r.
Ogólnopolski Konkurs Mazury Cud Natury

 Samorząd Województwa Warmińsko -  Mazurskiego i Warmińsko - Mazurski  Kurator  Oświaty organizuja Ogólnopolski Konkurs  Mazury Cud  Natury. Honorowy patronat nad  konkursem objęła Pani Katarzyna Hall -  Minister Edukacji Narodowej. 

Regulamin: http://imageshack.us/f/846/regulaminu.jpg/

Jak głosować:http://imageshack.us/photo/my-images/820/jakgosowa.jpg/

KAŻDY GŁOS SIĘ LICZY!

 
Dodał: Dawid Bielawski
kiedy: 12 września 2011r.
Koło komputerowe

Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia koła komputerowego.

W programie przede wszystkim:

  1. Tworzenie dynamicznych, interaktywnych serwisów WWW (PHP)
  2. Administracja oraz uaktualnianie serwisu szkolnego
  3. Obróbka grafiki i fotomontaż
  4. Tworzenie, montaż filmów
  5. Administracja siecią w oparciu o system Linux

Chęć uczestnictwa proszę zgłaszać w pracowni komputerowej.  

Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki w godz. 15.30 - 17.00 oraz w środy w godz. 15.30 - 17.00

prowadzący: Mirosław Gutowski

 

 
Dodał: MG
kiedy: 12 września 2011r.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2011/2012

Czas ponad dwumiesięcznego odpoczynku dobiegł końca. Dzisiaj uroczyście rozpoczeliśmy nowy rok szkolny, który będzie trwał aż do 29 czerwca. Szczególnie witamy nowych uczniów klas pierwszych. 
Wszystkim życzymy w nowym roku pomyślności
i wytrwałości.

Tutaj znajdziecie PLAN LEKCJI 

 
Dodał: MG
kiedy: 1 września 2011r.

100 %

ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2023r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81
ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
Rada Rodziców
konto Rady Rodziców przy LO
Bank Spółdzielczy w Bartoszycach
56 8855 0004 2001 0235 9474 0001
CERTYFIKATY